Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan váltatok meg a...

Ti hogyan váltatok meg a kiskutyáktól? (amik nálatok születtek)

Figyelt kérdés

Most több egy kicsivel mint 1 napos és nagyon megszerettem már. Egyedül van így övé minden figyelem. A gazdi már tegnap a születése előtt meglett. Nagyon jó gazdinak gondolom őket, de az előző kérdésem kommentelője nagyon megilyesztett. Félek odaadni ès nagyon fájna ha nem lenne itt már 2 hónap múlva meg még jobban fog kötődni hozzánk ès mi is hozzá.

Ti hogy váltatok meg a kiskutyától, elbúcsúztatok tőle? Nagyon rossz volt amikor elvitték és utána?

A bunkókat megkérem kíméljenek!


2012. szept. 5. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Remélem nem leszek emiatt a bunkó kategória, de sehogy. Nem szaporítottam.
2012. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
jó gazdát kell neki találni, és akkor nem fájdalmas az elválás. legalábbis az ember akkor örül, ha tudja, hogy jó helyre, szerető családba megy a kölyök. nyilván rossz érzés, de ez van:)
2012. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehezen.:) De mindenkinek jó gazdit találtam, azóta is tartom velük a kapcsolatot, kapom róluk az infókat, képeket.. És igy valamivel könnyebb.:)
2012. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Első köszönöm a válaszodat, sokan vannak így ezzel (én is). A kiskutya nem volt tervbe véve ès nem a mi hibánkból lett vemhes a mama sem.

2012. szept. 5. 21:42
 5/9 sippara ***** válasza:

Ha nincs tervben kiskutya, de legkésőbb a nem kívánt terhesség közben ivartalanítani kell, gondolom, ezt tette az első válaszoló is.


Ettől függetlenül 5-6 éves korom környékén volt egy almunk, az összes kicsit én neveztem el, legtöbbjüket sokáig ismertem is. Nem könnyű, figyelj rá, hogy jó kezekbe kerüljön, ha már megtörtént. A mamát pedig tessék ivartalanítani, neki is jobb lesz.

2012. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
Nem tudom, miért írtam terhességet... természetesen nem kívánt VEMHESSÉG akart lenni :)
2012. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fú, én belehaltam:( Egyszer szaporítottam, többet soha. Pont emiatt. Illetve amiatt is, mert az 5 kutyából amit továbbadtam, csak 1 felől vagyok nyugodt. 2 elveszett, 2-ről nem tudok semmit, mert a gazdák nem akarták velem tartani a kapcsolatot. Amúgy megnéztem kinek adom, volt ahova nem is adtam oda. Ma már csak pénzért adnám, még akkor is ha nem fajtiszták, így egy csomó hülyét kiszűrhettem volna. Aki nem téríti meg az oltások árát, az később se fogja állatorvoshoz vinni.

Az a 3 kutya, akiket megtartottam, él és virul, már 9 évesek és azóta csak menhelyről szaporodtunk plusz egy fővel. Sajnos Vele nincs meg az a kapcsolat, mint azokkal, akik nálam születtek, akiknek a cumiztatásában elejétől fogva részt vettem. Velük olyan szinten egy hullámhosszon vagyok, ami szerintem abból adódik, hogy első perctől fogva együtt vagyunk.

Igazából már-már abnormálisnak tűnhetek, ugyanis én soha egy kisbabát se láttam olyan gyönyörűnek, mint őket. Minden anyai érzésem csakis kiskutyákkal kapcsolatban ébred fel. Ha pici kutyát látok, azonnal dögönyözni akarom és sírhatnékom támad, mert ők jutnak eszembe, az a 8 drága kiskutya és más kiskutyák, riadt szemű, koravén kiskutyák menhelyek mélyéről...és ezért ha kiskutyát látok vagy kiskutyák születéséről hallok, az a fajta szomorúság jár át, hogy nem lett volna szabad megszületniük erre a világra, ahol annyi kutyának nem jut hely.

Amúgy azt tanácsolom, ha csak 1 pici van és beleszerettél, tartsd meg. Olyan kevés a viszonzott szerelem a világon:)

A 8-ból volt egy szerelmem, akit már a legelején odaígértem valakinek, mert kan volt és nem akartam kant.

Ahogy közelgett az elválás ideje, kezdtem megőrülni. Nehezen ismertem be, hogy én megőrülök ezért a kicsiért. Végül szerencsére a gazda lemondta, mert inkább gyereket akart és panelban nem merte egyszerre vállalni mindkettőt.

De aztán felborult a falkasorrend a nagykutyáim közt és akkor majdnem odaadtam megint valakinek. Könyörgött a kiskutyámért, de először nem és nem...Aztán jöttek a nagyok közt a marakodások és végül úgy döntöttem, jobb lesz neki nélkülem. Reszkető kézzel felhívtam a gazdijelöltet, aki közölte, hogy már van másik kiskutyája.

Így hát nálam maradt. És Ő az életem értelme. Őrületesen szeretem. A mindenem. 9 éve. Hihetetlenül különleges kutya. Annyira jó, hogy nem adtam oda!:)

2012. szept. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
Csak ne add oda idő előtt, inkább egy vagy akár két hétel is később. Ha hamar választod el, idegbajos lehet.
2012. szept. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Pénzünk nincs most ivartalanítatásra és amikor megtaláltuk a mamát már vemhes volt és mikor elvittük az állatorvoshoz már több mint 40 napja volt vemhes és azt mondta a doki hogy akkor már nem lehet.

Nem tudjuk megtartani már 4 kutyánk van, nem férne el az 5. sem helyileg (bár úgy lehet), sem pedig anyagilag (most az oltásait vállaljuk de van egy palotapincsim és beteg a szeme ezért nagyon sokat költünk az állatorvosra)

És a kiskutya is kan mint a tied.:) Kis fekete.

Biztos nagyon kötődik hozzád, ha nem tudnál/tudtál volna megválni tőle az a kutyának is és neked is rossz lett volna, így döntöttél szerintem a legjobban.

2012. szept. 6. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!