Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves kutyám, amelyik...

Arthur5000 kérdése:

Van egy 1 éves kutyám, amelyik kapott két héttel ezelött imizol injekciót, és most kijött egy nagy duzzanat a nyakán, ami nagyon kemény tapintású. Sajnos az orvos csak a jegelést ajánlotta, valakinek van bárminemű tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 09:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Most találtam meg ezt a kérdésedet, éppen az imizollal kapcsolatban nézelődöm...


Az én kutyám 5 hónapos és ma kapott egy ilyen szurit, mert babézia gyanús. Megállapítva nem lett a betegség, mert egy ismeretlen orvost tudtunk csak elhívni, hogy nézze meg a kutyát. Persze nem vizsgálta meg, csak beadta neki, mert ha nem is babáziás, szerinte nem árthat.

Viszont sikerült beszélnem az eredeti orvosunk asszisztensével, aki azt mondta, hogy súlyos mellékhatásai vannak ennek a szernek: károsítja a májat, a veséket és vegyek neki májvédőt. Viszont nem tudok venni, csak holnap, mert ugye ünnep van, nincs patika.


Azt szeretném kérdezni, hogy meggyógyult a kutyád? Volt valami baja az injekciótól? Azért is aggódom, mert lehet, hogy nem is babéziás, lehet, hogy teljesen más baja van :(


Köszi a válaszod!

2013. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Hallottam olyanról aki megelőzésképp adta az imizolt, ami a rendszeresség miatt valóban károsítja a májat, de egy-egy alkalomtól nem lesz semmi baja. Remélhetőleg többet nem lesz rá szükségetek ezt az egy alkalmat meg kibírja a kutya.
2013. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!