Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek meg egy...

Hogyan neveljek meg egy "személyiségzavaros" labrador-stafford keverék kutyut?

Figyelt kérdés

Amikor hozzánk került, már harapós volt. Kb. 3 hónapos lehetett akkor (amit eleinte 4 hónaposnak néztünk) (bedobták, így semmilyen információt nem tudtam róla).

Van oltása,féregtelenítve van.

Nagyon sok mindent rág, ez érthető is, hisz jön a foga. Viszont kötekedni azt nagyon tud. Sokszor nem lehet tőle egy lépést sem menni, mert harapgálja a lábunkat. Ha rászólunk, visszaugat, és csattogtatja a fogait.

Már próbálkozunk sok mindennel, a nem veszem figyelembe nem jön be, mert ha 10percig nem vesszük figyelembe, már véresre harapja a lábunkat/kezünket úgy, hogy nem is engedjük. Ha rászólunk-netalán ráütünk, akkor bevadul, és harap/morog,vicsorít, akkor is csattogtat. A nyakánál fogva ellökés-elhúzás, hangos NEM szócska kiabálása sem használ még.

Van egy csomó játéka, játszunk is vele rengeteget, igaz nincs sok energiája, de mindig úgy tűnik, mint aki felrobban az energiáitól, annyira pörög, aztán 10perc futrinka után kifekszik aludni:D

A baj az, hogy néha egész nap iszonyat rossz, mindent megrág, elcsen, kötekszik, veszekszik, kergeti a cicákat, úgy beleharap az emberbe, hogy nagyon mély seb keletkezik (éles tejfog:/), máskor meg mint a kisangyal, meg se mozdul, nem ugrál, szépen kér, szót fogad, ha harap, azt is csak nagyon óvatosan, szinte meg sem érzem.

Régebben csak erősen harapott. Ezek szerint jó úton haladok a nevelésében, vagy lenne mit változtatni rajta?

(eddig skót juhászom és terrier-vizsla keverékem volt, de egyik sem volt ilyen rossz:D)

22L


2012. szept. 3. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kutyát hiszen erről nem ő, ha nem az előző gazdája tehet, hogy ilyen. Esetleg kutya iskola? Egész biztos vagyok, hogy ők tudnának segíteni!:)
2012. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
100%

Elég sok dolgot írtál, úgyhogy idézgetek és úgy válaszolok, különben belekeverednék :)


"Már próbálkozunk sok mindennel" - egy dologgal kell próbálkozni és azt végigvinni. Ha tényleg staff van benne, akkor a lehető legrosszabb, amit tesztek. SOHA nem ugathat vissza és SOHA nem haraphat. Semennyire, semmilyen körülmények között. Ha harap, ellököd és úgy - olyan testtartással, testbeszéddel, hanggal, kisugárzással - mordulsz rá, hogy a büdös életbe többet ne próbálja meg. Ha ez nem megy - márpedig nem megy, ami persze nem a ti hibátok -, akkor sulihoz kell fordulni, ahol megtanítanak titeket bánni a kutyával (ugyanis ő teljesen jól működik, ti adtok rossz jeleket).

"ha 10percig nem vesszük figyelembe, már véresre harapja a lábunkat/kezünket úgy, hogy nem is engedjük." - erő-ellenerő. Ha odaszalad és kicsit belekap, akkor szemkontakt vagy a "NEEEEEM" hisztérikus ismételgetése nélkül, némán, kiegyensúlyozottan és határozottan ellököd. Ha megharap, meg lehet próbálni a vinnyogást, de asszem erről már lekéstetek, az írásodból azt veszem ki, nem egy hete érkezett. Marad a pofon. Nem megütni kell a kutyát, nem a fájdalom okozása, vagy az idegesség levezetése a cél. Az a lényeg, hogy átadj egy üzenetet: ÉN vagyok a falkavezér, és ha nem tartod be a szabályaimat, bajba fogsz kerülni. A pofonnal (ami inkább suhintás és a pofájára kapja) kizökkented, minden mást a puszta "léteddel" kell elérned. Az, hogy egy bármekkora kutya véresre harapjon bárkit, nem fér bele.


