Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írjon, aki törzskönyv nélkül...

Írjon, aki törzskönyv nélkül vett fajtatiszta kutyát! Bejött vagy megbánta?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 21:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Ingyen kaptam husky kutyust és egyáltalán nem bántam meg! :)
2012. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%
Nem bántam meg. Igaz már volt egyszer egy kis baja, de sokkal rosszabb is lehetett volna.
2012. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Magyar vizslát kaptam törzskönyv nélkül.Mivel nem akartam tenyészteni,nem tartottam fontosnak a papírokat.Fajtájának minden tulajdonságát hordozza.Igazi társ a hétköznapokban.
2012. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Nekem volt már két törzskönyv nélküli kutyám,az egyike kicsi koromban kaptam soha nem volt vele gond, imádtam. 14 évesen ment el! :(

A második ilyen kutyám az egyik ismerősömtől volt aki akkor még nem foglalkozott tenyésztéssel,ma már igen. Nem bántam meg csodás kutya volt,ő sincs már velem 14 hónapja vese elégtelenségben halt meg 9 évesen! :(

Most van egy 5 éves törzskönyv nélküli szukám,őt sem bántam meg,lehet volna törzskönyve mert szüleinek volt de nem szerettem volna,nem volt vele olyan tervem amihez kellene. Most viszont nem vennék törzskönyv nélkülit ebből a fajtából mert nagyon elerjedt és divat fajta lett. Egyébként Amstaff. :)

2012. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Megbántam. Kb semmit sem tudok vele csinálni ami iránt elkezdtem érdeklődni mióta megvan, mindenhez törzskönyv kellene. A kutyát imádom sose lesz nála jobb, de többet tözskönyv nélkülit nem veszek. Amúgy meg nem azon kell totózni, hogy mennyien bánják meg. Az nem kérdés, hogy a hazai kutyaállománynak nem tesznek jót a törzskönyv nélküli kutyák. Vagy vegyen az ember törzskönyveset, vagy fogadjon be. Az újabb kutyákat minek gyártani?
2012. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%
Én is ingyen kaptam de törzskönyveset, és ha nem adják ingyen, akkor hajlandó lettem volna kifizetni is az árát. Azóta már Interchampion a kutya és nem bántam meg, hogy nem adtam pénzt egy szaporított, ki tudja milyen tulajdonságú példányért.
2012. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Magyar vizslát vettünk. Egészségileg minden ok vele, ám sajnos mint utóbb kiderült a jellemével problémák vannak, illetve az idegrendszerével (többek között lövésfélő). Ahogy elkezdtünk olyan vizslások közé járni, akik komolyabban foglalkoznak ezzel a fajtával, már rájöttünk, hogy mi mekkora hibát követtünk el. Ám semmi pénzért nem válnék meg a mostani kis drágámtól, de tudom, hogy ő csak egy vizslának kinéző kutya, de tulajdonságaiban - pont amiért vizslát szerettünk volna - nem vizsla. A követlező vizslánk tenyésztőtől lesz. És már azt is tudjuk, hogy honnan :) Én még egyszer semmilyen fajtát nem vennék "nem tenyésztőtől" - tök mindegy hogy egyszeri almos család kedvence, vagy szaporító - egyik sem ért hozzá és az ilyen helyeken születik a sok-sok vézenhibás fajtatisztának mondott kutya, mint a mi Pollynk... ami nem lenne baj, ha az ember ezt tudná, és ez alapján tudna dönteni, és nem csak később szembesülne vele.
2012. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
15 éve volt egy törzskönyv nélküli, törzskönyves szülőktől származó német juhászom. nem bántam meg. az idők során egyértelművé vált,h tényleg fajtatiszta, gyönyörű, okos és nagyon családcentrikus. de ez 15 éve volt, azóta nagyot változott a világ: a szaporítás megélhetési forrássá nőtte ki magát. ma már nem hinnék senkinek, aki azt mondja, h törzskönYves szülőktől származik a kutya, a génvonala is rendben van, de nem akarnak költeni a törzskönyvre. akkor elhittem, mert többnyire igaz volt (ahogy az én esetemben is), ma már nem hinném, mert a vásárló megtévesztése és a legjobban a kutyák isszák meg a levét. egyébként ő volt az egyetlen nem törzskönyves fajtatiszta kutyám, a többi törzskönyves volt. a most egy van, mentett kutya, echte utcai keverék...
2012. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%

A szüleimnek 2 pulija van.

Az egyik törzskönyves kan, a másik tk. nélküli szuka.

A szukával nincs baj, annyi, hogy épphogy belefér a standardba a marmagassága, de belefér, meg hát kit izgat.

A tk-s kan viszont egy labilis idegzetű ideggyenge kutya, olyan feszültség van benne állandóan a semmitől, hogy elképesztő.

Mondjuk ivartalanítva van, de ha nem lenne se lehetne egy ilyen kutyával fedeztetni. Ilyen szempontból a szuka 100-szor jobb természetű.

2012. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Volt törzskönyv nélküli, Erdélyből hozott erdélyi kopónk, nem bántuk meg, hogy átvettük egy áttelepült családtól. De nemrég elment örökre és befogadtunk egy mentett kutyát, valamilyen vadászkutya lehetett az őse. Még fiatal, de jó házőrző. Nem adnám semmiért.
2012. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!