Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli kutya szőrét hogyan...

A puli kutya szőrét hogyan lehet ápolni, tisztán tartani? És mennyibe kerül az ellátása egy hónapban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodom egy puli tartásában ,de még bizonytalan vagyok a szőrével kapcsolatban és a kutyatartás költségei is akadály. Szóval amit csak tudtok a pulikról légyszíves írjátok nekem le :-)

És olyat nem kérek,hogy a googleban benne van ,mert igen sok helyen olvastam róluk ,de még mindig nem teljes a kép.

Mindenkinek köszönöm !



2012. szept. 12. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát annyi hogy hetente mifésülöd, és akkor nem lesz csimbókos (: ja meg ami fontos még hogy szedegesd ki belőle a bogáncsokat meg ilyesmiket mert az nagyon sok tud bele ragadani:D
2012. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bundával kapcsolatosan 3 verzió van:

1. lenyíratod évente 1x

2. fésülgeted hetente 1x

3. 6-8 hónapos korára elkezd rasztásodni, elviszed szakemberhez (vagy ha ügyes vagy és tudod hogy kell akkor magad csinálod) és "megtépik". Ekkor lesz olyan igazi puli kinézetű. Ezek után kb. évente 2x kell ezt megcsinálni, tehát jóval kevesebb a gond vele, mint bármely más hosszúszőrű kutyával. + eléggé kuriózum a kinézete.


Nem hinném hogy sokat eszik, hiszen juhászkutya, ráadásul kicsi is. Szóval az olcsó kutyák közé tartozik. Viszont ha a költség akadály, akkor felejts el bármilyen kutyát, hiszen bármikor jöhet egy baleset vagy betegség és akkor nem tudod kezeltetni...

2012. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!! Azért annyira nem vészes a helyzet ,szóval azért ki tudnám fizetni az állatorvost! Csak úgy általában...

És az a bizonyos ,,tépés,, mennyibe kerül? Nem hinném ,hogy otthon megtudom csinálni. És milyen oltásokat kell adni kötelezően neki?? Most lesz először kutyum szóval ,nem tudok sok mindent. Bár még nem is biztos,hogy lesz.

2012. szept. 12. 15:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és a rasztásodással kapcsolatban még azt szeretném kérdezni,hogy ha egyszer végignézem a kozmetikust,hogy hogyan csinálja a megtépést ,akkor utána én is meg fogom tudni otthon csinálni??
2012. szept. 12. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát sajnos kevés kozmetikus ért hozzá... És minél kevesebbet ért hozzá, annál drágábban vállalja. Láttam olyan helyet, ahol 20ezer forint.

Jó helyen, ahol értenek is hozzá kb. 6-8ezer forintért megcsinálják. Ez ha hónapra bontod le, havi 1000 forintra jön ki. A tenyésztőt is kérd meg, hogy mutassa meg, de elsőre érdemes elvinni kozmetikushoz, mert a kezdő gazdik sokszor úgy gondolják, hogy még nem kell, pedig már összeállt az egész aljszőrzet. Amúgy nem nehéz, kb. 2 órás munka egyedül. De ha folyamatosan csinálod mikor látsz összeállt szálakat, akkor is jó lesz.

2012. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! És akinek van pulija az nem mondaná meg nekem hogy havonta kb. mennyit költ rá?
2012. szept. 12. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát figyelj... a táplálása ha nem táppal eteted, akkor max napi 100 forint. És akkor már sokat mondtam szerintem. :-)
2012. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Napi 100 FT? Nem tudom egy kicsit gyanús :D De azért köszi a választ!
2012. szept. 12. 17:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Csirkefarhát kilója ilyen 90-130Ft között szokott lenni. A többi szárnyasé még olcsóbb. Vettem már kacsát 49Ft-ért is. Ebből a pulinak kb. fél kg kell. Hozzá egy kis rízs, egyéb gabonaféle megfőzve, egy fél srépa.
2012. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.Hol lehet ilyen olcson venni kutyakaját !? Írd meg légyszi!
2012. szept. 12. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!