Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, h az egyik kutya a...

Van olyan, h az egyik kutya a házból megérzi a másik kutyát, aki kint van az utcán? Most akkor ne sétáltassam?

Figyelt kérdés

Szoktam sétáltatni a kiskutyám (csak 3-3 házig megy még el, mert kicsi és fél a nagykutyáktól), és az utcánkban beszólt egy nő, h arra ne vigyem már, mert az ő kutyája (benti kutya, csak néha engedi ki az udvarra) nem bírja az enyémet (persze a többi kutyával semmi baja), teljes idegbajt kap tőle, még este 11kor is úgy dobogott a kis szíve, h majdnem vitték dokihoz. Volt, h akkor mentünk sétálni, mikor ki volt engedve az udvarra a kutyája, és akkor tényleg ugrált, meg ugatott, dehát a kutyák ezt csinálják, ha másik kutyát látnak, pláne ha először, nem? Szóval azt mondta, h elég nagy az utca a másik irányba is, vigyem arra. Ráadásul semmi kérlek, v szép beszéd, hanem flegma módon utasított.

Utána a szomszédjától tudtuk meg, h még a házban is megérzi a kutya, ha ott vagyunk előttük :S

Mert mondjuk az megoldás lehetne, h amikor megyünk este, akkor beviszi a házba a sajátját ha véletlenül kint van, de így nem lehet. Mit szóltok?


2012. szept. 5. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Igen, van ilyen. Nekünk a harmadikon lakó kutya ugat le mindig, holott a ház mögötti parkban játszunk. Ja, mindezt úgy teszi h nem lát ki az balkaon, és az ablka csukva van. A kutyám nem is ugat kint, thát még csak hang alapján sem lehet.


De a nőnek meg sz@rj a fejére, nehogy már ne sétálhass arra, mert őkelmének nem tetszik....

2012. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne hogy már az a nő mondja meg hogy hol sétáltasd a kutyádat! :S
2012. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is sétáltasd arra a kutyát nyugodtan. Ő pedig fegyelmezze meg a sajátját.
2012. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
sztem is neki kellett volna szocializálni más kutyákkal, de állítólag csak a miénkre reagál így...
2012. szept. 5. 10:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Én végtelenül nyugodt ember vagyok, de az ilyen esetek nagyon felhúzzák az agyam.

Remélem továbbra is arra fogsz sétáltatni, nehogy már tényleg más mondja meg, hogy te merre menj, mert az ő kutyája ugat és nem bír magával. Itt főként a stílus, ami miatt ezt ajánlom. Ha én lettem volna ott biztos, hogy mondtam volna neki, hogy márpedig én erre fogom a kutyum sétáltatni. Ugyanakkor, ha normális stílusban, szépen megkér, hogy esetleg nem-e sétáltatnék a másik irányba, még el is gondolkoznék rajta. De így....

Ha te kutyád normális, a szabályoknak megfelelően sétáltatod, akkor nem szólhat egy szót sem.

2012. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mások hogy vannak ezzel, de engem nem érdekelne, hogy ő nem tudja megnevelni a saját kutyáját. Az pedig nevetséges, hogy el akarja vinni dokihoz a kutyát, mert szívdobogása van. Tipikus esete annak, amikor az ember nem kutyaként, hanem emberként kezeli a kutyát.

Elsősorban neki kéne letiltania, korrigálnia a saját kutyája viselkedését, nem neked pampogni, hogy zavarod a kutyáját. Ha esetleg levinné sétálni és szocializálná, mindjárt nem azzal lenne elfoglalva az a szerencsétlen agyonfrusztrált eb, hogy energiatúltengésében más kutyákat pécézzen ki magának és hisztizzen miattuk.

Természetesen van olyan, hogy két kutya nem jön ki egymással, és igen, a lakásból is hallják/érzik, ha a másik a közelben van, de a gazdának kötelessége volna korrigálni a helytelen viselkedést, minden esetben.


Mivel a nőci flegma volt, én a helyedben ugyanúgy arra sétálnék a kutyával, nem foglalkoznék a "kérésével". A másik meg az, hogy nekem ne mondja meg senki idegen, hogy merre vigyem a kutyámat sétálni. Amiatt pedig ne legyen lelkifurdalásod, hogy a másik kutya idegbajt kap, az nem a te, hanem a gazdájának a hibája, sajnos.

2012. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyrészt ne foglalkozz a nővel, semmi köze hozzá, hogy mikor-merre sétálsz a kutyáddal. Nevelje meg a sajátját, vagy zárja el még jobban.

Másrészt a saját érdekedben a Te kutyádat is szocializáld és neveld meg, hogy ne féljen a nagy kutyáktól és merjen sétálni 3 háznál többet is. Hidd el, hogy nem jó 10 évig rettegésben élnetek!

2012. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Azt,hogy Te közterületen merre vagy ahhoz semmi köze egyrészt , másrészt kérd meg rá,hogy hívja vissza a kutyáját ne korlátozzon téged a szabad kijárásban.

Ha pedig nem enged ki mégsem a kutyájával , akkor gondolom nem kell mondani mi a teendő...

2012. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kutyádra pedig szólj rá ha le fel rohangál és őket ugatja ,hogy fúj rossz, és húzd meg a pórázt.

Mert ha nem szólsz rá ,akkor nem fog leszokni róla ,jogosan bosszanthatja a szomszédot is.

2012. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én h tudnám elérni, h ne féljen a főleg nagyobb kutyáktól? tőlünk kb 4-5 házra van egy böhöm bernáthegyi, tőle eléggé fél :S

2012. szept. 5. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!