Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is van ilyen érzésetek...

Nektek is van ilyen érzésetek sok sok év után?

Figyelt kérdés

Kérdésemet elsősorban olyanoknak szeretném feltenni..akinek van elvesztett kutyusa...és 4 éves koromban kaptam egy németjuhász keveréket...leköltöztünk vidékre...megszokta az ottani szabad életet...anyukám elvált az ottani párjától..így vissza költöztünk pestre 30 nm-re.persze jött velünk a kutyánk is...csakhogy anya dolgozni ment én meg iskolába.kutyánk nem szokott vissza a lakásbeli életre...szétszedett mindent mire hazaértünk...ugatott egész nap...anyukámnak nagyon megszorult a nadrág...épp ennivalóra is alig jutott.Anyu úgy döntött hogy a kutyát elajándékozza vidékre egy ismerősének aki vállalta a kutyust.ekkor volt a kutya 4 éves.igy is lett...aztán évente leutaztunk anyuval meglátogatni...mindig elhatároztuk hogy egy nap vissza hozzuk hozzánk...egyszer játszottam még lent vidéken egy raktár épület mellett amikor az ottani örkutya kiszabadult és meg akart támadni...emlékszem akkor bibu valahogy megérezte, átugrotta a kerítést és összeverekedett a rotival.majdnem belepusztult...megmentette az életem!

Tehát egy évben ugyanígy lementünk hozzá látogatóba...szőrnyűű körülmények között találtuk....alig 1 m es láncon...valami baj volt a lábával.valami seb.Akkor hazautaztunk..meggyőztük egymást...letelefonáltunk hogy hazahozzuk a kutyát.mire leértünk a kutyámnak hült helye volt..állítólag elütötte egy autó...mai napig nem tudni.most 21 éves vagyok...és mai napig nagyon fáj..hiányzik...sírok miatta amikor eszembe jut...persze anyum is így van vele...azóta van 2 másik kutya..őket már semmi pénzért nem bízzuk másra...persze anyagilag sem úgy állunk mint akkor.Valahol mélyen bent anyumat hibáztatom hogy miért kellett odaadnia..persze tudom hogy csak miattam tette.meg a kutya miatt is....nem volt jó neki 30 nm en....de mai napig sírok.az igazolványomban ottvan a fényképe mai is ...nektek sem megy ki a fejetekből egy elvesztett állat?



2012. szept. 5. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elveszett állatot írtál a végén,én cicába vagyok így,pedig már 6 éve ennek,de ugyanezt érzem mint te.

Nekem is hasonló a sztorim,gyámügy rámszállt és apámhoz kellett költöznöm,vagyis nem csak kellett én is szerettem volna. Nem csak azért mert a híd alá kerültem volna,hanem rossz életkörülményeim miatt muszáj volt nem volt más kiút apu pedig gondoskodott rólam 18 éves koromig. Egy hatalmas baj volt hogy a cicámat nem vihettem mert mostohaanyám utálja a macskákat. Mikor ezt meghallottam ordítottam,emlékszek cukrászdába ültem apámmal és mikor ezt kijelentette kirohantam és üvöltöttem az utcán hogy megyek hajléktalannak,nem érdekel. Van most kutyám,de azzal a cicával ugyanez volt a kapcsolatom. Ő nem egy vidéki cica volt,ő igazi panelcica velem aludt,mindent együtt csináltunk.

Emlékszek földszinten laktam albérletbe, és volt hogy kiesett az ablakon (alacsony földszint soha nem lett baja) . Ő soha nem ment el sehova,míg papám a kutyánkért ment vagy én nem értem haza iskolából ő ott ült az ablak előtt sírva. Vagy valamelyik szomszéd vagy járókelő néha felágaskodott és berakta,annyira hűséges cica volt imádtuk egymást. Minden reggel dorombolva,dögönyözve keltett nagyon hiányzik.

