Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A (7 hónapos) németjuhász...

A (7 hónapos) németjuhász kutyámnak lehet hogy diszpláziája van?

Figyelt kérdés
A kutya egy hét hónapos, nem egy bóvli kutya. A kutyának (elit) törzskönyve van, ami ugye tartalmazza azt hogy egyik szülő sem volt " diszpláziás " ám az én kutyám hátsó lába néha kifele áll, amolyan " x " -be. Most gondolkodtunk azon hogy lehet azért mert fiatal, és nő a teste (mert ugye még kölyök) azért áll kicsit furcsán. Ebből mi lehet a reális? Vagy más lehet a probléma? A kutya a megfelelő tápot is kapta amiben megvan neki minden ami szükséges, a tenyésztők által is használt " brit " nevű tápot eszi. Ha szükséges képet tudok készíteni, köszönöm a segítséget előre is!

2012. szept. 12. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha elit törzskönyves a kutyád, nem a piacról vetted nyilván. A tenyésztővel nem tudod megbeszélni a kétségeidet? Az igazi tenyésztő kapcsolatot tart a gazdákkal. Figyeli a kutyák fejlődését és tanácsokat is ad, hiszen ő ismeri a vonalának a jellegzetességeit.Az előszűrésnek is örülnek, hiszen az visszajelzés számára, milyen egészségű kutyákat tenyésztett.
2012. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy baja lenne, de azért nem árt egy dp-szűrés ez későbbiekben is jól jöhet még. Mármint az igazolás.

Egy ilyen fiatal kutya olyan mint egy lakli kamasz, hosszú keze lába, kalimpál vele. Nem árt a hátsó végtagokat fokozatosan erősebbé és izmosabbá tenni. A Német juhász a hátsó lábaival tolja magát előre és nem az elsőkkel húzza magát mint a többi kutya.


Ezért kifejezetten ügető típus.Több kilométert tud ügető jármodban megtenni. Ezért is fontos a hátulsó végtagokra figyelned.

2012. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Valószínű akkor lesz egy dp szűrése.
2012. szept. 17. 18:44
 14/16 anonim válasza:
Lehet már elavult a kérdés, de gondoltam válaszolok. Én is ugyanebben a cipőben járok. A minőségi tápok egy hátránya az, ha egy picivel is többet adunk az előírt mennyiségnél, akkor túl gyorsan nő a kutya. Az állatorvos azt javasolta, hogy egy jó minőségű kölyöktápot keverjünk felnőtt diétás táppal (megfelelő arányban) és akkor nem lesznek gondjai felnőtt korban, nem lesz X lábú sem.
2012. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Előző voltam. Még annyit hozzáfűznék, hogy a mi esetünkben vissza kellett venni 90%-ra a napi adagot. Mivel folyton éhes, ezért egy jó minőségűt egy gyengébb minőségű táppal keverve adunk neki enni. Diszplázia szűrés nem árt, de szerintem "csak" ugyanaz a baja, mint az enyémnek. Viszont ha nem figyelsz oda a pontos étrendre, később akár gondok is adódhatnak.
2012. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Remek orvosod van !!!!!
2012. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!