Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A két kan kutyám összekap...

A két kan kutyám összekap mostanában elég sokszor, de eddig nem csinálták. Miért?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gond nem volt, mostanában, mikor szabadon van mind a kettő, a kaukázusim, ha elmegy előtte a másik, elkezd morogni, és néha össze is kapnak. Mit tehetek ez ellen?

2012. szept. 13. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Legyél velük szigorúbb. Te vagy a gazdi, ha a kutyák elkanászodnak, az javarészt azért van, mert a falkavezér (vagyis Te) nem tesz rendet.

Mennyi idősek? Ivarosak?

2012. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék a korukra és hogy milyen fajta a másik kutya?!
2012. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dominancia vita. Az egyik kutya úgy gondolja, hogy ideje előrébb lépni a rangsorban.
2012. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kaukázusi 9 hónapos, a másik az egy labradorkeverék, kb 4,5-5 éves lehet.
2012. szept. 14. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, a kau kezd felnőtt lenni. Nemsokára átveszi a vezér szerepét a két kutya között. A labrador be fog hódolni.

Ismertem olyan komondort, amelyik 6 hónaposan az 5 éves vizslától átvette a vezérséget.

2012. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a helyzet, hogy a kaukázusi -mivel elérte az ivarérett kort- az erejét próbálgatja.. Mindig együtt vannak? Ha ott vagy, semmiképpen ne hagyd szó nélkül a morgást.. Olvastam, hogy ilyenkor lehet erősíteni a másik kutya pozícióját: őt simogatod meg először, ő kapja elsőnek a kajcsit.. Az lenne a legjobb egyébként, ha a labrador hódolna be (már habitusukból és erejükből adódóan)... de nem tudom, hogy a Te kutyád milyen.. Azért kérdeztem, hogy együtt vannak-e mindig, mert ha ez a helyzet fennáll akkor is, ha nem vagy velük, valószínű rendezni fogják egymás közt a helyzetet és nehogy gond legyen belőle.. Egyébként ivarosak? Írtad, hogy eddig nem volt gond, játszottak, nem volt morgás, irigység?? Ezt azért kérdezem, mert nekem is 2 kan kutyám van (2 éves és 4 hónapos) és félek, nehogy nálunk is gond legyen..Ezért is olvastam már utána a témának.. mindenhol az odafigyelést és a falkavezérséget hangsúlyozták..
2012. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kau szabadon van, a másik sajnos meg van kötve, és napi 1 órát van szabadon. Ilyen kisebb morgások voltak, meg játék közben. Féltékenység mind a kettő felől volt/van.
2012. szept. 15. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!