Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ilyen keverék hogy lehet...

Ha ilyen keverék hogy lehet agresszív?

Figyelt kérdés

Van egy bernáthegyi golden r. keverékünk. Hogy lehet agresszív mikor ilyen fajták keveréke? Emberekhez vopt szoktatva még is hamis, domináns a kutyákkal egyedül a baromfikat tűri meg. Még a gyerekekkel barátkozik is meg a nőkkel is de állatokkal vagy idegenekkel nem fér meg és direkt keresi a másik kutyánkkal a konfliktust és ha a kicsi kint van ki tudná dönteni a keritést. Mitől lehet ilyen ha ezek a fajták nem?

A kutyasulival ne gyertek légyszi mert NINCS rá pénzünk ha lenne már vittük volna.

Ès azt is tudom hogy meg kell nevelni mivel még elég fiatal ezen dolgozunk és már olvastam is ilyenekről de még utána járok jobban a témának.


2012. szept. 3. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és honnan szereztétek? Rosszul szocializált.
2012. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Külön-külön is lehetnek dominánsak, ez egyáltalán nem fajta függő!!!

Ez a kutyákra, mint fajra jellemző tulajdonság, nincs köze a fajtához.

A kutyák nem ismerik a demokráciát, szükségük van vezetőre, és ha nincs ember, aki betöltse ezt a pozíciót, akkor automatikusan ők veszik át ezt a szerepet.

Amivel persze az emberek világában nem tudnak mihez kezdeni, ezért agresszívvé válnak.

Ez a spánieltől a rottweilerig minden fajtára igaz.


A más kutyákkal való balhézás egyrészt a szocializáció hiánya, másrészt (ahogy az olvasottakból értelmezem) ő bent van, a másik kutya pedig a kerítésen kívül, akkor az túlzott területvédés, szintén a nevelés, a korlátok, az irányítás hiánya miatt van.

2012. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem fajta függő az agresszió! Egész egyszerűen nem szocializált. Mennyi idős? mert ja elmúlt már 1 éves szerintem szakember nélkül nem nagyon fog menni.
2012. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Lehet az ivartalanítás is segítene.
2012. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen keverék hogy lehet agresszív?"


Úgy bakker, hogy valószínűleg egy gazszálat nem tettetek keresztbe annak érdekében, hogy a kutya jól szocializált, jólnevelt legyen.

Aztán az is nagyon valószínű, hogy agyonszaporított idegbeteg golden és agyonszaporított idegbeteg bernáthegyi keveréke. Ne gondold, hogy a goldenek meg a bernáthegyik között nincsen agresszív. De az emberek csak veszik a "jóleszazexpresszrőltizenötérnemkelltörzskönyvnemviszemkiállításra". Aztán ezeket még össze is rakják. Szép.

Ha tudod, hogy nevelni kell, meg "dolgozni rajta" akkor mégis milyen választ vársz?

2012. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm!

2éves.

Második: Nem tudom honnan veszes hogy expresszes -.-. Az anyja tk-s bernáthegyi az apja ugyan nem de nem egy idegroncs barátságos kutya. Nálunk született, azért kaptuk a mamát mert vemhes lett a gazdi meg ki akarta rakni. A kutyus macskákkal nőtt fel és a lehető legtöbb kutyával találkozott is (kis falu). De azóta ilyen hogy elment csavarogni. Nincs bent kinti kutya csak külön udvaron van bizonyos okok miatt.


Aki az üzit küldte: Sajnálom de nem tudtam vissza írni nem tudom miért ezért itt köszönöm meg a leveledet és sajnos nem Pestiek vagyunk.

2012. szept. 3. 21:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen fajta sem garancia semmire. A leginkább gyerekbarátnak tartott fajták között is vannak olyan egyedek, amik hajlamosak erre, illetve szinte bármilyen el lehet úgy rontani, hogy agresszívvá váljon.
2012. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaaaa! Elment csavarogni?:)

Akkor inkább rangsor probléma lesz, a szocializáció lehet, hogy mellékes is.

Olvasd el Jan Fennell könyveit, + mehet még Korom Gábor Neked ugatok című könyve...


Nézd meg az Egyik kutya másik nem adásait - az összeset, és figyeld, mit csinál Gábor!


