Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat megázta az áram....

A kutyámat megázta az áram. Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
A 3 kg-os tacskó keverék kutyámat reggeli séta közbe a földön lévő villanypásztor vezetéke megcsípte. Most estére jól van,de az ilyedtség látszik rajta. Van vele valami teendő ilyenkor? Dokihoz vigyem?

2012. szept. 2. 18:04
 1/9 A kérdező kommentje:
* közben
2012. szept. 2. 18:06
 2/9 anonim ***** válasza:
a villanypásztorban nagyon alacsony feszültségű áram van, épp csak annyi, hogy az állatot megállítsa, ha neki megy. Elvileg nem okozhat bajt. Persze egy telefont megér, kérdezz meg egy állatorvost, hogy ettől lehet e bármi komolyabb baja.
2012. szept. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
nekünk volt egy keverék staffunk és egy vezetéket rágott szét ami áram alatt volt.. nem lett baja bár aznap elégé fel volt villanyozva..ült egy helyben és így megrázkódott néha.. ez tartott 1,5 napig utána semmi baja nem volt..:D
2012. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 intrepid ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, a villanypásztor áramát úgy méretezik, hogy ne tegyen kárt az állatokban. Nem cél az, hogy döglött tehenek feküdjenek a legelőn.
2012. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Cinti12 ***** válasza:
42%
Szerintem vidd el. Bár biztos vagyok benne hogy nem lehet olyan nagy baja. :) Nagyon megrázta ? Vagy csak megcsípte ? És a kutyád nyüszített ? Ezt így nem lehet megmondani mert nem tudom pontosan mi történt. :( :)
2012. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja a teheneket lehet h megállítja de ez egy 3 kg-os kutya. Külföldön vagyok,annyira nem tudom a nyelvet h elmagyarázzam telefonon.


Nyüszített egy nagyot és olyat ugrott mint egy bolha. Csak tippelem h a villanypásztor volt mert nagyon megilyedt nem is pisilt reggel hanem egyből elindult haza. Ott volt a kábel a földön ahol szaglászott,ezért tippelek erre.

2012. szept. 2. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a méret számít, hanem, hogy mi ellen van kiépítve. Teszem azt a ló már rég elkerüli azt a pásztort, amin a csirke még kacagva átmegy, mivel a tollai egyszerűen jóval jobban szigetelnek a rövid szőrnél. Földön egyébkét én még csak csiga ellen kialakított pásztort láttam, mi viszonylag kis energiájú, egészséges kutyánál nem okozhat kárt.
2012. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem is biztos, hogy áram volt...lehetett akár egy méhcsípés is.

Amúgy azóta megnyugodott?

2012. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehén ellen volt,de lent volt a földön,mármint nem volt a helyén mint a kerítés,mert behozák a teheneket és nem rakták vissza. Szóval érted.


Méhre nem tippeltem mert kb 10 C fok körül volt a hőnérséklet,szerintem a méhek nem jönnek elő ilyen hidegben.


Nagyjából megnyugodott. Úgy néz ki nincs baja. :)

2012. szept. 3. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!