Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves kutyám, amelyik...

Arthur5000 kérdése:

Van egy 1 éves kutyám, amelyik kapott két héttel ezelött imizol injekciót, és most kijött egy nagy duzzanat a nyakán, ami nagyon kemény tapintású. Sajnos az orvos csak a jegelést ajánlotta, valakinek van bárminemű tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megvizsgálta? Mit mondott, mi lehet?

Én a helyedben megkérdeznék egy másik orvost is.

2012. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Folyamatos kapcsolatban vagyok egy jó pár orvossal,sajnos van egy ilyen mellékhatása ennek az injekciónak!Hiába csepegtettem be,van UH-os kullancsriasztónk mindig egy választ kapok rá ,semmi sem 100%.Azért írtam ide ,hogy hátha valaki tud egy olyan praktikát amit én nem tudok,mert sajnos sokszor adok én ötletet az orvosnak,mert magától nem jut eszébe!???
2012. szept. 2. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az én kutyámat is imádják a kullancsok. Ő nyakörv meg csepp mellett lett beteg ... Nekünk akkor adott a doki egy ilyen nagyon büdös zöld löttyöt, ugyanúgy kell rátenni, mint a spot on-t és az végül bevált. Ő is kapott imizolt akkor de nála nem jelentkezett pukli. Szerintem el fog múlni magától, csak várni kell egy kicsit.
2012. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a pukli sok kutyánál kijön ha kap valami szurit.

Ha minden rendben van akkor szép lassan felszívódik majd minden gond nélkül, de ha azt veszed észre, hogy elkezd nőni és már a duplája, mint volt, akkor mutasd meg orvosnak, mert barátomék jártak úgy, hogy begyulladt valami az injekció helyén és be is gennyesedett, kb 2-3dl trutyit szívtak le szegény kutyából. Az ilyen mondjuk elég ritka, de megeshet, a pukli meg normálisnak is mondható.

2012. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Imizol után nekünk is hetekig ott volt a puki. Nem kell vele semmit se csinálni, majd elmúlik.
2012. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A pukli szinte biztos, hogy "csak" a tűszúrás miatt van. Amúgy miért kapott imizolt, kimutatták a babéziát?

Sajna az enyémet is imádják a kullancsok, idén tavasszal vagy 15 biztos volt benne, pedig állandóan van rajta spot-on. De hála Istennek, idáig még soha nem lett beteg.

2012. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta,hogy a vérvizsgálatot akkor küldjük el ha nem lesz jobban reggelre a kutya.Nagyon korai fázisban lehetett a babézia,mert reggelre mintha semmi sem történt volna.Köszönöm a válaszokat,kicsit megnyugodtam!
2012. szept. 2. 20:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen tünetei voltak?
2012. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem érdemes tesztelgetni, ha gyanús, akkor Imizolt neki! Nekünk a 3,5 év alatt egyszer volt rá szükségünk, de mi is olyan korai stádiumban elkaptuk, hogy délután 3-kor megkapta, este meg már evett is kutya, teljesen jól volt.
2012. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tünetei:levertség,étvágytalanság,ami nem szokott nálunk előfordulni,soha.Egész nap fel vannak húzva,még a nyers zöldséget is megennék,úgyhogy ha nem esznek azzonnal hívom az orvost,mert ott már gond van.
2012. szept. 3. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!