Te is csinálj pórázfegyelmet, japán vacsorát, privát terület határának kijelölését, stb., amiket az adásokban látsz.

És kezdd az egészet egy kötődési tréninggel:

A kutya 2-3 napig ne kapjon enni senkitől semmit, az udvarról se egyen fel kaját, séta közben se guberáljon...

Utána mérd ki a napi adagját, és lehetőleg gazdag ingerkörnyezetben (séta) kézből adagold neki. (Ne egyszerre add oda az egészet...)

Nagyon fontos, hogy CSAK a te kezedből ehet. Nem a szomszéd nénitől, nem anyutól, nem a táljából, csakis a kezedből.


Hú... túl sok mindent kellene leírni,... tök jó lenne, ha elkezdenétek klikkerezni is, ez segíthet lenevelni az agresszióról is (először persze vezess be tiltószót, és amikor magától elkezd kifordulni a feszült helyzetekből, rögtön klikk-jutalom. A klikkerezést végképp nem írom le, mert nagyon hosszú lenne, de Vámosi Nagy Nóra KLIKK! című könyve nagyon tuti, + a klikker.hu-n is tanulhatod ezt a tanítási technikát (Olyan hatékony, hogy a világháború idején így tanítottak be kém szarkákat pl., sőt, a '90-es évekig (vagy '80-as?...) egy cég klikkerrel képzett ki megrendelésre állatokat... pl. ha akartad, megtanítottak majmot lopni, elefántot ágaskodni, de sokkal bonyolultabb dolgokat is... a delfineket is így tanítják... és érdekes, de a kutyakiképzésbe csak nemrég kezdték használni óriási sikerrel...:)



Szóval a kutyádnak csak egy hiteles vezető kell. Szegény így nagyon sokat stresszel...

Sajnálom, hogy a kutyasuli nem jön szóba (azért megnézheted, közel esik-e hozzátok egy másik, ahol van csak terápia - tukormodszer.hu-n megtalálod az ország többi tükörsuliját)...



Elolvashatod Cesar Millan könyveit is, de én nagyon nem szeretem, és nem véletlen, hogy az etológia tanszéken is csak bosszankodnak miatta vagy kinevetik...


És mivel golden keverék a szentem, hatványozottan ajánlom, hogy klikkerrel kezdd tanítani!:) Imádni fogja!

http://www.youtube.com/watch?v=Gk4lyQmwBE4

(Ez a népszigeti bemutatócsoport 2008-as videója, ez a "kezdő" szint... a mostaniról nincs még videó, de olyan jó volt látni élőben, hogy én sírtam örömömben, hatalmas élmény.:D A kutyák a klippben ivarosak, vannak "dominánsak is"... és látod, megfelelő gazda mellett mégis így elvannak egymás mellett nyugiban. Ja, és persze klikkerrel tanították őket:))

2012. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, kihagytam, hogy a kötődési tréning mindenképpen 5 hétig tartson, kevesebb ideig semmiképp se!

A 3. hét körül a kutyák robbanni szoktak, jobban "elromlanak", mint valaha... Nehogy feladd, ez így normális!

A 4. hétre meg általában annyira tutik, hogy a gazdik abbahagyják. NE. Akkor még nem rögzültek a dolgok eléggé.

5 hét, annyi legyen, ez a 11. parancsolat.:)


Az is előfordulhat, hogy a kutyád kiköpi vagy nem fogadja el a kaját.

Semmi baj, akkor arra a napra már ne is kínálgasd.

(Nem azért nem kell neki, mert nem éhes - ha tényleg a napi adagját kapja -, hanem mert szemtelen disznyó. Mi pedig az olyanokat nem szeressük.) Nem lesz semmi baja, ha nem kap kaját már aznap.:)

(Amikor az enyémmel csináltam a 2. héten borult ki a bili, és 3 napig nem fogadott el tőlem kaját. A következő nap már csak gy tolta befelé...neki ennyi kellett, hogy "betörjön".)

2012. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnéztem a videót nagyon okos kutyák vannak benne. Elolvasom a könyveket és a kötődési tréninget is megcsináljuk. És klikkert már vettem csak még nem igazán tudom használni ezért ott van a polcon de elkezdem vele azt is.
2012. szept. 4. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!