Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya játék lenne jó?...

Milyen kutya játék lenne jó? És erre hogyan lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Van egy 4-5 éves keverékünk. kb.2 hónapja került hozzánk utcáról.Nah szóval nagyon szeret játszani bár sokszor idegbe jön (kocogtatja a fogait) most a húzzad parancsot tanítom neki egy kiharapott gumi labdával de szeretnék valami normális játékot is amivel ugyan ezt tudom neki tanítani meg az engedd parancsot is persze és én azzal szoktam jutalmazni hogy azt mondom neki "Vigyed!"

És akkor oda adom neki és elviheti rágcsálni szóval jól rágható játék legyen de ne mennyen szájjel (két nap alatt egész "kutya labdából" fél lett).

A másik kérdésem az hogy hogyan tanítsam meg neki a hozd ide parancsot? Két labdával már próbáltam de amikor megmutatom neki a másikat akkor már nem érdekli csak az, ha meg el viszi akkor mikor utol érem ráfekszik és elég nehéz kiszedni alóla. Hogyan lehet megtanítani neki hogy ne vigye el az udvar másik végére hanem oda hozza nekem?


2012. szept. 9. 19:05
 1/3 Lazorinda válasza:
hát próbálkozz a labdával tovább és ha egyszer oda hozza akkor klikkerel klikkelj egyet!és ő érti.... a klikkert állatboltokban vásárolhats.
2012. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:
A klikker sem úgy működik, hogy klikkelsz, "oszt'" automatikusan érti a kutya! Nincs beleprogramozva, ezért kell kondicionálni szépen, fokozatosan kajával, egy idő után rááll, hogy a klikk után kaja fog jönni, így el akarja érni a klikket, ezért úgy fog viselkedni, hogy klikkelj. :)
2012. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!! Van klikkerünk csak nem használjuk.

Majd megpróbálom azzal is de a kérdésemre még nem kaptam választ a "tartós" játékról.

2012. szept. 10. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!