Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt már egy jó könyv elolvasá...

Volt már egy jó könyv elolvasása után egy bizonyos rossz, szomorú érzésetek? Ha igen, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Rossz érzést úgy értem, hogy miután mondjuk kiolvastad a Harry Potter sorozatot, és úgy érzed neked véged, megőrülsz ha nincs tovább, teljesen boldogtalan leszel, és így a saját életedet nyomorúságosnak érzed.... mit lehet tenni ez ellen? a válaszokat előre is köszönöm :')
2011. aug. 4. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát volt, amikor először olvastam a Harry Pottereket, és már a 7-en is tul voltam, nekiálltam később mégegyszer, mert nagyon hiányzott! Aztán mikor már 2-jára is kiolvastam, elkezdtem fanfic-eket olvasni. Szóval, kerestem tovább a könyv témáját, de ha mondjuk egy olyan könyvről van szó, ami csak egy részes, és nem olyan népszerű, viszont nekem nagyon bejön, akkor elkezdem írni a folytatását...
2011. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 frisz válasza:
Régebben még egyszer belekezdtem, ma már inkább rajzolok, ha ilyen érzésem van. Vagy olyan zenét hallgatok, ami valamiért az adott történetre emlékeztet. Vagy mindkettőt egyszerre :)
2011. aug. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt csinálom, hogy hagyom "leülepedni" bennem az előző könyvet, egy ideig a körül járnak a gondolataim, utána pedig keresek egy másik hasonlóan jó könyvet. Itt egy lista:

Saint-Exupéry: A kis herceg

Fekete István: Csí (megható könyv egy fecskéről)

Lázár Ervin: Berzsián és Dideki (nagyon humoros, igaz, főleg nyelvi humor van benne)

Oscar Wilde: A boldog herceg


Nagyobbaknak:



Dickens: Copperfield Dávid

Dickens: Twist Olivér


Mark Twain: Huckleberry Finn kalandjai

Kipling: A dzsungel könyve

Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója



Jack London: A vadon szava

Jack London: Az éneklő kutya

Jack London: A beszélő kutya


Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

Mikszáth Kálmán: Noszty fiú esete Tóth Marival

Jókai Mór: Aranyember


Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem

Karinthy Frigyes: Így írtok ti


Dymphina Cusack: Ketten a halál ellen

Emily Bronte: Üvöltő szelek

Charlotte Brontë: Jane Eyre

Eric Knight: Légy hű magadhoz



Victor Hugo: Nyomorultak

Victor Hugo: A nevető ember

Victor Hugo: Párizsi Notre Dame



Emile Zola: Nana

Emile Zola: Életöröm

Emile Zola: Egy asszony élete


Maupassant: A szép fiú

Floubert: Bováryné

Tenesee Williams: A vágy villamosa

Bernard Shaw: Warrenné mestersége

Tolsztoj: Anna Karenina

Rostand: Cyrano de Bergerac

Ifj. Dumas: Kaméliás hölgy (operában: Verdi: Traviata)

Margaret Mitchell: Elfújta a szél

Dosztojevszkij: Fehér éjszakák (nekem a kedvenc könyvem)

2014. dec. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megnézem, hogy van-e belőle film, az sokszor segít feldolgozni az élményt. 1-2 napig szoktam várni míg új könyvbe kezdek. Mondjuk volt már olyan is amikor az segített, hogy másnap rögtön egy új könyvbe kezdtem bele, bár ekkor az első 100 oldalon még a régi könyv szereplőit illesztettem be az újak helyére.

Szoktam zenét hallgatni ami olyan hangulatú, mint a könyv, moly.hu-n megnézem az idézeteket, képeket keresek a szereplőkről vagy esetleg book trailereket nézegetek.

Ezek nyilván nem mindig jönnek be, lassan egy hete siratok egy trilógiát, habár azóta mindent megtettem, amit az előbb említettem.

2015. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hagyom "leülepedni"

Nekem nagyon durva szokott a ilyen lenni, (viszont ált. pár nap alatt el is múlik) ha végig olvasók egy könyvsorozatot, vagy befejezek egy filmet/sorozatot, ami nagyon tetszik, akkor utána unatkozom, nagyon magányosnak érzem magam, stb.

Gyorsan kezdj el egy másik könyvet/filmet, és akkor kezded elfelejteni az előzőt, jobb "taktika" nincs szerintem 😭

2021. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!