Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találkoztatok már az ún....

Találkoztatok már az ún. harmadik szemhéj mirigyének előesésével, ami a kutya szeme sarkában egy kis fehér-piros duzzanatot eredményez? Tapasztalatok, gyógymód?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a kutyám ebben szenved, de csak nagyon minimálisan látszik neki, de észrevehető. Tegnap vettem észre, azt hittem majd elmúlik, de nem úgy tűnik. Ma néztem utána az interneten és ott olvastam. Holnap konzultálok az állatorvossal. A kutyátoknak volt már ilyen problémája? Ugye elkerülhető a műtét, ha időben kap rá cseppet pl?


[link]



2012. szept. 6. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak volt ilyen mind 2 szemén a képen lévőnek kb a fele volt , nekünk az orvos műtétet javasolt,így meg is műtettük..egy pár napig vmit kellett csepegtetni a szemébe gondolom vmi fertőtlenítőt vagy nem tudom..szerintem ezt csak műteni lehet..de mutasd meg a dokinak kérdezd meg mi a teendő,mondom nekünk műtét javasolt..
2012. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Spánielkeverékem van és volt ilyen problémánk. Egész pontosan a harmadik szemhéja gyulladt be. Kb. így nézett ki, mint a képen. Egyáltalán nem kellett műteni. Kapott valami szemcseppet vagy krémet, már nem emlékszem és soha többé nem jött elő. Már 9 éves és arra se emlékszem, ez mikor történt vele, annyira rég volt.
2012. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál kölyökkorában jött elő. Állítólag bármilyen heves játék, megerőltetés hatására elő jöhet. Őt műteni kellett, de semmi komolyra nem kell gondolni. Kb. addig tartott a gyógyulása, míg magához tért.
2012. szept. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt idős kutyának, azt mondta az orvos, hogy ha fiatalabb lenne, akkor meg kellene műteni, de így idős korára csak ártanánk vele, mint használnánk.
2012. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha, ezek szerint akkor azért különbség van aközött, hogy begyullad, vagy előrenyomul az a mirigy. Én inkább gyulladásra tippelnék az én kutyám esetében, mert nagyon kicsi a duzzanat és ha úgy fordítja a szemét akkor abszolút nem is látszik. Tegnap például egész délelőtt azt hittem, hogy elmúlt, mert nem látszódott, a fekete hártya eltakarta a szeme sarkában. Mindenképp megmutatom az orvosnak és akkor remélem valami csepp hatékony lesz. Köszi a válaszokat!!
2012. szept. 9. 10:14
 6/6 anonim válasza:
Mi 3 honapos kutyusunknak ma jött, ki, le vittük dokihoz, aki adott neki gyuladás csökentö szurit. Most csütörtökig várunk ha elmulik meguszta ha nem müteni kell.Tök jó fej volt a doki, elmondta hogy ez kiskutyáknál gyakori probléma,és sajnos az esetek 90 százalékában nem elkerülhető a mütét, ha a gyuladás csökentö 2-3 nap mulva nem használ , sajnos muszály a mütét mert a kutyus meg is vakulhat. Azt tudom mondani vidd el dokihoz biztos ami biztos. Mi most bizakodunk hogy a kutyus aabba a 10 százalékban van akinél használ a gyuladás csökentö! De itt érdemes tájékozodnod. [link]
2013. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!