Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam alomra?

Hogyan szoktassam alomra?

Figyelt kérdés
Most költözök apukámtól(kertesből) anyukámhoz(panelba). Van egy 2 éves kistestű keverék ivartalanított szuka kutyám. anyunál is sokat vagyunk,így hozzá van szokva a panelhoz. De most hogy Suli van,így többet kellene egyedül lennie,amihez persze hozzá van szokva. Azt nem akarom hogy mondjuk 7kor elmegy itthonról mindenki kb.és ha 3kor hazaér valaki akkor az már nagyon sok idő. és mivel ivartalanított nagyobb az esélye az inkontenciának,főleg ha sokat tartja vissza a pisit. az lenne a kérdésem hogy hogyan kezdjem szoktatni az alomba? vettünk helyhez szoktató sprayt,igaz nem tudom hogy használ e de mind1. Mikor és hogyan szoktassam rá? előre is köszi a válaszokat,és bocsi hogy ilyen össze-vissza a szöveg de siettem.

2012. szept. 3. 16:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Simán kibirja.

Az ivartalanításból nem következik rögtön az inkontinencia.

2012. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem következik RÖGTÖN. de késöbb sem akarom hogy legyen. Nem szeretném hogy annyit tartsa a pisit!
2012. szept. 3. 17:02
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

értem értem a problémát, csak az a helyzet, h ő nem macska, ha mindenképp ezt a kényszermegoldást alkalmazzátok, akkor inkább kutyapelus, vagy ugyanennek a célnak megfelelően "home made" változata: leterítesz egy fóliát a földre rá egy törölközőt.

a legjobb helyhez szoktató cucc maga a kutyapisi, szal ha egyszer rápisilt akkor oda fog automatikusan mert érzi a szagokat.

de ki kell bírnia annyi időt, ha reggel leviszitek pisi-sétára és 3kor egy hosszú sétával folytatjátok este szintén egy nagyobb lélegzetű séta.

így volna az igazi, a pelenka egy szar dolog. nektek is neki is.

2012. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

7-től 3-ig az 8 óra, annyit kibír.Szerintem sehogy csak össze zavarod vele..meg az se biztos,hogy csal az alomba pisilne, nem macsak.Persze reggel suli előtt vidd le vagy vigye le valaki a családból minimum egy fél órára.

Ez csak az én véleményem ha ráakarod szoktatni úgyis az lesz,de inkább ne :)

2012. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy tudja hogy az anyag,és nem megy rá mert ugye kiskorában le lett szoktatva a szőnyegről. CSAK és kizárólag az alom jöhet szóba! és nem engedem hogy annyit tartsa a pisit!
2012. szept. 3. 17:08
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd apukádnál a kutyát. Ennyit ki kell bírnia, azért az ivartalanított kutyáknál sem annyira gyakori az inkontinencia. Ő nem macska, bánj vele kutyaként, vagy ha nem akarod, hogy ennyit tartogassa, hagyd apukádnál, és nem lesz baja...
2012. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%
8 órát éjszaka is kibír, nappal is menni fog neki, ne aggódj. Emiatt ne csinálj belőle macskát.
2012. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 sippara ***** válasza:
88%
Éjjel hányszor viszed le? Jó dolog a felelős állattartás, de te úgy érzem, csúnyán átestél a ló túloldalára. Nem hímestojás, nem porcelánbaba, hanem egy kutya. Az enyém reggel fél hat-hat között sétál, páros héten általában kettő körül sétál legközelebb, de ma például négykor mentünk a következő sétára.
2012. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Már elnézést!!! nem azt kérdeztem hogy más megoldás mi lenne főleg azt nem hogy apukámnál hagyjam a kutyámat!!! te otthagynád??? és szerintetek hányszor rágtuk át a családdal hogy mi legyen?? 2 év alatt hozzá volt szokva hogy akkor megy ki amikor csak akar! és még én bánok a kutyámmal gyerek módjára??? már nem azért de szánalmas! attól hogy nem akarom szenvedtetni ezzel attól én vagyok a rossz??? rengeteg válasz volt eddig de egy sem a kérdésemre??? na jólvan... elég is volt ebből...
2012. szept. 3. 18:10
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pelenkázd be! Arra próbáltunk rávezetni, hogy nem macskád van, hanem kutyád! Mint értelmes embernek próbáltuk elmagyarázni, hogy nem lesz attól baja ha 8 órán át nem pisil, úgyis a nagy részében aludni fog mint éjjel. Vagy talán éjjel is le fogod vinni pisilni?!
2012. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!