Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffi/pit terrier kutyim...

Staffi/pit terrier kutyim hiperaktivitása lehet rossz előjel a genetikára?

Figyelt kérdés
Járunk kutyasuliba 4és fél hónapos (kutyaovi :)) és elnyűzhetetlen. Légyszi tapasztalatot ill. hozzáértők segítségét várom. Nem szeretnék felesleges aggodalmakat.

2012. szept. 9. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Márhogy igazából te meglepődtél azon, hogy hiperaktív a kutyád? Mert akkor rosszul tájékoztattak a fajtát illetően, ez náluk teljesen normális, mondhatni alapvető dolog, főleg kölyökkorban :)
2012. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs vele baj, mert imádom. Abszolút jó ez így :) Sztem még fajtán belül is meglepően kerge :D Az oviban az összes kutyát ledarálja :D (szétkergeti) mire NEM nyugszik meg :D
2012. szept. 9. 22:41
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2012. szept. 9. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:

azért ezzel óvatosan...

ha kutyaoviban így darál, felnőttként nehogy olyat daráljon, akinek ez nem tetszik...

(magyarul ha pofátlan, akkor állítsd le.)


+ szerintem azért nem árt ráerősítened minden olyan állapotra, amikor nyugisabb.

(klikkerrel a legegyszerűbb.)


De persze látni kellene a kutyát...


Nekem is van pörgős őrültem, 6 hónaposan került hozzám gyepiről, addig valami szűk kennelben tarthatták, mert 15 percet nem tudott pihenés nélkül sétálni és sovány is volt...

De ahogy megerősödött, hát kb. 1 hét alatt akarta bepótolni azt a 6 hónapot...:D


Kicsit helyreraktam, ha pofátlan volt, ráerősítettem (jutalommal), amikor nyugodt volt...

Most is tök vidám, energikus, de azért sokkal jobban tud koncentrálni, nem pörgeti be magát mindenen...


Szerintem a kutyusnak is jobb így.:)

(Jobban is tanul azóta, sokkal hamarabb leesik neki, mikor mit szeretnék, mert jobban tud összpontosítani.)

2012. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hiperaltivitás nevelési hiba nem genetikai probléma, és a kutyák nagyrésze ebben a korban a legrosszabb, legizgágább:))), így a legtöbb türelmet és tudatos, következetes nevelést igényelnek
2012. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
l=k :)
2012. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!