Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom sétáltatni a kutyát,...

Nem tudom sétáltatni a kutyát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagy kertben van, rohangál állandóan, de mikor vinném el sétálni pórázon akkor is csak rohanna, sétálni normálisan nem akar. Én így nem bírom mert húz végig és nincs hozzá erőm hogy tartsam. Ha póráz nélkül viszem akkor képes rátámadni más kutyákra, szóval nem próbálkozok vele. Ha szólok neki nem jön vissza hozzám. Egy teljesen neveletlen kutya, én pedig nem értek hozzá (anyum kutyája, de ő egyáltalán nem foglalkozik vele). Mit tehetnék?
2012. szept. 11. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ezeket séta előtt alkalmazd, próbáld ki, melyik jön be a legjobban. Ha nem pörög túl a kutya induláskor, mindjárt könnyebb a dolgod. Aztán értesd meg vele, hogy a kapunál nem ő megy előre, a nyitott kapu nem azt jelenti, hogy rögtön lehet rohanni, üljön le szépen és várja meg, amíg te kimész (nem feszes pórázon, hanem saját akaratából). Ez eltarthat egy ideig, de elég hasznos dolog.

A többi az igazából technika kérdése, amit baromi nehéz elmagyarázni, megmutatni viszont gyors és egyszerű. A legjobb az lenne, ha keresnétek egy jó kutyasulit, ahol ezeket meg is tudják mutatni, és a szocializációját is segítenek megoldani.

2012. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alice_L ***** válasza:

Huhh. A behivas és a porazon sétaltatas (esetleg szocializacio) kifejezetten kutyasulis dolgok, mert ha még egymagad rabirod a kutyat arra hogy otthon ezt mar megcsinalja neked, arra nem tudod szoktatni hogy akkor is megcsinalja ezeket, ha ugy gondolja hogy mas dolga van. Marpedig ugy gondolja.


Mennyi idos kutya és mekkora (esetleg milyen fajta, vagy milyen fajtara hajaz)?

Ismersz a kornyéken mas kutyast aki tudna segiteni?

Pl behivasnal, valaki tartja az ebed porazon, te eltavolodsz a kutyatol ugy hogy elotte megmutatod neki a kezedben tartott jutalomfalatot, és kozben hivod magadhoz, majd a kutyat a masik elengedi, te pedig amint hozzad fut, jutalmazod. A tavolsagot meg folyamatosan noveled. Bar ezt a feladatot kutya oviban szoktam gyakoroltatni 2-3 honapos kutyakkal alapképzésnek, de mukodik idosebbekkel is jol, bar ott van marsok mas befolyas, szoval jo volna tudni hogy a te kutyad tényleg neveletlen, vagy tudja mirol van szo de tesz ra magasrol.

2012. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

megneveled, és ezt a kutyaiskolában tudod elkezdeni.

vagy nem ,és lesz ami lesz.

persze csak rossz dolgok következnek,és sok-nagyon sok bajotok lesz még miatta:)

gondolj bele: te sem tudtál irni -olvasni az oviban!,te sem értettél a számítógéphez !,te sem tudtad,hogy mi a fene az a mobil!

de megtanultad,hiszen használod.

na..ez is pont olyan,megtanulod irányítani-kezelni a kutyát,és a kutya teszi amit akarsz!és nem azt teszi amit ő akar!

ez a nevelés:)

sokáig tart, de hidd el ,jobb lesz neked,neki,sőt anyunak is:)

2012. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!