Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne a kutyát "ráállít...

Hogy lehetne a kutyát "ráállítani" egy játékra?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy egy max két fajta játékra kattanjon rá, mert igaz, hogy kajával és játékkal is ugyanúgy motiválható, de játékból sokszor válogat. Egyik nap meg van őrülve a madzagos labdáért, következőnap akármennyire is húzom vele az agyát nem igazán érdekli, de ha előkapom a hurkát, akkor azért odáig van. Hosszabb gyakorlás közben, ha először az egyikkel jutalmazom, akkor 5perc sokszor (nem mindig) múlva szinte akármit teszek, akárhogy próbálom számára érdekessé tenni nem hatja meg, de ha előkerül más, akkor azért megint "őrjöng". Már egy ideje próbálom, hogy egy játék van és se több, tehát elő se veszek mást, de így is érdektelenné válik számára egy idő után, van amikor egyik nap teljesen "működik", de van mikor hiába is veszem elő.

A játékai nincsenek elöl hagyva, akkor játszunk mikor én úgy döntök.


2012. szept. 11. 16:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
jutalommfalattal motiválod,és megszeretteted vele
2012. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a következőt: Naponta ne vidd túlzásba a játékot csak pár percig játszatok amíg a kutyát a legjobban érdekli a labda, majd mikor fel van rá pörögve akkor hirtelen rakd el és aznap már ne is vedd elő. Következő nap ugyan így, és ezt lehet ismételgetni sokáig akár 2-3 hétig is. Én így tanítottam még a kölyökkutyámnak anno, mára elképesztően meg van őrülve a labdáért és bármit megtesz érte.

Ugyan ez a módszer vonatkozik egy pályamunkéra is, akkor kell abbahagyni mikor még pörgős a kutya nem pedig akkor mikor már unja az egészet.

2012. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, így szoktam én is. A játék meg általában csak gyakorlás előtt és közben kerül elő épp ezért, nem tudom miért válogat. Mindent igyekszünk úgy csinálni, hogy még élvezze mikor abbahagyjuk, és mindig olyan feladatot kap utoljára amit tökéletesen tud teljesíteni. A suliban még ajánlották, hogy ahelyett, hogy hazaérkezéskor megvárnám míg nyugton marad egyből vegyek elő egy játékot és azzal álljunk neki játszani. De akkor meg a játék maga egyáltalán nem érdekli, inkább velem van elfoglalva és max egy jót birkóztunk.

Mindenesetre nem adom fel, lehet kicsit megpróbálom elhanyagolni, hátha úgy több kedve lesz hozzá.

2012. szept. 11. 22:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a kutyádat, de az is lehet hogy nem nagyon zsákmányos és azért ilyen. Szeret játszani veled, de huzamosabb ideig nem tart nála ki az érdeklődés a labda iránt, az egyik kutyám is ilyen kb 1-2 percig tudok vele labdázni vagy hurkázni de aztán megunja és nem érdekli inkább velem játszik.
2012. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Zsákmányosnak elég zsákmányos, ha rongyot kapok pl elő akkor azért odáig van, meg ÖV-n sincs vele gond, nagyon szépen dolgozik és egész jól haladunk vele. A segédek és a kiképzők szerint is jó a kutya, épp ezért is szeretnék vele komolyabban foglalkozni, illetve már most is versenyre meg vizsgára próbálunk készülni, nem csak játszogatunk, hanem építjük a munkát.

Igazából elég nehéz leírni, hogy mi is az aktuális helyzet, hogy rendesen át lehessen látni, mondjuk az tény, hogy még nekem is van bőven hova fejlődnöm még a játék terén is. Csak szeretném valahogy rászoktatni arra, hogy lehetőleg 1játékért legyen megőrülve, de azért nagyon.

Első 2hétben mikor új volt a hurka akkor meg volt érte veszve, most már sokszor érdektelen és mást kell elővarázsolnom, de amint kitaláltam, hogy mi az a játék ami érdekli, akkor megszűnik a világ körülötte.

A lényeg, hogy nem fogom feladni, majd kitalálok valamit, max a végén tényleg ronggyal fogok járni.

