Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutyám, ha kiviszem...

10 hónapos kutyám, ha kiviszem sétálni és elengedem, szabadon, hogy fusson kicsit, ha magamhoz hívom, sokszor annyira fut felém, hogy majdnem fellök? Nekem fut. Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés
Szinte nem is lassít mikor fut felém és igy sokszor nekem ütközik,hogyan lehet erről leszoktatni?Már fájdalmat okoz vele ,mert nem egy kisméretű kutya,és már többször nekem futott.

2012. aug. 16. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld meg először is az elfordulást, a kutya elutasításként fogja felfogni, nálam bevált.:) Ám ha túl lelkes, bizony lehet, hogy nem fog segíteni.:D Jutalomfalatot meglehet próbálni, hogy kitartod magad elé, és mondod neki, hogy állj meg, ne fuss, ülj le, valami. A hangsúlyból felismeri a parancsot, valamit a kaja motiváció.
2012. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg annyira szeret,hogy fellök...nekem az összes kutyám ezt teszi,szeretetből...leszoktatni lehetséges.

Amikor feléd jön ,és rád ugrik,utána üss egy kicsit az orrára,hogy megtanulja,hogy nem szabad.Mikor már ezt megtanulta,jön majd feléd,de már nem fog ugrani,ha a mutató ujjadat felé nyújtod: Nem szabad.Remélem segítettem,nekem beválik.

2012. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszokat,ki fogom mindegyiket próbálni.:)
2012. aug. 16. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló írta:

"...leszoktatni lehetséges.

Amikor feléd jön ,és rád ugrik,utána üss egy kicsit az orrára..."


Hát ezzel szerintem nem az ugrálásról és a fellökésről fogod leszoktatni, hanem a behívhatóságról. Gondold csak végig: van egy kamaszkutya aki amúgy is hajlamos lehet feszegetni a határait, hívja a gazdi, ő szalad boldogan, majd minden alkalommal kap egy orrost.

Szerinted meddig lesz így behívható a kutyus? Hülye lenne menni, kell a francnak az orrba-nyomás.

2012. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb korában az én kutyám is nagy sebességgel rohant felém, bár ő nem rohant nekem, hanem elfutott mellettem, és kb. 10 méterrel mögöttem állt meg. A kutyasuliban nekem azt tanácsolták, hogy mikor már viszonylag közel ért hozzám, akkor induljak el felé pár lépésre. Nálunk ez megoldotta a problémát, mert látta, hogy csökken a távolság, és kénytelen volt lassítani. Így megtanulta, hogy lassítson mielőtt elérne, és most már szépen leül velem szemben.
2012. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!