Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy édes kis yorkshire...

Kaptam egy édes kis yorkshire terrier lány kutyát és nem nagyon tudom, hogy mi legyen a neve irtó cuki feje van, de nagyon jól megszeretném választani a kis drágám nevét, és neten elég nehezen találok jót:S. Milyen név illik egy ilyen fajta kutyának?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 20:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Úr isten, de sötét vagy. Ennyire nem tudod felfogni, hogy miről papolnak neked oldalakon keresztül, vagy csak játszod a hülyét? Amúgy meg mindenki ahhoz a kérdéshez ír, amelyikhez akar...És nem, nem tetszik, hogy ennyire képtelenek felfogni az emberek azt, hogy egy otthon, csak úgy unaloműzésképp lehozott alomnyi kutya elveszi az esélyt a menhelyi kutyáktól!!! Gondolj bele. Eldöntik az emberek, hogy kutyát akarnak. Tenyésztőtől nem vesznek, mert drága. Menhelyről esetleg hoznának, és akkor rábukkannak a hirdetésedre, hogy ingyen kölykök(mivel pénzt természetesen nem kértek érte)...na, a menhelyi rohad tovább a ketrecben, és egy teljesen felesleges alomnyi kutya gazdára talál. De amíg ezt nem képesek felfogni az emberek, addig tömve lesznek a menhelyek. Érted már? Elletted a kutyád, lett mondjuk 10 kölyök, és te ezzel 10 menhelyi kutyától vetted el az esélyt. Ezért papolja itt mindenki, hogy ha valaki fajtatiszta kutyát akar, az tenyésztőtől vegyen! Miért? Mert a tenyésztő úgy adja el a kutyáit, ahogy kell. 8 hetesnél korábban soha, törzskönyvezve, oltva, féregtelenítve, chipezve, adás-vételi szerződéssel, amiben az áll, hogy ha a gazdi meg akar válni a kutyától, kötelessége visszavinni a tenyésztőnek. Nem ajándékozhatja el, nem adhatja el, nem dobhatja ki az utcára! Ráadásul a lelkiismeretes tenyésztő tartja a kapcsolatot az eladott kutyák gazdáival. Na most, a te kölykeidnél semmi, de semmi garancia nincs arra, hogy 1-2 éven belül nem dobják ki az utcára. És akkor mi történik? Segítettél gyarapítani a menhelyi kutyák számát. És mielőtt jönnél azzal, hogy tk-s kutyát is kidobhatnak az utcára..nem fognak egy 100 ezres kutyát kirakni, csak megsúgom...Ennyi, én nem írok neked többet, mert úgy is képtelen vagy felfogni, miről beszélnek itt neked.
2012. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Elnézést,de nem tudnál kicsit normálisabban elmondani?Mert ez a flegmázás nem tetszik mert én rossz szót nem szóltam hozzád 2.nekem is volt menhelyi kutyám és tudom milyen rossz szegényeknek mert én is állatbarát vagyok,de ha egyszer most ez a kiskutya fogott meg mért ne tarthatnám meg?De te jobban tudod biztos.Ne ítélj el amíg nem ismersz..
2012. szept. 14. 15:57
 23/23 A kérdező kommentje:
És bocsánat a duplázásér,de nem hirdettük őket ismerősöknek adtuk.:)
2012. szept. 14. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!