2012. szept. 12. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nehéz a ilyesmit leírni. Még az jutott eszembe hogy van egy ilyen "takonylabda" (nem tudom mi lehet a rendes neve de ilyen puha mégis tartós anyagból van) és ez nagyon sok kutyának tetszeni szokott, még a kevésbé zsákmányosok is oda vannak érte. Érdemes lenne kipróbálni. Csak azt nem tudom hol lehet ilyet venni, de ha érdekel megkérdezem hétvégén az egyik ismerősömet akinek van ilyenje.

De szerintem az sem baj ha nem a labda a kedvence, ha inkább a rongyokat szereti hát jutalmazd azzal.

2012. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott még valami: az én kutyámnál eleinte az volt a probléma, hogy mikor zsinóros labdával játszottam vele és megszerezte azt, amint elengedtem a zsinórt és nem húztam tovább ő is elengedte a játékát. Ezt azért csinálta, mert szeretett küzdeni és mikor én már nem húztam a másik végét, nem érdekelte tovább a labda és inkább lerakta hogy kezdjük újra a játékot. Összefoglalva ő egy küzdős kutya volt ilyen téren, 2-2,5 hónap ráment mire helyreraktuk nála ezt a dolgot. Nálatok nem lehet hasonló a szituáció ?

Bocsi hogy megint én írok, de most jutott eszembe ez :D

2012. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Összefoglalva ő egy küzdős kutya volt ilyen téren..."

Véletlenül kitöröltem a mondat másik felét pedig lényeges része a mondatnak: Összefoglalva ő egy küzdős kutya volt ilyen téren nem pedig birtoklós.

2012. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen az enyém is a küzdősebb típus, de a birtoklási vággyal sincs baja. Ha játék van akkor azt először meg kell szereznie, ha futtatón ismerős labdázik, botozik... akkor is az én kutyámnak kell megszereznie (persze ha hagyva van neki, ismeretlenekhez nem megy oda és nem veszi el a játékot) majd ha megvan és nincs aki kergeti érte akkor szinte a másik szájába dugja, hogy húzódzkodjanak. Kb ugyanez van ha én játszom vele, csak ő nem leteszi, mint a tied, hanem ha elengedem akkor tolja vissza a kezeim közé, hogy 'Húzzuk még!'

Ti hogy váltottátok át birtoklási vágyba?

2012. szept. 13. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez elég hosszú folyamat volt, itthon és kutyasuliban is csináltam vele feladatokat.

Itthon pl huzigálta a játékot velem, és mikor odaadtam neki a játékát hagytam neki hogy elvigye a helyére ergo hogy az övé legyen, ez egyébként nem túl jó mert az lenne a jó ha velem játszana, de ezzel a módszerrel lehet fejleszteni a birtoklási vágyát így hagytam had vigye. Valamint csináltam vele még azt is hogy kikötöttem hámon vagy megfogtam a nyakörvénél úgy hogy ne érje el a labdát, és elkezdtem heccelni majd kidobtam a labdát és mikor az megállt és láttam a kutyán hogy nagyon akart menni érte akkor odaengedtem majd elszaladtam a másik irányba, és a labdával a szájában magamhoz csalogattam.

Kutyaiskolában először arra tanítottuk hogy a labdát fogja meg ne a madzagot (sokáig csak a madzagot fogta mert azt könnyebben el tudta kapni valamint jobban tudta húzni), aztán mikor megfogta elkezdtem vele futni mikor szájában volt a labda így vitte a zsákmányát (birtokolta) és nem harcolt érte. Aztán mikor már ezzel is eljutottunk egy bizonyos szintig, az következett hogy mikor huzigálás után ledobta a labdát én hirtelen "ráraboltam" és elraktam azt.


Annyi veszélye van a dolognak hogy az eresztés rovására mehet ez az egész a birtoklási vágya matt, azzal is szenvedtünk sokat mire helyreraktuk nála, de mostanra összeálltak a dolgok és azt mondom hogy nagyon megérte ennyit foglalkozni ezekkel a témákkal mert nagyon jó lett a koncentrációja.

Bocsánat ha kicsit zavaros lett amit írtam, de kicsit nehéz visszaemlékezni és leírni pontosan hogy mit is csináltunk anno.

2012. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!