Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagy törzskönyv imádók mit...

A nagy törzskönyv imádók mit mondanak?

Figyelt kérdés
A tk-s kutyák belterjességére? .. Utalok itt speciális fajta hibákra? Miklósi Ádám a kutya viselkedése evolúciója és kogníciója című könyvében is utal rá hogy a keverék kutyák hozhatják a genetikai frissitést különben a kutya mint faj megy tönkre. 1-1 fajtából ezért csinálnak hibrideket.. ami nem fajtatiszta hanem két kiválasztott fajta keveréke. A Labradoodle pl ausztráliában már fajtatisztának számít.
2012. szept. 10. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2012. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"A Labradoodle pl ausztráliában már fajtatisztának számít."


Ha nem tudod miről beszélsz, akkor ne akarj okosnak látszani, mert gyorsan lebuktatod magad! Tanulj még egy kicsit a kutyákról, a biológiáról, a fajtákról, a genetikáról és utána gyere vissza okoskodni, ha már tudás is van mögötted!

2012. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Istenem, tényleg ilyen fogyatékosok az emberek? Itt senki nem azért kampányol a törzskönyves kutyák mellett, mert szerintük az csak a kutya, hanem azért, hogy az emberek ne menjenek szaporítókhoz. Mindenki azt szokta ajánlani, h vagy vegyen tenyésztőtől az ember, vagy menjen menhelyre vagy gyepire, de kutyát se kötelező tartani....
2012. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A fajtatiszta kutyáknál a tenyésztés garantálja, hogy az adott kutya a fajtájára jellemző képességekkel, idegrendszerrel, megjelenéssel, fizikummal rendelkezzen, ezen előnyös tulajdonságok mellé sokszor a fajtára jellemző betegségekre való hajlam is sajnos párosul.


Ezzel kapcsolatban Gáll István: A ménesgazda című könyvének ezen része jut eszembe:

Bazsi úr szerint van értékes és értéktelen mén, csak a

származási táblázatokat nézi, a genezist. Én pedig azt mondom, a kiválasztott és agyongondozott lovak, erről kimutatásom van, adták régen a méneseknél a legtöbb munkát, szabályosan

hisztérikus tünetek jelentkeznek náluk. Azt mondja Bazsi, hogy persze, azok nemes vérű, túl

érzékeny állatok, és durván kioktatott, hogy az asszonyoknál sem az a baj, ha hisztérikusak,

csak jól - szóval azt csinálják jól.

2012. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ott kezdődik a tenyésztés, hogy aki ért hozzá nagyon jól tudja, hogy mikor kell friss vérvonalat bevinnie az állományába.
2012. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok már szegény kérdezőt!

Azt hitte, hogy majd nagyot villant itt valami témával, amiről egy ismerősének az ismerőse mesélt neki. De csak az jutott neki, hogy 3 sorban csontra lejáratta magát. :)

2012. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A vér frissítésről nem 1 tenyésztőnek kell gondoskodnia hanem .. mindekinek lassan. Am nem ismerősöm ismerősétől hallotam.. Jó pár kutyás könyvet olvastam már és Miklósi könyvében is van erről szó.. Igaz nem vagyok biológus.. Csak nekem is tk-s kutyám van.. Csak hallotam már ilyen olyan beteg tk-s kutyáról aki korán halt meg.. És pl nagyanyámnak az isten tudja milyen keveréke 21évig élt.. Amúgy meg csak idegesít hogy anyira elvakultan csak a tk-s kutya a kutya egy két ember szemébe. (persze nem mindenki van aki értelmesen szól hozzá a témához) Tudom én hogy mért tk-s a tk-s kutya.. tegyük hozzá hogy már amelyikkel nem akarnak átverni. De nem kéne 1-2 embernek olyan elfogultnak lennie. És főleg sokszor a "hangnem" ami lenéző a nem tk-s kutyákkal szemben.
2012. szept. 10. 14:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Álljunk egy apró szóra.

A fajtatiszta kutyáknál a vérfrissítést nem a keverék kutyák hozhatják, hanem az új, teljesen különböző vonalak. És ezt a tenyésztők többsége használja is.

A másik h keverék kutyának is lehet ugyanúgy bármilyen örökletes baja ha a génjeiben hordozza. Én ismerek sajnos nem egy diszpláziás keveréket, és sajnálatos módon az én keverékem csak 7 évig élt :o( Nyirokcsomó-daganata volt, amire azt mondta az orvos h örökletes a hajlam. Mégsem "fikázom" orrba szájba a keverékeket, mert ezek a PÉLDÁK, nem relevánsak a statisztikai adatokkal szemben. Tehát érted: a nagymamád 21 éves keveréke kontra az én 7 éves keverékem. És akkor most mit mondunk? Meddig élnek a keverékek? Hagyjuk már ezt... Azzal a labradoodle-s "tényközléssel" meg oltári bakot lőttél.

Nézz utána jobban a dolgoknak és utána jöhetsz okoskodni/vitatkozni/eszmét cserélni. De így, kitalált, tudományosan alátámaszthatatlan teóriákkal fölösleges, csak hanglatkeltésre jó.


Egyébként nem a megfontolt tenyésztés, hanem az ész nélküli, nyomonkövethetetlen (= nem tk-ezett, nem szűrt stb) szaporítás teszi tönkre a kutyát, mint fajt és az adott fajtát is. Ezen gondolkozz inkább!

2012. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A Labradoodlet neten olvastam valahol lehet hogy az ausztrál Labradoodle számít fajtatisztának nem most olvastam persze ami neten van ugye lehet a fele se igaz.. Amugy 8as legalább értelmesen írsz. A vérfrissítés témház vissza térve nem mai témáról ír a könyvben. Mint már mondtam nem vagyok biológus, de ha van x kutya egy fajtában aminek a génáloménya adott és csak az az x kutya és azoknak a leszármazottai szaporodnak akkor nem lehet kiküszöbölni a belterjességi problémákat. Röviden ennyi én ezt olvastam eggyet is értek vele. A kérdésemet normálisabban is feltehettem volna ezért utólag elnézést.
2012. szept. 10. 15:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy nem tudom miről beszélsz kérdező, mert ITT ezen az oldalon, SOHA nem láttam még, hogy valakit azért szapultak volna mert KEVERÉK kutyája van. Pedig, szinte napi rendszerességgel olvasom az itt feltett kérdéseket és válaszokat.


Hogy milyen esetek vannak többségben? Azok amikor az ember megpróbálja megmagyarázni, hogy mi a különbség a tk nélküli, de fajtatisztának mondott, eladott kutya és a tk-s kutya között. Mert ez a nem mindegy.


De most tényleg olyan nehéz ezt felfogni? Én nem is értem az ilyen direkt provokatív kérdéseket.

2012. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!