Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai vagy kau? Kan...

Közép-ázsiai vagy kau? Kan vagy szuka? Miért?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Egyik rokonomnak van mind a kettő, a szuka sokkal keményebb, a kan is az,de jobban kezelhető. Az biztos,hogy csak tapasztalt kutyásnak való. Sokat kell vele foglalkozni:napi hosszabb séta, és következetes,de szeretetteljes nevelés. Nekem több kutyám van,akikkel nagyon jól tudok bánni,de nem mernék bevállalni ilyen kutyát.
2009. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban (én a kaut választanám bár nem igazán vennék ilyen kutyákat). Ami fontos, hogy meg kell nevelni nagyon keményen (nem megverni), ha kezdő vagy akkor inkább vegyél más kutyát, mert ezek mindketten nagyon dominánsak, én sosem vállalnám el hogy valamelyiket tartsak pedig én is a kemény kutyákat szeretem (komondor). A kau kb. 50 kilós ha nem hízlalják túl de a közép ázsiai akár 80 kiló is lehet minden túltéplálás nélkül is!!!

Sok szerencsét ha érdekel még valami, szívesen segítek itt az email címem: t.roland13@citromail.hu:)))

2009. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
van mindkettő nem is egy és még sosem volt dominancia gond vagy neveléssel probléma, én imádom ezeket a kemény kutyákat. ezek az igazi kutyák. csak a véleményeket kérdzetem.
2009. aug. 12. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Az igaz! ilyen egy igazi kutya. Amelyik nem ijed meg a saját árnyékától, védi a területét, kemény, harcias, rangsor iránti fejlett érzékkel rendelkezik.

Az én szememben ezek az igazi kutyák: kuvasz, komondor, kaukázusi, közép ázsiai, délorosz juhász, moszkvai őrkutya, brazil masztiff:)))

Én csak egy okból nem tartanék kaut vagy káj-t:

kezdő vagyok...1 hónapja került hozzám egy bolognese és azzal is nehéz bánni, egyébként semmia akadálya...:)

2009. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekünk most van a 4. közép ázsiaink azt hiszem .... csak kan volt eddig ... nekünk nagy a porta, és a településen is el kell egy ilyen kutya .... nem nagyon mernek bejönni .. csak ha mi is itthon vagyunk ... az egyik 13 évet élt ... ő nagyon szelíd volt és nagyon szerettük :/

de szeretem ezt a fajtát, a lényeg h kell neki terület :D

2010. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!