Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu kiskutyáim vannak....

Shih-tzu kérdése:

Shih-tzu kiskutyáim vannak. Sajnos Fáni rövid időn belül megint vemhes lett. Ma, mikor születtek a kicsik, az első kislány aki a világra jött, rövid időn belül meghalt. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Egészségesen jött a világra, a család barátja, akinek a szülei tenyésztők, azt szúrta ki először, hogy ahhoz képest, h még nem evett, milyen nagy a hasa. Nem akart enni, és nehezen vett levegőt. Végül elaludt.A testvérei azóta jól vannak, holnap megyünk orvoshoz ellenőrzésre.Zsebibabának neveztük el és a másik kislányunk mellé temettük el.Nem szeretnénk nagyon sokáig több kölyköt, de majd később, hogy lehet elkerülni, hogy ne haljon meg senki sem?
2012. jan. 15. 23:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ez valami vicc ugye? Ráadásul összefüggéstelen, érthetetlen.
2012. jan. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Catz ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy elpusztult a kiskutya. Hogy ilyen többé ne fordulhasson elő és Fáni egészségének megőrzése érdekében nagyon javasolt az ivartalanítás.


Fél órás műtét és ma már úgy is megcsinálják, hogy nem kell felvágni a kutyus hasát, hanem 2 db kb 10ft-os nagyságú lyukon operálnak. Kérdezd erről az állatorvost.

2012. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakutya szervezetét nagyon megviseli a vemhesség, főleg, ha rövid időn belül többször ellik, de még normális, kb. 2 évenkénti vemhesség esetén sem tesz jót neki. A shih-tzu meg különösen nem az a hej-de-egészséges fajta, tehát minél több vemhesség, annál több komplikáció.

Ha nem vagy komoly tenyésztő (a soraidból erre következtetek) és nincsenek meg mindkét szülőnek az egészségügyi szűrései és törzskönyvei, továbbá persze a kölyköknek is, szerintem nem kéne bevállalnotok több vemhességet. Évekkel rövidítheti meg a kutyusod életét.

Az ivartalanítást ma már bármelyik állatorvosi rendelőben elvégzik, fél nap múlva a kutyád már járkál, eszik, iszik, és a varratszedés után olyan lesz, mint mindig volt, de már a méhgyulladás, a nemkívánt vemhesség és az emlőrák kockázata nélkül.

2012. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

ivartalaníttasd a kutyát.

Az a "tenyésztő" sem lehet túlzottan tapasztalt, az biztos még egy alap tenyésztői tanfolyama sincs.

A kutya herpeszes volt, mivel nem volt vakcinázvaakölykök vagy még a méhben, vagy születés után elpusztulnak. Nem esznek, nem kapnak levegőt,kiszáradnak ezért felpuffadnak.

Mivel a herpeszt ha egyszer elkapta egy kutya akkor nem "gyógyítható", de minden párzásnál továbbadják, ezért az ilyen kant isés a szukát is azonnal ki kellvenni a tenyésztésből és eltávolítani a többitől.

Nem tudom mikor fertőződhetett (lehet már születéskor), de ha már ellet akkor az előző kölykei is hordozók lehetnek, ha vemhesülnek ugyanez történik.

2012. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

ha vannak még kölykök,azok biztos fertőzőttek. Csak ivartalanítási szerződéssel adhatod el őket.

elég mérges vagyok, bocs, de az ilyen hobbiszaporítók miatt tartunk ott, hogy ma a kutyaállomány fele herpeszes.

(a kölyköknél ne feledd, hogy 2 éve chipp nélkülajándékba sem adhatod, szabálysértés 200 ezerrel büntethető)

2012. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%

ezt is a kedves kérdező írta szóval szerintem neki hiába mondtok bármit :

"shih-tzu válasza:


Nekem csak shih-tzu kutyusaim vannak és voltak. és annál undorítóbbat (meg lehet ezen sértődni, nem érdekel), hogy van-e a kutyusnak törzskönyve vagy nincs, a szememben semmit nem jelemt. Soha nem akartam kiállításra vinni egyik babámat sem, ha akartam volna és már az elején így állok hozzá, akkopr csak törzskönyveset, DE! az egészségüket tekintve semmit nem jelent! Steffike 6 évesen került hozzánk, nagyon szerettük. 13 és fél éves volt, mikor a karomban aludt el. Fáni és Ali gyönyörűek, egészségesek, shih-tzuk, és nincs törzskönyve. Ennek ellenére, senki nem hagyja szó nélkül, mikor sétálunk, hogy milyen két szép babám van. A fajta tisztákról és a törzskönyves kutyákról nekem jobban meg van a véleményem. Sok helyről hallottam, hogy az agyon tenyésztések miatt, milyen rendellenességek merülnek fel és sok hamar beteg lesz. A szukáknál pedig vagy ál vemhesség vagy alak féltés merül fel és nem tudják befedeztetni. Ez azoknak szólt, akik a fellegekben járnak és le minősítik a papír nélküli kutyákat! A kerdezőnek a válaszom, nem az árát kell nézni, hanem majd mikor először meglátod, egyből megszereted-e. mert ha igen, nem érdekelnek a feltételek."



