Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának cica száraz eledelt?

Kutyának cica száraz eledelt?

Figyelt kérdés
A kutyám 6-7 hónapos, szuka Jack Russel és Beagle keverék. Egyszer megkóstolta a száraz cica kaját és azóta nagyon rákapott úgy hogy már rendszeresen azt vesszük neki. van több fajtába is, de neki a baromfi a kedvence! Szerintetek nem lesz semmi baja hogy cica kaját eszik? Vagy esetleg valami hormonális problémája nem lesz?

2012. szept. 8. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

DE lesz baja!!


kutyáknak való tápot vegyetek neki, a macska kajának mások az összetevői mint a kutyatápnak!!

2012. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Semmi baja nem lesz tőle, a miénk is bele szokott enni a cicákéba, mert azoknak mindig van kitéve. Mondjuk én se macskánál, se kutyánál nem voltam soha híve annak, hogy kizárólag száraz eledellel táplálkozzanak. Nálunk az csak nasi, a főétkezés mindig konzerv vagy hús.
2012. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

ma 19:01: Te olyan tudatlan vagy, hogy az már fáj.


Akkora eltérés nincs a kutya és macska táp között, hogy bármi baja lenne ha az egyik a másikét eszi. Az összetevök nagy része ugyan az.

2012. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shellycy válasza:

Az én kutyám is szereti a cicakaját.Már 6 éves, és

még semmi tünete nem volt,hogy megártott volna neki.

Szerintem a kutyák 49% szereti,vagy megeszi a cicaeledelt.

2012. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

kutya ehet macskatápot macska nem ehet kutyatápot mármint folyamatosan - legalábbis a dokim szerint

DE a macskának több fehérje szükséglet pluszban a macskának szüksége van taurinra ami viszont nagy mennyiségben a kutyáknál túladagoláshoz vezethet szóval azért én ezzel is vigyáznék

2012. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Mi a kutyának egyszer hoztunk száraz tápot, mivel észrevettük, hogy nassolja a macskákét. Na azt viszont kizárólag a macskák ették, ő felé sem nézett.

2012. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

első vagyok


én vagyok a tudatlan?? hát nem hiszem, olvassátok el!!


[link]

2012. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Aha... majd ha nem blikket linkelsz, akkor beszélj :)
2012. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell elhinni majd ha a kérdező kutyája belehal mert macskatáppal eteti,akkor ide fog jönni kérdezősködni,mért halt meg ilyen hamar hirtelen a kutyám stb..

Ha néha eszik az nem baj,de minden napi etetés során beteg lesz!!!

Tényleg rohadt magas a macska táp fehérje tartalma ami a kutyáknak nem jó!!!


kérdező,kérdezz meg egy állatorvost!!

Neki remélem hinni fogsz,mert néhány fogyatékos nem akarja belátni,hogy a kutya a kutyatápot eszik a macska meg macska tápot..

itt akik írtak egyik se ad folyamatosan macskatápot a kutyájának,így nem látnak semmit,persze hogy nem lesz baja ha néha beleeszik a macska tápba, de hosszú távon nem tesz jót a kutyának!!!!



Egy görényt sem etetnél nyúl táppal,és egy nyulat sem hússal!!!

2012. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sippara ***** válasza:
89%

Lassan, nyugodtan gondold végig:

1.) a macskakajában taurin van, ami a macskáknak szükséges, mivel a szervezetük nem termeli, egy kutya számára viszont - akinek a szervezete egyrészt folyamatosan termeli neki éppen megfelelő mennyiségben, másrészt más forrásból (pl.: húsfélék, tojás, hal, tej) megkapja a neki szükséges (minimális) kiegészítést -, nagy mennyiségben (=folyamatosan a megfelelőnél jóval nagyobb mennyiségben fogyasztva) M-É-R-G-E-Z-Ő. (-bizonyos betegségekben szenvedő kutyáknak ugyan szüksége lehet több taurinra, azonban ez a te helyzeteden mit sem változtat)

2.) Egy 6-7 hónapos kölyöknek minőségi tápot "illene" adni, esetleg hússal, vitaminokkal kiegészítve. Ha később nem is, legalább most, a növekedése, fejlődése idején add meg neki a megfelelő tápanyagokat, megfelelő arányban.


Röviden:

Szerintetek nem lesz semmi baja hogy cica kaját eszik?

De, lesz. Nem most, nem a jövőhéten, de lesz.

2012. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!