Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Groenendael milyen embereknek...

Groenendael milyen embereknek való?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm (13 éves) ilyen kutyát szeretne és az érdeklne, hogy milyen vérmérsékletű?mozgásigénye mekkora, könnyen tanul-e stb.. Barántőmnek nem volt még kutyája, de szeret mozogni, nem az a lusta típus.

2012. szept. 12. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A belga juhászok közé tartozik. Körülbelül a német juhászhoz hasonló típus, viszont annál érzékenyebb, kezdeményezőbb, és ha ez egyáltalán lehetséges, még tanulékonyabbak.

Nemesi kastélyokban is tartották kedvencként, fontos neki a soktörődés, a jó kapcsolat a gazdával. A szőre elég sok törődést igényel.


Én 13 évesnek biztos, hogy kisebb (közepes) termetű és nevelés szempontjából "könnyebb eset" kutyát választanék. Hiába a tetszetős külső, szerintem nem gyerekek kutyája típus.

2012. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mozgékony kutya azt tudom. Meg nagyon tanítani kell, mert szereti ha feladatot kap. 13 évesnek nem igazán való, mert könnyű elrontani
2012. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fannybaba8 ***** válasza:
Belga fajta, a múét század végén tenyésztették ki őket.Eredetileg pásztorkutya volt késöbb hadikutyaként is szolgált.Sebesülteket kutatott fel.Kiválló őrkutya,sportos családokba kiválló választás.Középtermetű és erőteljes és mind e közben elegáns és kecses kutya.Álltalában fekete színű.Gyerekekkel türelmes és játékos. A Szukék 58 cm 24-28 kg.Míg a kanok 62-cm és 89 kg körüliek.Átlagosan 14 évig élnek.
2012. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!