Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli kutya szőrét hogyan...

A puli kutya szőrét hogyan lehet ápolni, tisztán tartani? És mennyibe kerül az ellátása egy hónapban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodom egy puli tartásában ,de még bizonytalan vagyok a szőrével kapcsolatban és a kutyatartás költségei is akadály. Szóval amit csak tudtok a pulikról légyszíves írjátok nekem le :-)

És olyat nem kérek,hogy a googleban benne van ,mert igen sok helyen olvastam róluk ,de még mindig nem teljes a kép.

Mindenkinek köszönöm !



2012. szept. 12. 14:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mennyit kell tépni a szőrét, nagyon meghatározza a szőrtípusa. A szüleim puliját én gondozom. Neki nemezesedésre hajlamos a bundája, legalább havonta fel kell tépni, ami elég pepecselős. Én akartam pulit 6 éve, de soha többet... Nekem is tetszett akkoriban a szőre, de annyi macera van vele, hogy ihaj. Minden beleragad, néha annyira, hogy ki sem lehet szedni. Nem vihetem akárhova sétálni, mert begabalyodik a bozótba, aztán bogozhatom vagy negyed órát ki. Ha nagyon vizes lesz, két napig szárad. A kullancsot nagyon nehéz megtalálni benne (spot-on sem 100%-os). Már elköltöztem, mudijaink vannak, eleven, okos jószágok, nekem a küllemük is sokkal jobban tetszik. Sokkal kevesebb a baj a szőrükkel, nem akadályozza őket a bundájuk, mint a pulikat. Kevésbé ugatósak is.

De bármelyik fajta mellett döntesz is, csak rendes tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél! Annyira ritkák már a magyar fajták, hogy a puli és a rövidszőrű magyar vizsla kivételével a kihalás fenyegeti őket... Támogassuk a fajta fennmaradásáért küzdőket!

2012. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
95%

Csak kiegészítés. Minden komondor és puli szőre nemezesedésre hajlamos. A komondornál elég évente 2x szakembernél vagy amikor épp simogatod és látod, hogy van összenőve a szőr, akkor azokat feltépni. Pulim ugyan nem volt, de ismerek néhányat és ők is kb. évente 2x-3x tépetik a kutya szőrét. Amúgy nem feltétlen kell teljes hosszúságra meghagyni, sokan csak 5-10cm közötti szőrt hagynak meg ezeknek a kutyáknak, van aki minden tavasszal pár centisre letolja a bundáját. Aki olyan környezetben lakik, hogy nagyon bozótos, az vágja rövidre vagy nyírja meg teljesen vagy válasszon más fajtát. Az, hogy a mudi kevésbé ugatós? Hát ismerek én nagyon is csöndes pulikat és igencsak ugatós mudikat. Szóval ez eléggé egyedfüggő.

Az pedig hogy nagyon vizes lesz... ha tóba megy, akkor tény, hogy vizes lesz. De esőtől nem lesz vizes, csak a szőrtakaró külső része. A komondorom rendszeresen kint fekszik az esőben, az aljszőrzete még soha nem nedvesedett át, csak a külső szőr felülete, amiről a raszta miatt elég szépen lepereg az eső.


Ilyen olcsón húst pedig bármelyik emberpiacon találsz, csak nézelődni és kérdezősködni kell.

2012. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!