Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak lejött a bőr a...

A kutyámnak lejött a bőr a talpáról. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem vérzik vagy ilyesmi, ugyan olyan szürke színű csak 3 mm-es mélységű rész hiányzik a talpából. Az a baj, hogy ma lenne egy jó kis túra és a szerencsétlennek, most van ez a sántasága. mit tudnék vele csinálni, hogy délutánra tudja terhelni? Vagy ez ellen most semmit nem lehet tenni?

2012. szept. 2. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyni kéne begyógyulni és mindenképp betadine-ozd le. Ha jól veszem ki, nyílt sebe van, én tuti be is kötözném valamivel a sétáknál, hogy nehogy belemenjen akár por vagy bármi... A mai túrát szerintem mindenképp hagyja ki.
2012. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
58%
Vidd el a kutyust állatorvoshoz, hogy rendesen fertőtlenítve legyen, meg azt be is kellene kötözni!!! Különben rosszabb is lehet a helyzet, terhelni semmiképp!
2012. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Hát nem igazán nyílt seb. Csak lejött a bőr egy része, de nem vészes. Én is bekötöttem olyannal amit nem tud leszedni bárhogy is próbálkozik. Viszont a fertőtlenítés elmaradt. :S Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 2. 11:24
 4/6 Maxitabi ***** válasza:
Szia, nekünk 1.5 hónapja volt ilyen, fertőtlenítsd le, de nem kötötték be az orvosnál sem.. Körömvirágkenőcsöt ill hámképző kenőcsöt ajánlott a doki, azzal kenegettük-kis kötést kapott estére (lakás) és szépen helyrejött. Addig meg figyeltünk, hogy milyen helyeken sétálunk vele.
2012. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
neeee! A fertőtlenítés a legfontosabb!!!
2012. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Leszedte végül a kötést. :) De nem lehetett valami kellemes neki. Szóval kapva az alkalmon, Betadine-nal lekezeltem alaposan. Aztán bekentem Charmil géllel. A lovamra is ezt használom, és nála a krém magából képzett varat úgyhogy gondolom a kutyánál is segít valamit. Bár nálunk kertbe van és ahol ő van ott tégla van meg kő így nem sok értelme van az egésznek, de nem fogom még egyszer leragasztani mert úgyis leszedi aztán ha megeszi nekem, akkor nem tudom mi lesz.
2012. szept. 2. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!