A lényeg az, hogy nektek kell megtanulnotok az ő nyelvén, amihez kutyasuli adhat segítséget, ha budapestiek vagytok, inkább a cerberos, mint a tükör (mondom ezt úgy, hogy tükörsuliba járunk, egész egyszerűen azért, mert egy agresszív - pláne staff mix - kutyának inkább a cerberos szokott bejönni). Elsőként neked egyedül kéne a közeli sulikba benézned, esetleg kiképzőkkel beszélned. Sajnos nem tudjátok megoldani egyedül, nézőpontváltásra van szükség a TI részetekről, hogy tudjátok, hogyan kell a megfelelő nyelven, jelekkel kommunikálni a kutyátokkal, aki már most a falkátok/családotok teljes jogú és egyedüli vezérének érzi magát. Sajnos, ha nem változtattok, szinte borítékolható, hogy hónapokon/éveken belül lesz egy szuperagresszív, emberre/állatra veszélyes kutyátok. Ne várjátok meg.

2012. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönjük a válaszokat! Már mi is gondolkoztunk sulin, csak gondoltuk hátha van még más megoldás is, de úgy látom nem lesz. Nem szeretnénk, ha agresszív lenne, inkább a barátságos oldalát szeretjük, a házat sem kell feltétlenül őriznie, inkább legyen aranyos:)

Borsodiak vagyunk, de itt a környéken is van pár kutyasuli, biztos megtaláljuk a legjobbat.

az elmúlt 2 napban egyébként azzal próbálkoztunk (nem tudom, hogy drasztikusnak vagy inkább nevetségesnek mondható), hogy ha valamit rosszul csinált, egyszerűen lepocsoltuk/leöntöttük kevés vízzel, vagy vízipisztollyal. Egyébként bevált, igaz, hogy csak elterelésnek jó, de 4-5. locsi-pocsi után kicsit megértette, hogy ha nem rág, nem kap vizet:D Egyébként felnyalja, úgyhogy még takarítani sem kell utána:D

De akkor mindenféleképpen suli lesz belőle, mert tényleg nem tudjuk megnevelni, sajnos azt hittük, hogy tudunk kutyát nevelni, de ő igenis kifogott rajtunk:D

Nem tudom, hogy honnan származhat(vagyis inkább nem gondolok bele), de néha-néha látszik az, amikor ugat, hogy fél..:( De egyébként ettől függetlenül mindig az ember mellett van, nem szeret egyedül lenni, a wc-re, fürdőbe is jönne utánunk, ha engednénk:D Ja, és szobatiszta már kezdettől fogva!:O ez ilyen keverékkutya-szokás lehet, a másik kevink is szobatiszta volt az elejétől fogva (ő 4hónapos volt mikor hozzánk került).

2012. szept. 3. 17:55
 4/6 sippara ***** válasza:
Még csak az sem feltétlenül igaz, hogy nem tudtok kutyát nevelni, egyszerűen csak nem vagytok az ő típusához szokva, eddig más személyiségű, más karakterű, szubmisszívebb kutyáitok voltak valószínűleg, ő meg egy teljesen más "világ", hidd el, csodálatos utazás lesz :) Ne hibáztassátok magatokat semmiért, az a lényeg, hogy tudjátok, hogy segítséget kell kérnetek, hiszen a végeredmény ugyanaz: egy nagyon jó, boldog, kiegyensúlyozott kutya :)
2012. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem labrador Staff 3 hónapos lánykám van.Vele is ez volt a helyzet mikor idekerült.Nálam a leghatásosabb az volt,hogy ha durván harapdált és nem fogta fel a NEM szót akkor én összeszorítottam a száját (persze nem úgy,hogy fájjon neki,csak annyira,hogy ne tudja kinyitni) és lenyomtam a földre,eközben pedig a NEM-et hangsúlyoztam.Persze volt nagy kapálózás meg nyüszítés mert nem tetszett neki, de 5 ilyen földre terítés után tudja mit jelent a nem.
2012. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bambika115 válasza:
100%
A legjobb párosítás :) Ne izgulj,ha egyik nap letépi a kezed,vissza is hozza... :)
2012. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!