Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bichon...

Mi a véleményetek a bichon havaneseről? (külső, belső tulajdonságok)

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
én nem szeretem mert szerintem nagyon ronda, és nehéz a szőrét ápolni... Én inkább a mopszokat szeretem...
2009. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Én meg imádom őket kedvenc fajtám nekem is lesz majd egy hamarosan:)

Szerintem nagyon cukik,de valahogy nekem a színesek jobban tetszenek,és hosszabb szőrben:)

Nos ami a belső tulajdonságait ileti elég élénkek,játékosak,nagyon okos,kedves és ragaszkodó sokat kell vele törődni:)Gyerekeket is nagyon szereti más állatokkal is el van..de néha kicsit makacs:)

2009. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyosak, és nekem tetszik a szűrük is, de nekem túl kicsik, én a nagy testű kutyákat szeretem igazán
2009. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedvesek, ragaszkodóak, igazi kis csupaszív bohócok. A szőrük folyamatos kezelést igényel.
2009. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek, ja mert a mopsz az olyan gyönyörű:D
2009. júl. 30. 11:20
 6/10 A kérdező kommentje:
A többiekkel egyetértek, főleg a másodikkal. Nekem is a színesek tetszenek leginkább, és csakis hosszú szőrben. Nekem a kopaszra nyírt havanesek nem tetszenek. Amúgy nekem is van kettő, egy fekete fehér jegyekkel, és egy sable színű, és imádom őket. Sok ember aki leszólja a kicsi kutyákat nem is tudja hogy a havanese mennyire okos, értelmes fajta, egyáltalán nem buta, nem idegbeteg. Legalábbis ha a gazdi jó helyről veszi és foglalkozik vele, neveli, akkor nem lesz agresszív kis vakarcs. Várom még a véleményeket:)
2009. júl. 30. 11:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és még az elsőnek, egyáltalán nem nehéz a szőrét ápolni, csak napi 15 (!!!) percet rá kell szánni minden nap a fésülésére, és 1.5-2 havonta meg kell fürdetni. Baromi bonyolult. Ennyit szerintem minden kutyával lehet foglalkozni.
2009. júl. 30. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Aranyos kutyák, nagyon szép, a legjobb bichon:)))

A legnagyobb pincs, de ennek ellenére apró termetű kutya. Feje rövidebb, mint például a máltai pincsié, szeme sötétbarna, orrtükre fekete. Füle a fejéhez simulva lelóg. Törzse hoszszú, izmos. Végtagjai rövidek, párhuzamosak. Farkát felfelé kunkorítja. Szőrzete hosszú, sima, lágy, a vége kissé elgöndörödik. Színe általában fehér vagy szürkésfehér.


Eredete: Kubai fajta. Egyesek szerint a bolognai pincs és a miniatűr uszkár, mások szerint a máltai selyemkutya és egyéb kis termetű ölebek keresztezése révén alakították ki.


Eredeti neve: Bichon Havanais


Tulajdonságai: Szeretetre méltó, tisztaságszerető, barátságos, kedves kutya. Szőrzete rendszeres ápolásra szorul.


Alkalmazása: Luxuseb; érdekes, szép megjelenése miatt az egész világon népszerű.


FCI száma: 250


Profil: öleb


Marmagasság: 25 cm


Testtömeg: 6 kg


Táplálékigény: 500 g/nap


Alomszám: 3-5 kölyök


Várható élettartam: 10-14 év

2009. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz, de ezeket mind tudom, mivel nekem is van kettő, nem standardot kértem, hanem véleményeket.
2009. júl. 31. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kan 5éves.

Könnyen tanítható (1nap alatt megtanulta azt hogy fekszik és akkor volt 4éves), hónaponta kell kutykozmetikushoz vinni, minden nap megkell fésülni, aranyos, családhoz nagyon ragaszkodó, vidám,szeretnek játszani, és nem tudnak megkomolyodni, életük végéig játékosak maradnak még 10éves korukban is.

2009. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!