Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Golden...

Mi a véleményetek a Golden Retriever-ről? Bővebben.

Figyelt kérdés
Családi kutya lenne, de azt szeretném, hogy ha kell meg is tudjon védeni. valahogy lehet ezt tanítani? Mert tudom, hogy ez egy szelíd fajta. esetleg hasonló kutya ami a "megvédésre" képes lenne?
2012. szept. 1. 20:41
 1/9 anonim válasza:

Minden kutya képes megvédeni a gazdáját, még a kis testűek is.Kutya iskolába-ovodába kell vinni, foglalkozni kell vele.

Egyébként nagyon kedves, aranyos fajta, családi kutyának nagyon jó. Sok sikert hozzá!

2012. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értem, ha valaki azt írja, hogy védjen meg a kutya. Kitől, mitől? Értem én, hogy veszélyes világban élünk, de Titeket támadtak már meg? Amúgy meg a kutyát mindenhová magaddal viszed majd, hogy ha egyszer megtámadnának...

Mellesleg a golden családi kutyának tökéletes, személyvédelemre totálisan alkalmatlan. Szerintem 10-ből 9 odamenne farok csóválva a támadóhoz simiért.

2012. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nekem nem a kedvencem, mert bár okos fajta, nem a legokosabbak közé tartozik. Otthon semmi kép ne tanítsd, menj el kutyasuliba őrző-védő foglalkozásra.
2012. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó. Nem tartozik az okos fajták közé? Akkor mégis miért van annyi vakvezető, bomba és nyom, drogkereső, mentő golden?? Remélem nem gondoltad komolyan, hogy ezt a fajtát vigye el a gazdi örző védő tanfolyamra...
2012. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, a goldi nem fog megvédeni, akárhogy tanítod. Ha ösztön nincs, akkor a tanítás csak játék. Ami hasonló (csak nagyobb) és megvéd az a szőke hovawart, csak az meg munkakutya, tehát ennek megfelelően kell állni a tartásához. Kutyaovi, kutyiskola, testi és szellemi lefárasztás. Tehát onnantól a kutya körül forog az életed, mert rendszeres napi és hétvégi feladatot ad neked.
2012. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

a golden remek kutya, de védeni azt nem tud!!


egyszer nagyon felelőtlenűl viselkedtem,de kicsi voltam még és benyúltam a kerítéseb ahol két goldi is volt,hogy én megsimizem őket, hát a kutyák elkezdték nyalni a kezemet,anyumék ezt nem látták, én pedig amikor arra jártunk mindig benyultam hozzájuk,amúgy sose ugattak vagy haraptak meg, és volt,hogy kint voltak az utcába akkor játszhattam is velük..


de sok goldit ismerek és egyik se egy agresszív fajta,akkor ugat ha a háznál van még egy kutya ami ugat..

2012. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon félsz vegyél riasztót. Az utcán meg sajnos nem fog megvédeni, nem az a fajta. Tapasztalatból mondom, nekem is gondenem van! Egy vizslának megadja magát :)
2012. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Riasztó van, az utcára gondoltam. :D köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 3. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom még olvasod e a válaszokat, de gondoltam leírom, velem mi történt.


Legjobb barátnőmnek van egy 5 éves kan goldene, jártak vele kutyasuliba, táborba, mindenhova viszik magukkal, tehát egy nagyon jól szocializált, okos, kedves kutya. Őrző-védőre soha nem járt! Soha nem támadott, nem harapott meg senkit. Kezes bárány.


Tavaly nyáron egyik este meglátogattam barátnőmet, elmentem vele az esti sétára. Már sötétedett, de azért még láttuk hova lépünk. Sétáltunk, beszélgettünk, és egyszer csak valaki hátulról kitépte a táskámat a kezemből. Még reagálni sem volt időnk, a kutya kitépte a pórázt a bnőm kezéből, a férfi után szaladt, és leteperte. Nem harapta, nem tépte, csak állt rajta, és megvárta, míg odaérünk. A kutya addig a földön tartotta a pasit, amíg a rendőrök oda nem értek. Kb 10 percre volt tőlünk a rendőrőrs. A kutya SOHA nem volt erre tanítva, ezt ösztönszerűen tette! Szóval itt meg van cáfolva az, hogy a golden egyeseknek nem a legokosabb, és semmire sem jó, a kutyázáson kívül...

2012. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!