Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lett a kutyámmal?

1lány.... kérdése:

Mi lett a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy máltai kutyusom 4,5 hónapos. 2 hónapja van nálam, már az elejétől tanítgatom, szépen haladunk mindennel, olvasom Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét, az alapján tanítom, hogy kialakuljon a vezérségem. Most viszont kb. egy hete azt vettem észre nála, mintha visszafejlődne... :( Rendesen megbolondult, nincs neki semmi fizikai problémája, nem is beteg, vagy ilyesmi, csak olyan furcsa lett. Pl. kint, ha sétálunk, mintha szándékosan ellenem lenne, mindent felszed a földről és próbál elszaladni vele, ha közeledek mindig fut, mintha menekülne, és morog, pedig ezen a korszakon azt hittem már túl vagyunk. Pokoli lett vele a séta, pedig legalább ötször kiviszem őt, szerettem eddig kint lenni vele, most meg tényleg olyan mintha el akarna menekülni, és olyan is van, hogy ha kinyitjuk az ajtót a lakásban, pl ha csengetnek akkor úgy szalad ki hogy csak a lenti ajtó állítja meg (még szerencse, hogy azt csukják) Eddig pedig tudta, hogy ha ráraktam a pórázt akkor megyünk sétálni, anélkül ő nem léphet ki a lakásból. Újabban nem mindig hajtja végra a parancsokat sem, hogy gyere ide meg ülj le, stb. ezeket pedig már tudja és eddig örömmel csinálta meg. Aztán azt is észrevettem,hogy itthon átrendezi a fél lakást, húzza el az ágyait,nem fekszik bele, kiönti a vizét, elviszi a helyére a kajáját stb... Megbolondult vagy mi lett vele? Lehetetlen, hogy kialakult volna a vezérsége, erre nagyon figyelek. Vagy ilyenkor még nem is lehet falkavezérségről beszélni? Lehet, hogy csak lázadó korszakát éli? :) De ahhoz meg túl korán van még... Egyszerűen idegesítő lett, mintha szándékosan ártani akarna nekem :( Errefelé nincs kutyasuli, de ilyenkor még ahhoz korán is van neki. Mit tegyek vele, mi üthetett belé? :(

2012. szept. 4. 21:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Üdvözöllek a kamaszkorban, nálatok valószínű hamarabb ütött be, kistermetű kutyáknál nem ritka. Kösd fel a gatyádat, ennél már csak rosszabb lesz egy ideig, de ha következetes maradsz, elmúlik, és újra normális lesz a kutya :)
2012. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Lesz ez még rosszabb! :) Az én kiskutyám még csak 3 hónapos, de az idősebbikkel átélt dolgok alapján tudom, hogy mire számíthatok. Légy kitartó és következetes, és ne keseredj el, mert ez természetes jelenség.
2012. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Nekem Bassettem van lusta fajta meg rettentő makacs. Most éli kamasz korát, valószínű,h a tied is. Nyugi ki fogja nőni csak legyél türelmes és persze fegyelmezd. A kutyák okos joszágok! Az enyém bosszúból felborította a ruha szárogatót és az összes ruhát széthúzgálta az udvaron miért nem engedtem be a házba:) eddig sosem nyúlt hozzá...
2012. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :) Pont a kamaszkortól tarottam legjobban, azt hittem ez később fog jönni, de akkor ezek szerint már nála most van. Azt mondjátok rosszabb is lesz? :( Ó ne... És ez meddig fog tartani nagyjából? Remélem nem sokáig.
2012. szept. 4. 22:43
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
Kutyától függ, hogy meddig tart. Fél éves koráig legyél vele kicsit toleránsabb, de 5-6 hónaposan már el lehet kezdeni bizonyos szabályok bevezetését, 6 hónapos kora után pedig már meg lehet követleni tőle ezek maradéktalan betartását is. Nálunk pl. nem mehet be az egyik szobába, úgyhogy eltorlaszoltuk a bejáratot, de amint elég érett lesz hozzá, az úttorlaszt elvesszük és egy szabályt állítunk helyette.
2012. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Előző! Csak 5-6 hónaposan van szabályok bevezetése? Ehhhh, nálam addigra a kutya tisztában volt az összes "lehet és nem lehet"-tel.

Meg is hülyültem volna, ha fél évig egy neveletlen kutyám van...

2012. szept. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy lehet-nem lehet nem egyenlő a szabályokkal. Sok mindnet addig is megtanul, de a falkában is sokkal többet elnéznek a kölyköknek. A fél év sincs kőbe vésve, csak egy támpont. Van amit már korábban is el lehet várni tőle, van amit nem. Például egy kapun átlépési szabályt nem állítanék még fel a 3 hónapos kiskutyámnál, mert egyszerűen éretlen még hozzá. Ennek ellenére megtanulta, hogy a kapuban a felnőtt kutya mellett állva megvárja, hogy melyikőjüket hívom. Ez viszont egy spontán tanulási folyamat volt, ami teljesen más, mint a szabály. Abból is látszik, hogy ha nem ketten vannak a kapuban, akkor még előfordul, hogy hívás nélkül is kijön. Azt tudom, Little Red, hogy neked elég speciális elképzeléseid vannak a kutya nevelésről, de nem is neked szántam a fenti tanácsot.
2012. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia !

Lehet kapni pici szájkosarat is.

Amikor sétálni viszed , tedd rá ( olyan lesz mint a betöretlen paripa )

amikor elkezd majd ugrálni ,húzd meg a pórázt és szólj rá ,hogy fúj vagy NEM határozottan.

Először nem fog rá reagálni sőt másodszor sem,ez türelemjáték.

Viszont , semmit nem fog felvenni neked az utcán.

A másik ha elérkezel egy olyan helyre ahol semmi nincs papír semmi ott előveszed a játékát és azzal játszat.

Fáraszd le a kutyát és amit nem lehet azt nem lehet. Tiltsd meg amit jól csinál dicsérd meg.

Remélem segítettem.

2012. szept. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy sokmindent elnéznek a kölyköknek, nem azt jelenti, hogy hagyják őket káoszkodni, hanem amíg egy felnőttet a harmadik ugyanolyan hibáért elzavarnának a fenébe, a kamaszodó kölyköknek megmutatják negyvenszer is, hogy akárhogy próbálkozol, ez tényleg nem fog bejönni. A számokat természetesen hasraütésszerűen mondtam csak, a lényeg, hogy többszöri hibázást néznek el, de ez nem azt jelenti, hogy nem javítják folyamatosan, és nem él a szabály első perctől. Legalábbis az én olvasatomban elég rossz az a kölyköknek, ha eleinte hagyják őket abban a hitben, hogy nekik mindent szabad, és aztán sokkal macerásabban elmagyarázzák nekik, hogy de tulajdonképpen mégsem, csak vicceltünk.
2012. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%

A kutyám kb 4-5 hónaposan tudta, h NEM szabad kilépni a kapun akkor sem, ha nem vagyok ott és az tárva-nyitva van. A szomszéd telek és köztünk nincs kerítés, sosem mutattuk meg h hol van a telekhatár, mégse ment még át sosem, pedig ott egy kutya, ami folyamatosan hívja ismerkedni. Biztos az én kutyámban van a hiba.


Attól, h egy kutya "gyerek" még nem kell neki mindent megengedni.

2012. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!