Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vettünk 1 beagle kölyköt....

Most vettünk 1 beagle kölyköt. Mi a véleményetek, tapasztalatotok a beagle-kel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatok kiképzőként hogy a beagle, megfelelő gazdi mellett nagyon jó kutya, ha viszont olyan ember választja akinek nem való akkor egy átok!


A beagle vadászkutyaként önálló, önfejű, kitartó és makacs. Ez a munkához egy nagyon jó adottság, de a hétköznapokban nagy problémákat okozhat!


tudni kell hogy a beagle nem egy családi kutya!

Sok foglalkozást, következetes nevelést, erős kezet és kitartó temperamentumos gazdit igényel.


Nagyon fontos számára a tiszta falkabeosztás, mindig tudnia kell hogy hol a helye, és ezt semmilyen körülmények között nem szabad hagyni megkérdőjelezni!


Mindenképpen ajánlom a kutyaiskolát, legalább egy alapengedelmes de méginkább egy BH vizsga erejéig.


A póráz nélküli sétát és a behívást nagyon kicsi kortól kell vele gyakorolni, mert különben nem fog menni!


Sok-sok dicséret és szükség esetén határozott büntetés kell a neveléséhez. És ez nem feltétlen verést jelent!


sok sikert a kutyushoz!

2009. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Lehet le leszek pontozva,de a véleményünket kérdezed.

Nekem sajnos nem tetszenek,megindokolni nem tudom miért,egyszerűen nem. Én más típúsú kutyákat kedvelek.


És nem is tartanék beaglet.

Méghozzá azért nem,mert minden második háznál már beaglet lehet látni. Az emberek összevissza megveszik mert cuki,és teljesen megfeledkeznek arról,hogy voltaképp mi célt is szolgál egy beagle. Mint tudjuk vadászkutya. És mivel előjöhetnek a vadászösztönei,amit a tudatlan gazdi nem fog tudni kezelni,és kidobja,vagy beadja az illatosra. Meg amiért ekkora divatkutya lett mostanában,rengetegen szaporítják,ami nem lesz semmilyen építő hatással a fajtára. Sorba születnek a típustalan,gyengeidegzetű,beteges beaglek. És ezeket szintén tovább szaporítják mert cuki,és így tovább és így tovább.

Egyébként nem csak a beaglevel vagyok így,van még jó pár ilyen kutyafajta.

Nem akartalak ezzel lelombozni, lehet lepontozni,csak elmondtam a véleményen. Tudom,uncsi sablonos szöveg,de én még nem írtam le sehova :D


Viszont sok sikert nektek egymáshoz,adj meg neki mindent és foglalkozz vele sokat :)

2009. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(Nem előre kellett volna informálódni a fajtáról? Így honnan tudjátok, hogy a nektek megfelelő fajtájú kutyát vettétek)

Nagy mozgásigényű vadászkutya. Kiképzéssel, mozgatással, feladatokkal ellátva nagyon kedves társ válik belőle, ha ezt nem kapja meg, akkor kis idegzsába lehet. Makacs, önfejű, amit kordában kell tartani.

Nem tudom honnan vettétek, de mivel divatkutya a szaporítóknál rengeteg beteg, genetikai hibás kutya van, az elmúlt évben a szívbeteg és epilepsziás beagle-k vitték a pálmát a statisztikákban.

2009. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is beaglem van.

Valóban következetes neveléssel lehet csak kordában tartani.

Mielött meg vettem, rengeteg könyvet elolvastam a nevelésről, a kutyákról mindenről ami kutyás.

Elötte volt is egy kutyám, sajnos csak 1 évig.

Nekem nagyon jó választás volt a beagle, teljesen hozzám illő fajta :)

Szeretem a jellemét, hogy játékos, bohókás =)

De nagyon sok mindent megtanítottam neki, ezért

2009. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jaj véletlenül elküldtem az elözőt és nem fejeztem be (a laptop egérpadja még szokatlan)...

szóval sok mindent megtanítottam neki, póráz nélkül szoktam sétáltatni,bicikli mellett fut, zebránál megáll...szóval engedelmes kutya.

Próbálom helyesen táplálni, nagyon szép alkatra és a szőre is csillogó és puha:)

Ha van kedved beszélgetni msn-en akkor irj üzit ;)

2009. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg van még a kutyus? :)
2012. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!