Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék vásárolni...

Kutyát szeretnék vásárolni két gyerek mellé. Melyiket ajánlnátok?

Figyelt kérdés
Eddig két német juhászom volt az egyik sima de tavaly karácsonykor el kelet altatni 14 éves volt a másik ónémet ö is már 15 éves már kicsit nagyot hal de a gyerekeket nagyon szereti . De most szeretnék mellé egy moszkvai őrkutyát hogy benevelje, de nem tudom eldönteni hogy szukát vagy kant vegyek melléjük? Szívesen fogadók minden tanácsot . A kutyáim soha nem voltak megkötve egy 1300m2 udvaron mozoghatnak szabadon .

2012. szept. 10. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
én szukát javasolnék. Toleránsabbak a gyerekekkel.
2012. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Német Dog.
2012. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szukák nyugodtabbak míg a kan az kicsit hiperaktívabb fajta.Kisgyerek mellé inkább a szuka
2012. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor vegyél, ha tényleg megbízható tenyésztőtől tudsz venni. Ismerősöméknek van. Neki megy minden gyereknek, hiába próbálták hozzászoktatni.
2012. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk én sem ezt a fajtát választanám gyerekek mellé, de te tudod.

A neme mindegy, bár én "lányos anyuka" vagyok, szerintem a szukákkal egy picit könnyebb.

A nagy udvar oké, de remélem azért néha kiviszitek őket sétálni. Te is jól éreznéd magad egy 300 nm-es lakásban, de ha ott kéne leélni az életed nem tudom mennyire lennél boldog.

2012. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én elsősorban azt tanácsolom, hogy ne egy kertben élje le az életét a jövendő kutyusotok.

Neki szüksége van szagokra, más kutyákkal való találkozásra, nagy sétákra (a kertben nem sétáltatják meg magukat.)


A moszkvai őrről én is lebeszélnélek...

Én még olyat nem láttam, hogy gyereket bántana, de olyat már igen, hogy a gyerek barátja átjött játszani, a kutya meg azt hitte a kardos játékra, hogy támadás, és meg kell védeni az "ő gyerekét".


Ha nagy macit szeretnétek, legyen mondjuk leonbergi.


De egy a lényeg: ha tenyésztőtől veszitek, 10 napos korukig menjetek el megnézni a kölyköket.

Jobb helyeken amúgy is csinálnak kölyöktesztet, de 1-2 dolgot nézzetek meg:

a tenyésztő az érkezésetek előtt 2 órával válassza el a kicsiket az anyjuktól.

amikor megjöttök, tegyetek le egy lepedőt, amit 9-12 négyzethálóra osztottatok filctollal.

tegyétek rá az első kölyköt, és figyeljétek:

Ha egy helyben marad, bizonytalan, irányítót keres (a ti szempontotokból jó)

ha mászkál, nem rossz, ha nagyon izgága, akkor önálló, vagány kutyus, nektek nem ajánlom.

Ha kétségbeesetten sír az anyja után, szintén jó, de ha akaratosan hisztizik, az nem jó, azt jelenti, domináns jellem.

Akkor erősen (de tényleg nem kell sajnálni) csípjetek a marjába. Ez ebben a korban még azt mutatja, mennyire érzékeny.

Ha felvisít, az jó, akkor könnyen gátolható, érzékeny kutya, akire elég rászólni. Ezután rögtön nyugtassátok meg, simogassátok... a hamar megnyugszik, az tökéletes, mert könnyen oldódik is. ha nem nyugszik meg, az már nem annyira jó, de nem is katasztrófa...

Ha viszont a kölyök a csípéskor nem ad ki hangot (jellemzően a keleti pásztorok, tacsik, jagd terrierek,...), akkor nem ajánlom, mert gyakorlottabb gazdit kíván, aki nem pánikol, ha kicsit keményebbnek kell lenni, határozottan be kell tartatni a kutyával a szabályokat...


Az utolsó része a tesztnek:

A csípés után természetesen nyugtassátok meg a picit, vegyétek kézbe, és tartsátok a szája elé az ujjatokat (szopóreflex). Ha elkezd szopni, az azt jelenti, zsákmányos (labdás), ha nem, akkor nem az.:)

Ezt ti eldöntitek, jó-e vagy nem... Ha vannak háziállataitok, én inkább nem zsákmányos kutyát választanék, viszont vele nem tudtok majd esetleg úgy labdázni.


A fenti teszt nem végleges eredményt mutat, csak a kicsik karakterét.

Ebből még bármi lehet, pont az ellentétjét is nevelhetjük egy csöndes kölyöknek...

(Erre vannak 6 hetes tesztek, de az hosszabb, most nem írom le.)



Ha viszont nem tenyésztőtől vennétek, a Noé állatotthon, a Kóborka, a Canispro, az Állatvédőrség, stb. tagjai mind egytől egyig ismerik a kutyáikat és az igényeket.

Így ha elmondod, milyen feltételek közé várnátok a kuttyot, tuti olyanokat mutatnak, akikkel nem foghattok mellé.


(De MINDIG kettőn áll a vásár!:))

2012. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgy is nagytermetű kutyát akarsz miért nem probálod ki inkább a bernáthegyit, nagyon hasonlit kinézetre a moszkvaihoz (mondjuk inkább forditva, a moszkvai a bernáthegyihez :) ), de az legalább egy nyugodtabb gyermekszeretöbb fajta.
2012. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és persze inkább szukát
2012. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sok moszkvaist ismerek ( sajnos rengeteg a diszpláziás közöttük,és a kanok között sok a vad)

nem javasolt fajta ,gyerekek mellé!!

inkább a bernáthegyi,vagy egy berni pásztor, esetleg egy ujfunlandi. lanseer, stb. mert ezek inkább valók dadának:)

és a saját tapasztalatom . a szukákkal könnyebb! a nagyobb testű kutyák szukái nyugodtabbak:)

pl:pit bullnál,staffinál sok szuka dominánsabb,sőt vadabb mint a kan:)

2012. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a lepedő filctollal való felosztásának mi a jelentősége ennél a tesztnél?
2012. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!