Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vehetném rá tesómat,...

Hogy vehetném rá tesómat, hogy kicsit többet gondoljon a kutyájára és ne csak saját magára?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy kutyám és tesómnak is,mind2 kistestű..

annyira akart kutyát,mert a régit el kellett altatni sajnos és pár évvel ezelőtt , tavaly nyár végén vettünk egy kis kutyát,persze ezt ő tudta meg én egy hónapon át szajkóztam neki ,hogy reggel nincs 11-ig alvás ,mert a kutyát le kell vinni, ha fáradt akkor is le kell vinni..mindenre azt mondta hogy jó jó ..hát ez kb most nyári szünet elejéig tartott

minden reggel én vittem le a két kutyát,az ővé neveletlen is ezért ő vele nem szívesen sétálok, én 8-fél 9 körül keltem általában ,meg reggeliztem, felöltöztem és már vittem is a kutyákat szóval kb 15-20 perc alatt el készültem..negyed 10 -fél 10kor már tuti fent vagyok,mert csak 25 percre viszem le őket,vinném én többre is de az ő kutyájával nem lehet sétálni

de tesómnak legalább 40 perc kell mire elkészül van hogy 9 kor kell és van,hogy az ő kutyája már nem bírja és bepisil meg bekakil..

ezért viszem le én ,hogy szegény kutya ne tartogassa annyit..


ma is megkérdeztem tőle,hogy menjünk ki a parkba engedjük el a kutyákat, ő fáradt mert amúgy már 2 órája itthon van és biciklizet 1 órát..


mondtam neki,látom neked nem fontos a kutyád..erre meg ezzel jön jól van jól van hagyjál már békén stb és nem ez az első eset a nyár alatt, mindig magára gondol és egy kicsit sem érdekli hogy a kutya tiszta energia és menne menne..

egyszer volt,hogy suliból haza ért korábban 3kor 4-re értem haza én és kérdezem kutyák voltak lent? nem ,mert fáradt vagyok meg ilyenek,mondom akkor minek vállatad a kutyát tudtad ,hogy ezzel jár..de nem érti,elküld minden hova ,hogy az ő dolga,de látom a kutyán hogy az neki sem jó :(

mit tegyek,hogy másképp lássa helyzetet??

ha azt mondom neki,hogy ha ennyire lusta vagy a kutyához adjuk el,de akkor is jön,hogy jól van jól van hagyjam békén..


mit csináljak, a kutyára nem gondol, mindig a magát tartja első helyen, ő fáradt a kutya levan szarva..


2012. szept. 1. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom kamaszfiúról van szó, velük sajnos sok mindent nem lehet kezdeni... Egy tipp, ne sétáltasd te az ő kutyáját, had kakáljon csak be, és ne is takaríts fel helyette, egy idő után, szüleitek meg fogják elégelni ezt a dolgot, és vagy gatyába rázzák tesódat, vagy elajándékozzák a kutyát egy olyan gazdinak aki foglalkozik is vele...
2012. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mást nem tudsz tenni, foglalkozol az övével is. Én nem tudnám megtenni, amit az első írt, hogy hagyjam az ő kutyáját. Szegény nem tehet róla, hogy csapnivaló gazdit kapott. Nevelgesd, és hozzád fog nőni. Milyen fajták egyébként?
2012. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
biztos van oka ennek, pl. hogy a régi kutyust jobban szerette. én azért is kirángatnám az ágyából, vagy lelocsolnám egy liter hideg vízzel, hogy keljen már fel, és foglalkozzon a kutyájával...
2012. szept. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legyél egy kicsit agresszívabb. Ha azt mondja hogy fáradt, akkor mondd azt, hogy lehet hogy te fáradt vagy, de a kutyád mindjárt bepisil, és egész nap alig sétált valamit. Mit gondolsz, te hogy éreznéd magad, ha egész nap be lennél zárva egy szobába, és nem pisilhetnél egész nap? Fenyegesd meg, hogy szólsz a szüleidnek. Nyugodtan öntsd le egy kis hideg vízzel, rángasd ki, és add a kezébe a pórázt. Mondd el neki, hogy jó lesz ha összekapja magát, mert a kutya vagy el lesz ajándékozva, vagy te fogsz foglalkozni vele, és akkor őt már nem is fogja szeretni.
2012. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

17 éves lány,szóval a húgom :)


anyuméknak már szóltam,hogy beszélgessenek el vele, meg is tették többször is..amikor beszélnek vele egy pár napig max egy hétig betart mindent, aztán minden kezdődik előröl..

mindig azt mondom,te akartad a kutyát,tied a felelősség, ha lusta vagy vele foglalkozni akkor adjuk el,meg hasonlók..

de következőleg ezzel "nem szeret-es" dologgal fogok előjönni :D ez mindig érzékenyebben érinti..


én sem akarom,hogy szegény kutya szenvedjen tesóm miatt..

egyszer tettem meg ezt,hogy itthon hagytam annyira akart jönni szegény,tesóm még aludt persze én fél óráig ébresztgettem , azt is mondtam,nem viszem le a kutyádat,de rá se bagózott, azt mondta jól van majd le lesz víve..mire haza értem, már a kutyus be is pisil,meg bekakilt..

olyan szomorúan nézett :(


mondjuk most szept.-től ő gyakorlatra jár majd be Pestre

én utolsó évemet nyomom majd a gimibe, de azon gondolkodtam,hogy teljesen átveszem a kutyája nevelését,a legtöbbször úgy is én viszem majd le, és akkor hozzám fog kötődni jobban, mondjuk rám jobban hallgat,mert én nem kényeztettem agyon,hanem nevelem..


havanese-e van

2012. szept. 2. 12:24
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem meg bichon frise-m


lehet kistestűek ,de az ő kutyájába azért van erő ,nem ránt el :D csak zavaró,hogy állandóan vissza kell húzkodni,az én kutyám meg szépen laza pórázzal sétál mellettem..

meg a mindenkit megugat az övé, és szinte leállíthatatlan..majd megpróbálom őket,külön sétáltatni amikor csak tudom,és nevelni az övét..

2012. szept. 2. 12:26
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket!!

agresszívabb leszek :D

2012. szept. 2. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, Én az ágya elé kakiltatnám a kutyusát (persze újságpapírra, nehogy valami rossz szokása rögzüljön).
2016. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom: 17 éves lány? Nekem a nővérem 15 éves korában mondott le az állatokról. Én etetem, itatom, takarítom :P Bár nem kutyák, de hasonló eset :/
2016. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!