Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudunk tenni a macskák...

Mit tudunk tenni a macskák ellen? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
8 hetes kiskutyánk az udvaron van, és azt vettük észre, hogy gyakran a macskák eszik meg a kajáját, amikor nem látja... Kicsi még a kutyus, nem szeretnénk, ha bármiféle betegséget elkapna, és egyáltalán elennék előle az ennivalóját... ugyebár nem a macskáknak vesszük... Mit tehetnénk, hogy ne jöjjenek be a macskák? Van valamilyen módszer? Köszönöm a válaszokat előre is!:)
2009. júl. 30. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyjátok előtte a kaját, ha már nem eszi. Ha otthagyja, el kell venni és pár óra múlva oda lehet neki adni. Ezzel sok kellemetlenséget (pl. válogatósság) megelőztök és a macskák sem tudják megenni.
2009. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van! A kutya előtt nem szabad, hogy mindig legyen kaja! Náluk a kutyus az első perctől kezve úgy evett, hogy a napi adagját három részre osztottam és amit kapott az mindig el is fogyott. A kaja nagyjából hasonló időpontban van mindig, mostmár, hogy fél éves, csak reggel és este. Így amikor jön az étkezés, mindig üres már a poci, így amit eléteszek, az mindig elfogy. Arról nem beszélve, hogy (ha nem száraztáp üresen)ebben a kánikulában nem is jó, ha az étel órákig aszalódik a melegben. Szerintem szoktasd át erre te is! Csináald azt, hogy elveszed tőle a maradékot és csak a köv. étkezésnél kapja meg.


Ha oltva, rendszeresen féregtelenítve van a kutyus, szerintem semmi baja nem lesz a macskáktól. Nálunk is egy rahedli macska van a szomszédban, a kutya evett is már macskakakát nem is egyszer, de nem lett baja tőle. Amikor először vittem ki az udvarra, még nem is volt egészen nyolc hetes, azzal kezdte, hogy megevett egy kupac macskasz*rt. Addig azt sem tudtam, hogy van ilyen az udvaron... :) Csak utólag jöttem rá, mert khm... illatos lett a szája tőle... Megijedtem, de nem lett semmi baja. Amióta viszont nagy a kutyus, a macskák elszoktak innen. Igazából a kutyán kívül semmi nem akadályozza meg a macskák bejövetelét. Ha nagyobb lesz a kutya, a macskák majd elszoknak tőletek. Az, hogy mindig van kirakva kaja, viszont nagyon nagy vonzerő a macsekoknak, ez is egy indok arra, hogy ne így etesd a kutyát! :)

2009. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen, mi is erre a megoldásra gondoltunk, de azért gondoltam, megkérdezem!:)


A rendszeres féregtelenítés alatt mit kell érteni? Már 2x volt, mennyi időközönként, és még hányszor szükséges?

2009. júl. 30. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Negyedévente, félévente szokás attól függően, hogy mennyire tud éreintkezni az állat esetleges fertőzött állat/ürülékével. Ha nyolc hetesen már kétszer kapott, az nagyon jó! Az én kutyám hat hónapos, eddig négyszer kapott féreghajtót, az elején értelemszerűen gyakrabban. Utoljára május elején kapott, legközelebb augusztus elején fog kapni. Úgy tudom, hogy évente egyszer kötelező is minden kutyának úgy, mint a veszettség elleni oltás. Én a felnőtt kutyának is fogok adni minimum félévente.
2009. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!