Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel nyirattasam le? Olló...

Mivel nyirattasam le? Olló vagy gép?

Figyelt kérdés
Jövő héten viszem 6 hónapos shih-tzu kutyimat kozmetikushoz.Eddig azt mondták, hogy a selymes szőr érdekében várjuk meg a 6 hónapos kort.Most meg egyre több helyen olvasom, hogy az a legjobb ha ollóval nyírják le az egészet.Szerintetek mi a jobb?Ti mivel nyirattatjátok le és mennyire kicsire hosszú szőrű kutyitokat?A bűzmirigyét úgy tudom minden kozmetikus kinyomja ez nem lesz káros később?
2009. júl. 30. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egy hosszű szőrű fajtát semmivel nem kell lenyíratni...
2009. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha a hosszú szőrű kutya szőrét levágják, az egyenes út a leégéshez és annak következményeihez. A hosszú szőrű kutya szervezete arra van berendezkedve, hogy a szőr nyáron hűtse, télen fűtse. (Mint a jól szigetelt ház...) Ha ezt levágják, a kutya védtelenné válik a külső hőmérséklettel szemben. A gutaütés kerülget, amikor olvasom, hogy pulikat, skót juhászokat, stb. nyírnak meg a "hozzáértő" kutyakozmetikusok és a jószándékú, de tudatlan gazdik.
2009. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!Ez attól függ,h mi a célod később a kutyi szőrével. Ideális az lenne,ha meghagynád nőni,csak ugye ez rendszeres gondozást igényel. De amint a kutya le lesz nyírva géppel,a szőrminősége már nem olyan lesz. Tehát jobb ha hosszúra hagyod neki,és rendszeresen fésülöd,mert úgy szépek igazán ezek a fajták.:)Sok gazdi sajna rövidre nyíratja,mert neki nincs ideje fésülgetni,de nem értem akkor miért hosszú szőrű kutyát választott.:s

Bűzmirigyről meg annyit,h csak akkor kell hozzányúlni,ha már baj van,mert addig fölösleges. Sok kozmetikus nyomkodja ha kell,ha nem és jó eséllyel utána már szükségessé válik. Tehát ha nem vakarózik,radírozza a fenekét v nincs egyéb tünete,akkor nem kell.

2009. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Így van,teljesen egyetértek az előttem szólóval.Rengetegen vannak,akik lenyíratják hosszú szőrű kutyájukat,mert "szegénynek melege van". Hát pont,h ezzel ártanak neki. A szőr pont h hűvösebbet tart nekik. A legtöbb társasági kutya melegebb éghajlatról származik mint a miénk.És ott mégis hosszú szőrűre tenyésztették ki,ha azt bírták...Nekem pl husky-aim vannak.Na ha vmelyik fajtának melege van,akkor nekik tényleg.Mégse jut eszembe,h lenyírjam őket.Sőt sokszor fél napokat fekszenek a napon.:)

Ezt nem konkrétan Neked írtam kedves kérdező,csak már kikívánkozott belőlem.Bocsi

Egy kutyakozmetikus

2009. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kutyát ZAVARJA a Szőre!!!!!!Minden baja van belelóg a szemébe ha felkötöm szétszedi van amikor szegényem csak nyüszköl olyan melege van és nem tudja hova tenni a sok szőrt.Több shih-tzu-s ismerősöm van mindenki lenyiratja ezt tipikusan ilyen kutya.Nem kiállítási és tenyészszemlés mutogatós kutya.A fésüléstől csak annyit, hogy az is kínszenvedés kicsi kora óta ahogyan tanácsolták fésüljül nem bírja, sír harap és legszívesebben futna a világból ketten kellünk hozzá.Neki mindenképpen ez tanácsos. Nem értem, hogy segítséget kérek és lehurrogást kapook.Nem vagyok kiváncsi ilyen véleményekre!!!!!!
2009. júl. 30. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Most mit hisztizel? Senki nem hurrogott le. Ahelyett, hogy megköszönnéd, még kikéred magadnak, hogy emberek perceket szántak arra, hogy leírják neked a véleményüket... Nem szégyelled magad? Illemtudó ember ilyenkor azt írja, hogy "Kösznöm az eddigi válaszokat, DE az én kutyámnak ilyen meg ilyen gondja van stb...." Láttam már párszáz ilyet is. És akkor talán más szemszögből is átgondolnák a fórumozók és kapnál választ. De az ilyen bunkó kérdező nem érdemli meg, hogy segítséget kapjon...


>=(

2009. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az volt, hogy mit csináljak vele lenyirassam vagy nem hanem hogy olló vagy sem? Nem értem ezen az állatos részen miért nem normálisak az emberek.Minden kérdésnél látok ilyen tudálékos emberkét.Nem mindenkire volnatkozik és nem is a kutyakozmetikus válaszolóra a kommentem.Valamint ha jól tudom ez nem fórum ha nem tudok a kérdésre válaszolni akkor ergo nem válaszolok egyébként ezt írja kapásból ha válszt írsz az oldal:Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe! Ti ezt tettétek!!!! Köszönöm a hozzászólásokat de hasztalannak bizonyultak!
2009. júl. 30. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezt írod: "Ti mivel nyirattatjátok le és mennyire kicsire hosszú szőrű kutyitokat?"


A válaszok tehát nem voltak offok, mivel mindenki azt írta, hogy sehogy nem nyíratják, mert nem jó a kutyának és megindokolták, hogy miért nem.


Ha mindképpen levágatod, akkor szerintem ne vágasd nagyon rövidre, a bőre mindeképpen legyen takarásban, vagyis 5 centi szőr azért legalább maradjon. Géppel szerintem csak nagyon rövidet tudnak csinálni, tehát akkor inkább olló.


A bűzmirigyét semmiképp ne engedd, hogy kinyomják ha jelenleg nincs panasza vele a kutynak! Ha egyszer kinyomják, akkor utána nem tud magától ürülni, így folyamatosan szenvedni fog tőle a kutya + hordhatod folyton nyomkodtatni. Ha jól működik a mirigy, kakiláskor magától ürül. Nagyon komolyan mondom, hogy határozottan tiltsd meg, hogy kinyomják!


Remélem, segítettem valamennyit! :)


Üdv!

2009. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

A kutya nem a hosszű szőrtől szenved, 1 centis szőrrel is ugyanolyan melege lenne, ezt tapasztaltam, láttam, nem shi-tzunál, hanem havanesenél, de a lényeg ugyanaz. De te tudod, tedd csak tönkre a kutyádat, te úgyis mindent jobban tudsz...

Olyna meg nincs hogy a kutya nem hagyja a fésülést. Te vagy a főnök vagy ő? Ne csinálj már belőle elkényeztetett ölebet.

2009. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!