Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes a a yorkshire terrier...

Álvemhes a a yorkshire terrier kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 10hónapos yorkim és a napokban nagyon furcsa dolog történ!Most múlt el az első tüzelése és utána elkezdet nőni a cicije úgy hogy alatt meg be van dagadva!kutyákkal nem volt kapcsolatba csak a másik szuka yorkimmal,aki szintén nem terhes!Fiú és anya kutyákkal nem is találkozott!nem értem mi történhetett!A hasa nem nő...ja és az összes cicije nő és dagadt!Segítsetek légyszi!Köszönöm


2009. júl. 27. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez lehet hogy csak a tüzelés miatt van.Sok embernél is ez van megkeménykedik,megnő a melle tüzelés után...előtt kinél hogy:) szerintem nem kel aggódni.De ha megakarsz bizonyosodni vidd el állatorvoshoz:)
2009. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az állatorvos az a ki segít!

Megnézi, megvizsgálja és megmondja mi baja...kapásból tudnék mondani három olyan dolgot pluszba ami hasonló tünetekkel jár....

2009. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Abból még baj nem származott, ha orvos ránézett. Nekem ez a tanácsom.
2009. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én elvinném most,de külföldön vagyunk és hát lenne a nyelvvel 1-2probléma..jövőhétig tudtok tippeket adni,h mi lehet a aj..aztán leírom mit mondott a doki..
2009. júl. 29. 00:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Álvemhes. Az állatorvos fog adni neki egy drága injekciót, amitől nem változik semmi. Érdemes borogatni a cicijét, el fog múlni. Aztán a következő tüzelés után újra álvemhes lesz, és aztán újra és újra. Amíg egyszer kölykei nem lesznek, vagy nem ivartalanítod. Ez teljesen természetes reakció, hiszen a természetben kizárt dolog, hogy egy "kutya" a tüzelés után ne legyen vemhes.


Szerintem ivartalanítsd mielőbb, ha nem akarsz neki kölyköket, mert az a kutya, amelyik hajlamos az álvemhességre, az később nagyobb eséllyel lesz daganatos (a méhe és az emlői)

2009. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kölykei lesznek egyszer, attól később még ugyanúgy álvemhes lesz. Csak ivartalanítással lehet megoldani a problémát.


Egyébként a farkasoknál figyelték meg, hogy csak az alfa nősténynek születnek kölykei, de a többi álvemhes lesz, még szoptatni is tudják a kicsiket, így segítenek a gondozásukban. Szóval innen ered az álvemhesség.

2009. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
volt már ilyen a szomszéd kutyával is,később kiderült hogy a tüzelés miatt volt,de sztem menny el vele állatorvoshoz.
2009. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
voltunk dokibácsinál...azt mondta amennyire értettem, hogy álvemhes és borogassam a cickóját,ha nem jó akkor majd otthon vigyem dokiihoz..mindenkinek köszönöm a válaszát!
2009. júl. 31. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!