Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne a kutyát "ráállít...

Hogy lehetne a kutyát "ráállítani" egy játékra?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy egy max két fajta játékra kattanjon rá, mert igaz, hogy kajával és játékkal is ugyanúgy motiválható, de játékból sokszor válogat. Egyik nap meg van őrülve a madzagos labdáért, következőnap akármennyire is húzom vele az agyát nem igazán érdekli, de ha előkapom a hurkát, akkor azért odáig van. Hosszabb gyakorlás közben, ha először az egyikkel jutalmazom, akkor 5perc sokszor (nem mindig) múlva szinte akármit teszek, akárhogy próbálom számára érdekessé tenni nem hatja meg, de ha előkerül más, akkor azért megint "őrjöng". Már egy ideje próbálom, hogy egy játék van és se több, tehát elő se veszek mást, de így is érdektelenné válik számára egy idő után, van amikor egyik nap teljesen "működik", de van mikor hiába is veszem elő.

A játékai nincsenek elöl hagyva, akkor játszunk mikor én úgy döntök.


2012. szept. 11. 16:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi, nem zavaros, mi is kb ugyanezeket csináljuk. Mármint fogom a kutyát és nem érheti el közben meg úgy teszek mintha el akarnám venni, ahogy nem figyel és leteszi már veszem is el, ha lazán fogja és sikerül akkor kihúzom a szájából...

És nekem is madzagos volt, az első pár hetünk arra ment rá, hogy megtanítottuk, hogy a labdát kéne fognia nem a madzagot. Mondjuk még sokszor most is azt fogja meg, de ahogy rászólok, hogy "Nemjó" úgy egyből vált.

Mondjuk biztos, hogy ludas vagyok ebben a játék dologban, mert mostanában ezt az elnemérős-rablós dolgot hanyagoltam és kb egy hete kezdtük el megint rendszeresen csinálni. Köszi a segítséget!

2012. szept. 13. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!