Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vágy, amit nagyon szeretne...

Egy vágy, amit nagyon szeretnek. Segitene valaki? Bovebben ( Lent )

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek egy csivava kolyok kutyat,de nem allunk sajnos olyan anyagi haterrel hogy vegyunk.Volt egy 'pekinezer' kutyam szulinapomra kaptam de sajnos egy ev utan megmergeztek... :( Azota nagyon letort vagyok es nagyon szeretnek egy csivavat.Aki tud valamit ajanlani,nagyon megkoszonnem.. Normalis valaszokat kernek.
2012. szept. 11. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak megvenni kell a kutyát, hanem az oltások, orvosi kezelés is nagyon sokba kerül! Ráadásul a csivava elég problémás fajta. Ha ennyire rosszul álltok anyagilag, akkor nem biztos, hogy jó ötlet kutyát tartani.
2012. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egy kutya sok pénz. És nem csak az ára, amit fizetsz érte. Az a legkevesebb...az oltások, féreghajtás, bolha és kullancs elleni kezelések, kutyakaja. Ezek mind pénzbe kerülnek. Nekünk 4 hónapos a kutyánk. Hidd el, a kutyáknak olyan igényeik vannak, amiket ha nincs megfelelő anyagi háttér, nehéz rendesen kielégíteni. Annyit tudok tanácsolni, hogy ha már van konkrét elképzelésed, hogy milyen fajtájú kutyát akarsz, akkor olvass a fajtáról minél többet, járj utána a dolgoknak, hogy amikor a kutya hozzád kerül, te már felkészült legyél.
2012. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs pénzetek megvenni sem, akkor ne tartsatok kutyát.
2012. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
31%
Ha nagyon akarsz kutyát akkor menhelyről hozz én fajtiszta ladradort akkartam de sokan mondták hogy a menhelyrol hozzott állat sokkal jobban szeret,ragaszkodik,és nagyon hálás.Pozitivumok:olcsó(te esetedben fontos)megmentessz egy állatot stb.....szoval egy menhelyről hozott akármijen kutya jobb.
2012. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menhelyi kutya...de azt is kell etetni, oltatni, féregteleníteni, stb. Mondom, ez hosszútávon nagyon sok pénz. És ha nincs pénzük magára a kutya megvételére sem, akkor sajnos a tartására sincs elegendő. Mert az a kutya beteg lehet egyik napról a másikra, és ki tudja milyen állatorvosi költségei lesznek...
2012. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, ha nincs pénzetek csivavát venni, akkor mégis miért nem elégszel meg egy más fajta, kistermetű kutyával, miért akarsz egy olyan fajtát, ami nagyon drága?

Nekem is fajtatiszta kutyám van, de én évekig gyűjtöttem rá a pénzt, mert tudtam, hogy senki nem fog nekem ingyen, de még olcsón sem adni. És tegyük hozzá, a 80 ezer forintos kutyámra az első fél évben ugyanennyit költöttem. A kutyatartás nem olcsó, és az oltásokat nem fogja ingyen kapni, a kullancsriasztót nem fogja ingyen kapni. Etetést még csak-csak meg lehet oldani mással, de táp nélkül meg előbb-utóbb a fogai bánják. Gagyi táppal meg valószínűleg az egészsége.

2012. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vegyél kutyát,ha nincs rá pénzed.. Belegondoltál már miből fogod eltartani? :O (Rengeteg oltás,kaja,felszerelések,ne tán,ha megbetegszik akkor kezelés..)( Már pedig ha kutyára nincs pénzed akkor minőségi tápra sem lesz.. Ha ócskát veszel azzal csak neki ártasz.. Ha nem oltatod akkor megdöglik.. Felszerelést pedig nem a legolcsóbbat kell venni szintén..) A kutya nem egy plüssállatka,hogy ha nem tudsz kaját venni neki akkor arrébb dobod..
2012. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék ők nem is olyan drágák... De gondold meg. A kugytának nem pedigrét vacs csepit kell venni.... mert az szemét a jó táp drága. A kutyát beoltatni kb 25.000ft + a féreghajtás. De ezeket már leírták előttem... felelősségel kell állatot vásárolni.. A pénz mellet az időt meg se említem mennyit kell rááldozni. Ha a másik kutyát megmérgezték mi biztosítja hogy őt nem fogják amúgy ?

2012. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a kitartás arról szól,hogy az ember eléri a vágyait !

számold ki,és ,ha belefér ( persze ehhez ,kell a szülők beleegyezése is),keress magadnak egy kutyát.

nem hiszem ,hogy olyan sokba kerülne a FENNTARTÁSA !! nem, a kutya ára!!!!!!

szerintem ,jobban járnál egy keverék kutyával ( minden kutya keveréknek minősül aminek NINCS TÖRZSKÖNYVE!!!).

TEHÁT ,HIÁBA VESZEL TENYÉSZTŐTÖL KUTYÁT,AZ TK. NÉLKÜL,CSAK KEVERÉK.MAXIMUM HOBBI KATEGÓRIÁBAN IS INDÍTHATOK PÁR MKSZ KIÁLLÍTÁSON,HA VAN KEDVED!

de ,tudd a keverék kutyák sokkal egészségesebbek,és a lényeg sokkal jobb az idegrendszerük, ami egy kis testű kutyánál alapvető,és lehet ,hogy találsz olyant ,ami pontúgy néz ki ,pont olyan,mint egy chiwawa:)!!!

a lényeg : kaja,nem ügy,keveset eszik, de egy jobb táp ára 1000-1500.ft/kg,igaz kisebb testűnek elég napi 20-30 dkg. ,oltások: az első 16 hétben cc: 20 000.-ft!de később még sokba kerül,pl: kombi oltás + komolyabb minőségű féreghajtó 8-10 000.-ft / év.és ezek,a kötelezően beadandók!!

számold ki, napi szinten kb: 150-300.-ft a kutya fenntartása minimum!azaz minimum havi 3-5 000.-ft!

és akkor,még nincs benne : a kutyasuli 800-1000/ alkalom.

vagy :kullancs és bolhairtó 2 000 / hó.

stb:)

és ezek az árak bármilyen fajtájú kisebb testű kutyánál érvényesek.

tehát,igenis legyen kutyád,mert akkor már tettél valamit:)

később így lehet autód,házad,stb:)

kitartás !!!:)

2012. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nah igen csivava :D Nekem a nagyok már elesznek 30.000 egy hónapba...
2012. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!