És igen 6 éve,nekem is asztalomon van a fényképe..Egy fajtatiszta fehér perzsa cica volt tehát hamar otthont találtunk neki de..sokszor eszembe jut hogy felkeresem és elhozom. Ha egyáltalán él még,nem tudom:( Olyan ritkán látok ilyen cicát,múltkor állatorvosi rendelőbe láttam..fél óra várakozás közben,folyamatosan a könnyeimmel küszködtem 3 napig aludni nem bírtam csak sírtam annyira felkavart látni ugyanolyan cicát..

Szóval tudom mit érzel, első kutyám 14 évig élt rettentő nehéz fehér uszkárt látnom,mindig összefacsarodik a szívem. Ez sose múlik el szerintem,rettenetes hogy lehet szeretni egy állatot,és mennyire mélységes fájdalom ha elveszítjük őket..

De nem vagy egyedül kérdező,én is apámat hibáztatattam sokszor de hiába sopánkodok nem lesz jobb ettől semmi,őt nem kapom vissza..:(

2012. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Ahhoz képest, hogy fiatal vagyok (16 leszek) nagyon sok kutyát vesztettem el (egyet sem úgy, mint te, de mindegyikre emlékszem és nagyon hiányoznak). Még régebben falun laktunk ott 3 kutyát vesztettem el kb. 2 év alatt (már nem emlékszem mennyi ideig laktunk ott, mert akkor voltam elsős)az első egy kis tacskó keverék volt (Tücsi) őt a szomszéd kukorica darával tömte (akármit mondhatunk neki nem hagyta abba) és nem tudta meg emészteni ezért meghalt még fél éves sem volt. A második kutyámat tücsi után kaptam ő egy malamut volt (maci) őt agyon szúrta a betörő (azt mondta az orvos meg műti, de szinte biztos volt, hogy sose lesz normális és csak szemvedne és lehet még járni se tudna és intra vénásan kell majd táplálni így inkább fájó szívvel, de el altattuk). A harmadik kutyán egy keverék őt sajnos ott kellet hagynunk falun, mert nem vihettük városba(albérletben lakunk ). Aztán 6 év kihagyás után megkaptam Gombit ő egy leonbergi keverék volt. Később vettünk mellé egy vizslát (csak azért, mert úgy tűnt anyagilag rendbe jöttünk). Aztán költözés a két kutyával, de sajnos menyhelyre kellett adni gombit, mert csak a vizslát engedte a főbérlő (mert az nem nagy és szőrös). Aztán a vizsla mellé örökbe fogatunk egy drótos magyart(már tényleg úgy tűnt minden oké), de onnan is menni kellett (nézet eltérés volt, mert ivott a főbérlő és részegen bele rúgott a kutyámba meg először bele egyezett a drótosba aztán azt mondta tűntessük el). Aztán sajnos a drótost oda kellett adni a vizsla mentőknek, mert zavarta a szomszédokat a két kutya. Most jelenleg csak egy vizslám van, de őt semmi pénzért nem adom (legkésőbb szombatig innen is menni kell, mert a kedves főbérlő kitalálta, hogy el adja a lakást). Sajnos nagyon sok kutyát vesztettem, de soha nem felejtem el egyiket sem és mostmár csak akkor lesz kutya ha én is dolgozom (pesrsze mindene megvan a kutyának: minőségi táp, orvosi ellátás). Persze amiket én írtam nem olyan rosszak mint ami veled történt (én belehalnék ha így látnám viszont a kutyámat). Annyira szeretném újra látni gombit vagy hubut, de tudom, hogy nem lehet, mert azt sem tudom hol vannak ( csak huburól tudom azt, hogy valahol német országban van)
2012. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Meg se próbáld magatokat a Kérdezőhöz hasonlítani. Ők egy kutyájukat vesztették el (azon lehet vitatkozni, hogy miért), de Ti vagy ötöt, javarészt a saját hülyésegetek miatt. Rátok nem bíznék még csak egy hullámos papagájt sem.

