Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írjon, aki törzskönyv nélkül...

Írjon, aki törzskönyv nélkül vett fajtatiszta kutyát! Bejött vagy megbánta?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 21:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt egy (nem olcsón vett) kiváló minőségű, kiváló kennelből elhozott leonbergink, és egy "disznóól" szerű helyről hozott "olcsó" leónk. A tk-s szép, masszív felépítésű, a tk nélküli sötétebb színű, kicsit véknyabb. Természetben nagyon hasonlítanak. Egyiket sem bántuk meg, ennél jobb kutyákat el sem lehet képzelni (mármint számunkra). Imádja a gyerekeket, a házat védi, ahogy kell, éber, aranyos, bohócok, hűségesek, tanulékonyak, bátrak, de soha nem agresszívak:)
2012. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%
Van egy kis német vizslánk, tk- nélkül. Egyenlőre tökéletes, és viselkedésre is olyan amilyennek lennie kell, egészséges is, remélem a későbbiekben sem lesz vele gond. A szőre szerintem rövidebb mint kéne, de azonkívül gyönyörű kiskutya, vadászatra apum szerint jó lesz, kiállításokra pedig nem akarjuk vinni. De nem is olyan helyről hoztuk el ahol a benzinkútnál adják oda. Egyenlőre nem bánja senki hogy elhoztuk, sőt szerencsésnek is mondhatnám magunkat, mert tényleg gyönyörű kutyus, oltva, féregtelenítve, jó körülmények közül hoztuk el. De persze mi is csak reménykedhetünk hogy nem lesz vele semmi gond, az ilyen kutya mindig zsákbamacska valamilyen szinten.
2012. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%
Engem miért kellett lepontozni?? Miért kell feltenni kérdést, ha nem akarod a választ? Az első vagyok.Annyit írtam, hogy huskyt kaptam ingyen erre lepontoz....ilyet.... mit vártál csodamesét, hogy így le kell pontozni mindenkit?
2012. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Jó mindkét oldal véleményét hallani. Én nem értek ehhez a pontozáshoz, de minden válasznak örültem és egyiket SEM pontoztam.
2012. szept. 5. 21:38
 25/29 anonim ***** válasza:
82%

Labrador, szaporítótól. Laikusként úgy gondoltuk, minek a törzskönyv, meg az egészségügyi szűrések, a harmincezres is ugyanolyan...

Sikerült kifognunk egy hiperaktív, ideggyenge (hol betegesen fél, hol agresszív, lövésfélő) kis szukát, akiről azóta már kiderült, hogy epilepsziás is.

Küllemileg sem a legszebb, de ez mellékes. Nem válnék meg tőle semmi pénzért, de legközelebb biztos jobban megnézem, honnan veszek kutyát.

2012. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 hekibaby válasza:
37%

Szia!

Nekem is törzskönyv nélküli yorkim van :) és nem bántam meg, mert szaporítással és más olyan dologgal amihez kell a a papír nem akarok foglalkozni, én csak szeretni akarom :))

Egyébként nekem így is felajánlották, hogy fedezzünk egy szukát :)

2012. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Gabriella82 válasza:
4%

Nekünk egy tk nélküli kutyunk van. Szerintem a tk se jelent semmit, mert ugyanúgy be lehet szerezni és lehet hamisítani, mint akármi mást. Szaporító vs tenyésztő... Mindenhol ezt látom, a különbség az, hogy a tenyésztő elvileg nem minden tüzelésnél elleti a kutyát és elvileg szelektálja a gyengébb jellemzőkkel rendelkező kicsiket, míg a szaporító elvileg ilyennel nem foglalkozik.

Rengeteg ellenpéldát tudnék erre felhozni.

Ha valaki kutyát vesz, akkor előre utána néz, hogy is kéne kinéznie, rengeteg oldalt átböngészik, személyesen is elmegy megnézni. Nagyobb gondokat sztem ránézésre ki lehet szúrni, a többi meg nagyrészt a kutya szocializációján múlik és az étrendjén.

A lényeg, hogy mielőtt kutyát veszel alaposan nézzél körül . Mert egy törzskönyves kutya is lehet problémás, és egy tk nélküli is lehet egy főnyeremény.

2012. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%
Megbántam. Törzskönyves szülőktől törzskönyvnélküli fajtiszta magyarvizsla. És apáék is megbánták, ugyanis ő a születésnapi ajándékom volt 4 éve :) Bár a kutyának semmi hibája, pont ezért lenne jó egy törzskönyv, hiszen kiváló agility-versenykutya :)
2012. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Gold Touch válasza:
0%
Szia. Szerintem elviszed egy állat orvoshoz és tutti semmi baj nem,lesz. Én csivavát vettem 5000.ft-ért és az orvos rá bólintott, azóta(2 év) is minden rendben van. Törzskönyv nélkül.
2012. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!