A perpesz is egy lehetőség bár szerintem ahhoz túl gyorsan pusztult el a kiskutya, abba órákig vagy napokig szenvednek a kicsik, fulladoznak stb én vagy arra tippelnék, hogy valami szervi baja volt... bár infra hiányában lehet herpeszben is gyorsabban elpusztulhatott. Sajnálatos módon volt már szerencsém herpeszes alomhoz (nem nálam hanem egy másik tenyésztőnél) ott hiába tartottuk az orvosi utasításokat - magasra állított infra, sterilitás stb 2 hét alatt elpusztult az egész alom

Sajna pl a francia állomány kb 70% ban herpeszes a az angoloknál szintén 80% felett és sajna nálunk is nagyon terjed, én már régóta zsigerből adom a perpesz elleni vakcinát minden alomnál (ezt kétszer kell adni és oltásonként 12 ezer forint)

2012. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
hát igen... ha a butaság öntudattal párosul
2012. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
58%

Ivartalanítsd Fánit és ne szaporíts nagyon kérlek! Arra ott vannak a komoly arany és ezüst koszorús tenyésztők, akik megharcoltak a "nevükért".

Különben akár bélcsavarodás is lehetett szerintem.

Mi kutyunkat másfél hónapja ivartalanították, 4 cm seb volt a pociján, másnap már semmi gondja nem volt, s egy hétre rá kiszedték a varratot. Már nő a szőre a hasikáján. Pincsi keverék.

2012. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nos, akkor a fele társaságnak üzenem...hogy, az első kommentelőnek, nha nem tudsz olvasni és nem megy a szövegértés, akkor fuss neki még egyszer, rajtad kívül mindenki megértette.

a többieknek: az előző kiskutyámat ivartalanítottuk és láttam, hogyan hízik el és lesz egyre rosszabb a kedve a műtét után. nagyon fiatal még Fáni az ivartalanításhoz és ha nem szükséges, nem is szeretnénk ezt meglépni.

A másik, úgy látom csoportos köpködésnek lettem kitéve. Akkor leírnám, hogy Fáni első fialásánál megbeszéltük a családdal,, hogy itt jó időre be van fejezve. Hogy mindezt elkerüljük, adtunk neki fogamzásgátlót, csak éppen rosszul adtuk be neki, mert nekünk is rosszul mondták. csak, hogy más is okuljon a mi hibánkból. nem tüzelés előtt és után kell szedni egy-egy hónapot (mikorra elvileg kéne neki), hanem minden minden héten egy szemet. Mikor eszre vettük, h mégis tüzel adtunk rá tüzelő bugyit és bodyt is.

Egyik reggel, megtörtént a baj. Reggel rohanok ki a nagy sírásra. Félre tolták a bugyit...és be sikeredett.

És ezért is lehet köpni és szidni. de anyával nem lettünk volna arra képesek, hogy el inekciózzuk. Adtunk Fáninak vitamint és a doktornő is veszélyeztetettként kezelte, épp ezért mert rövid időn belül másodjára.

És úgy látom, h senki nem nagyon értette meg a kérdést. nem azt kérdeztem, higy mit tegyek most a kicsimmel, ha nem azt h mi baja lehetett a kislánynak. Tisztelet a kivételnek.

Most (megnynyugtatás képpen)+ gyönyörű kis csillag növekszik nálunk, és már mindegyiknek van gazdija. Mindenki ismerőshöz kerül majd. És hza valakit esetleg érdekelnek a kicsik és nem csak köpködni tud, akkor írja meg az email címét és örüljön velünk együtt, h nincsen komolyabb baj és hogy mindenki egészséges. Köszönöm

2012. jan. 19. 09:46
 10/30 anonim ***** válasza:
68%

1. nem az ivartalanítástól hízott el,hanem a mozgáshiánytól és a sok kajától.

2. ha gyógyszert adok a kutyának, akkor orvostól veszem és odafigyelek hogyan kell szednie, és nem a szomszéd Mariska tanácsai alapján adom.

3. Ha tüzel a szukám,akkor elzáropm,érdekes minden tenyésztő meg tudja tenni a tüzelő szukákkal és sikerül nekik.

4.Megmondtuk mi volt a baj. Herpeszes volt a kutya.

és most a kicsi is az. ha vemhesül, akkor elég egy kis immungyengeség és máris elvetél, vagy elhullik az alom.

A herpesz nem gyógyítható,ott van a szervezetében.

Ha eladod valakinek, akkor meg kell mondanod neki,mert a kutya fertőz!!!


Bocs,de a leveledet olvasva remélem,hogy egy 12éves gyerek vagy és nem egy felnőtt.

2012. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!