Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Másfél éves kan kutyám tegnap előtt elszökött. Sokáig kerestem, míg rátaláltam, épp csajozott. Se hall se lát Dömötör volt, de sikerült valahogy hazacsábítani. Ma reggel megint arra ébredtem, hogy eltűnt, de most már volt ötletem, hogy merre mehetett, így mikor szóltam neki, rögtön szaladt hozzám.

(Fél éve költöztünk ide albérletbe, és sajnos elég rozogák a kerítések mindenhol, igyekszünk portán belül tartani)

Szóval reggel még semmi baja nem volt, most egész álló nap csak fekszik, alszik, ha simogatom nem reagál, félig kinyitja a szemét, még a farkát sem csóválj. Olyan kedvetlen, levert. Nem akar velem játszani, lassú a mozgása, ha odacsalom magamhoz, akkor is egyből leül, vagy lefekszik, és a szeme máris csukódik le.

Az evéssel nincs gondja, ha hozok neki valamit, azt lelkesen bekapja, de ennyi. Az egyébként mozgékony és hangos kutyám ma senkit nem ugatott meg, fel se nézett, mikor biciklisták mentek el a ház előtt. (Utálja őket)


Amúgy meg nem liheg, nem sántít, nem nyüszít. Lehet valami komolyabb baja, vagy csak simán levert?


Orvost kellene hívni? Ha igen, akkor tudtok ajánlani jó orvost Gyöngyös környékén, aki házhoz is jön? Mert sajnos nincs autónk.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. szept. 1. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha csajozott vidd el tüzelő szukához.. és ha a gazdája beleegyezik csinaáljanak kiskutyákat... hátha ez feldobja... írj privibe...
2012. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg halálra fárasztotta magát csavargás közben, és csak ennyi a baja, meg persze hogy el van borulva az agya a csajoktól, de ha nem múlik, vigyétek dokihoz. Ivartalaníttasd, és csináljatok neki szökésbiztos helyet, vagy tartsátok a házban, különben lehet, hogy legközelebb megtépve vagy elütve találsz rá.
2012. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem fáradhatott ki, csak a szomszéd kertben volt. Az ivartalanítással nem sokra mennék, attól még szag után megy. (Kolléganőm is így járt) Próbáljuk minél szökés-biztosabbá tenni a portát, de túl okos a lelkem, mindent megtanul kinyitni :)
2012. szept. 1. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy menne ivartalanítás után is (bár az, hogy kolleganőd így járt semmit nem jelent, az egy szélsőséges eset), de legalább felesleges kiskutyákat sem gyártana másfélmillió gazdátlan kutya mellé, és kicsit le is higgadna. Ja, és az én ivartalanított kanomat annyira érdeklik a szukák, mint józsi bácsit az atomfizika.
2012. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

:) Tetszik a hasonlat. Nagyon sokat gondolkoztam az ivartalanításon, de még nem sikerült rávenni "magunkat".


Találtam egy orvost, aki megnézi, remélem csak túlreagáltam az egészet.

2012. szept. 1. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem árt, ha ránéz doki :) Amúgy az udvarlás baromi fárasztó mutatvány, teljesen rá van pörögve a kutya ilyenkor, nem eszik, nem csinál semmit, be van szűkülve a tudata teljesen.

Ivartalanított kutyák egyébként általában inkább unalmukban szoktak szökni, meg megszokásból, nem csajozni. Meg hát biztosan nem fognak megbolondulni a tüzelő szukáktól, mert a hormonjaik már nem zavarnak be. Ha rendesen van sétáltatva, és persze van rendes kerítés, akkor a szökés meg lesz oldva.

2012. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőeknek, kivéve az első válaszolónak, igaza van. Az ivartalanításon pedig gondolkodj még ;) Itt egy oldal, ami segíthet a döntésben, bár jórészt szuka kutyákról van benne szó:

[link]

13/L

2012. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Volt itt az orvos, szerinte nem mérgezés, hanem megverhették. A biztonság kedvéért azért kapott általános méreg elleni szert.


Most már jobb a közérzete is, szaladgál és ugat. Végre :)

2012. szept. 1. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó hír! :)

13/L

2012. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az lehetséges, hogy az oltás miatt kicsit bepirosodott a szeme? (Ha lehúzom a szemhéját) Mert eddig nem volt olyan.


Most megint alszik. :S

2012. szept. 1. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!