2012. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:( Lehet találni interneten kifejezetten állat barát albérletet...legközelebb próbálkozzatok avval.Mi ebből az egy esetből rájöttünk hogy kutyát csak akkor ha 15 évre eltartom.Most nekünk is van 2 kutyus...de meg sem közelítik az elsőt...persze imádom őket.De valahogy bubi más volt...Szívesen meghalgatom még mások történeteit is!Hátha egy kis vígasztalást kapunk mindannyian!
2012. szept. 5. 22:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is cicás történetem van. Az első cicám volt, a kis dundi kandúr. Még általános iskolás voltam, és a szomszéd vitt mindig suliba, a gyerekeivel jártam egy osztályba. A cicám minden reggel felkelt velem, lekísért a fürdőbe, megvárta, míg megmosom a fogam, stb. Majd elkísért a szomszédig, és ott várt velem, amíg el nem indultunk. És valahonnan mindig tudta, hogy mikor érek haza, mindig a kapuban várt. Aztán úgy 7-8 évesen eltűnt 3 hétre. Én remegtem az idegtől, hogy merre lehet, mi van, vele, bántotta valaki? Aztán 3 hét után hazajött. Kinéztem az ablakon, és látom, hogy ott ül a kedvenc foteljében a teraszon. De valami fura volt benne. Máskor mindig beleült az ölembe, és játszott a hajammal, de aznap csak befeküdt az ölembe, és aludt. Majd felállt, rám nézett, mintha azt mondta volna, hogy Isten veled, és elment. Soha többé nem láttam. Nem tudom mi történt vele, de a mai napig nem hagy nyugodni a dolog. 22 évesen, ha eszembe jut, képes vagyok elbőgni magam, ahogy most is.
2012. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Cicákba is bele lehet szeretni!Szeretem a cicákat...nem egyet /kettőt hoztam haza amíg nem találok neki otthont!Igazi kiscica mentő vagyok!Nincs annyi ujjam hogy össze számoljam hánynak találtam igazi otthont :) Nemrégiben kb 5 hónapja mentettem meg egy hófehér kölyökcicát...a játszótéren rugdosták a hülyegyerekek...oda mentem megkérdeztem hogy ővék-e...persze nem volt az övék...azonnaL FELHOZTAM kiírtam fészre hogy hófehér pici cica gazdit keres...már aznap délután az állatorvosnál ültünk az új gazdival..vitte oltásokra!
2012. szept. 5. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Ne hibáztasd édesanyádat, ha majd neked is lesz gyereked, megérted.

Sajnálom a kutyust, de ne emészd magad.

2012. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek voltam még amikor az 1 éves kutyámat, Buksit elvették tőlem. Anyám idegbeteg volt, zavarta hogy a kutya ásogat a kertben. Odaadták valami távoli rokonnak. 1 év múlva arrafelé nyaraltam, és a nyaralásom idejére kölcsönkaptam Őt. A fél életében nem látott, mégis azonnal megismert, 1 év után. Gyönyörűszép nyarat töltöttünk együtt. Nagymamámék dinnyekertészek voltak, lakókocsiban laktunk egész nyáron egy több holdas dinnyeföld mellett. Egy este kint aludtunk a lakókocsi előtt és emlékszem, olyan volt a csillagos ég, mint valami kupola. Buksi hozzámbújt az ágyban, de Mama épp kilépett a lakókocsiból, és gyorsan rádobtam a dunnát a kutyára. Buksinak annyi esze volt, meg se rezdült, mozdulatlanná dermedt, míg Mama el nem ment, én pedig megkönnyebbülten szedtem le róla a takarót:) Közben elutaztam máshova is nyaralni, Buksi addig mamáéknál maradt. Utána még 1 hétre visszamentem mamáékhoz. Rossz álmom volt, Buksi a Csöpi kutyám kölyke volt és ő volt az egyetlen burokban született a testvérei közül. És én egy burokban született kiskutyával álmodtam valami nagyon rosszat. Nem emlékszem már pontosan az álomra. Utána el kellett válnunk, véget ért a nyár. Most ez az elválás más volt, mint az előző, amikor csak kis időre mentem el. Buksi megérezte a szomorúságomat, mert alig akart leválni rólam. Nagyapám egy kisteherautóval vitt haza engem és testvéremet és a platóról csak a kutyát bámultam, ahogy állt a nyári konyha mellett és nézett utánunk. Alig láttam a könnyeimtől, de láttam, hogy nem mozdul, míg el nem nyelt minket a láthatár. Később azt mondták, visszavitték Buksit annak a rokonunknak, de ők továbbadták Pestre idegeneknek. Csak nagyon sok év múlva, amikor már 19 éves voltam, árulta el anyám, hogy Buksit nem adták Pestre. Nem került vissza a távoli rokonokhoz. Elválásunk után másnap elütötte egy teherautó. Akkor írtam ezt a verset:


