Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta apukámat egy...

Megharapta apukámat egy kutya. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sétáltunk kutyánkkal(golden retriever) hazafelé ma este, s ahogy befordultunk egy sarkon megláttunk egy bernáthegyit a gazdájával. A mi kutyánk nem egy agresszív fajta - és eddig a bernáthegyikről is ezt hittük, teljesen váratlanul ért a támadás. Amint meglátta a kutyánkat, egyből nekiugrott, a mienk csupán védekezett, s szerencsére sikerült szétválasztani őket, mivel pórázon voltak, ám apukám lábán egy jókora harapásnyom van most, mivel a támadó kutya belekapott harc közben. A történtek után fel voltunk dúlva, észhez sem tértünk, és eszünkbe sem jutott megkérdezni a gazdit, hogy be van-e oltva a kutyája. Egyébként nagyon szép, ápolt szőre volt, kultúrált gazdival.
2012. aug. 20. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
fertőtlenitsétek le betadinnal, ha orvoshoz mentek vele, akkor ott kérni fogják a kutya oltási könyvét.
2012. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék az ügyeletes kórház traumatológiájára, ott ellátják a sebet, adnak tetanuszt. A mentő pl. meg tudja mondani, hogy ahol laktok ott hol van legközelebb trauma-ügyelet.

És elkérném a kutya oltásiját, szeretném látni.

2012. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a legközelebbi ügyelet is jó.Lefertőtlenítik ellátják a sebet és adnak egy szurit.Házhoz is hívhatjátok őket csak szóljatok nekik hogy kutyaharapás és tudják mit vigyenek magukkal.
2012. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tetanusz minden képen kell.

Azt jó, ha tudjátok, a hivatalos eljárás szerint a sebésznek kötelessége jelenteni az állami állatorvosnak és az ANTSZnek a harapást.Ha bizonyos időn belül nem tudtok bemutatni oltási könyvet a harapós kutyáról, édesapádnak adni fognak veszettség elleni oltást.

2012. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Oltási könyvet semmiképpen nem tudunk mutatni, nyaralni jöttünk, holnap megyünk is haza, valószínűleg többet nem látjuk azt a kutyát. Ezek szerint irány az ügyelet, hogy elláthassák a sebet, és akkor veszettség elleni oltás is ugyanúgy szükséges. Köszönöm a válaszokat:)
2012. aug. 20. 23:27
 6/18 anonim ***** válasza:
menjetek tényleg egy oltásra apuddal, jobb félni, mint megijedni. amúgy hol voltatok sétálni, hol történt a baleset? mert ha odavalósi, akkor gondolom még fogjátok látni, habár én még nem láttam senkit se bernáthegyit sétáltatni, hisz elég nagy kutya, elhúzná az embereket... ha ti se vagytok odavalósik, és őt se találjátok meg holnap akkor menjetek, kérjetek egy szurit (ha annyira vészes, de majd az orvos elmondja mi kell)
2012. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jobb lenne egy oltási. De az orvos el fogja mondani.
2012. aug. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
tetanusz mindenképpen kell és ha nincs veszettség ellni oltás akkor az is kelleni fog, jó lenne megtalálni őket addig, a Bernáthegyi nem egy gyakori fajta ha ott vannak még megtaláljátok. Tuti hogy az volt?
2012. aug. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ha nincs oltási akkor ráfázol. mert kapsz veszettség ellenit, és az nem egy oltás, hanem 5. Egyébként kb. 0.5 % esélyed van arra, hogy a kutya veszett. Jól le kell fertőtleniteni. mekkora a sérülés? gondolom csak megkapta a verekedés hevében. ilyenkor nem harapnak, mert rögtön megérzik, hogy nem az ellenfél az, és azonnal oldanak . Én szerintem még orvoshoz sem mennék. engem is kapott már meg kutya, és még semmi baj nem volt.
2012. aug. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni oltás úgy néz ki, hogy először kap 2-t, majd egy-egy hét elteltével egyet-egyet.
2012. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!