"Gyermek vagyok újra, felködlik a múlt,

S a múltból fonok Néked csillagkoszorút.

Régen volt, tudom, de emlékezem,

Nem tudtam akkor még, hogy van Istenem.

De Ő nekünk adta azt a szép nyarat,

S a szép nyárral Téged visszakaptalak.


Elmúlt az a nyár, lehullt az a nap,

És én megint csak elhagytalak.

Emlékszem szemedre, okos kiskutyám.

Meddig álltál ott? Meddig vártál rám?

Úgy rémlik, hat éve szüntelen ott állsz,

S azóta még mindig hűségesen vársz.

Ne várj, kedvesem, én nem mehetek,

Tudod, a felnőttek nem engedték meg.


Gyermek vagyok újra, itt van az a nyár,

Csillagok fölöttünk, körül a határ,

A nyugágyon fekszem a dunna alatt,

hallom a suttogó nyárfaágakat.

Buksikám aluszik a lábaimnál.

Aludj szép kiskutyám! Aludjál! Aludjál..."


34 éves vagyok, és soha nem fogom elfelejteni ŐT.

2012. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jaj utolsó..ezt megkönnyeztem :(
2012. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem elveszett, hanem egy értelmetlenül, fiatalon meghalt kutyámmal vagyok így. 4 éves voltam, mikor apa hazahozta ezt a kis pulit. Jártunk vele mindenhová, vittük csavarogni a közeli homokbányába, a városba, a vasútra, mindenhová. Olyan gyorsan tudott futni, hogy mentünk a trabanttal elhagyatott részen 20-szal, 30-cal, és rohant utánunk, mint az őrült:) Aztán elköltöztünk egy forgalmas főút mellé, nem volt neki megtanítva még a kapuszabály, 1-2 hete lakhattunk ott. Borzasztó vihar volt, nyári szünet előtti utolsó este, faterom pedig 40 fokos lázzal jött haza kocsival. Anya rohant elé, de a kapura nem figyelt, és nem zárta be normálisan. Én észrevettem, hogy a kutya kiszökött, de sötét volt és óriási vihar, és nem mertem kimenni egyedül:( (6 éves voltam). Beszaladtam szólni a szüleimnek, hogy nincs meg a kutya, keressék meg. Egy negyed óra múlva a tetemét hozták vissza, elütötte az autó. Sosem felejtem el, ahogy állunk felette a szakadó esőben, még meleg a teste, és nem hittem el, hogy meghalt. Sehol egy sérülés nem volt rajta (valószínű a fejét találhatták el), megfogtam a testét, hátha dobog a szíve.

Másnap el kellett otthonról utaznom 2 hónapra messze élő öreganyámhoz, de nem volt olyan nap, hogy ne jutott volna eszembe a kutya, rengeteget sírtam miatta. Borzasztóan hiányzott, és iszonyatos lelkiismeret-furdalásom volt, amiért nem mentem utána. Ennek lassan 16 éve, de vannak emlékezetes pillanatok, amiket sosem tudok elfelejteni, a hűsége, a kedvessége, és a halott, meleg teste:(

2012. szept. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!