Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti mopszotok is csinált már...

A ti mopszotok is csinált már ilyet?

Figyelt kérdés

Szóval, elég nehéz leírni,hogy mit is művel a kis mopszim, de megpróbálom. Tehát, időnként...úgy 2-3 naponta azt vesszük észre,hogy egyszer csak megáll (mondjuk ha megyünk sétálni) és nagyon furcs hangokat ad ki. Olyan mint amikor egy ember nagyon erősen visszaszívja a taknyát (bocs, de nem tudom máshogy megfogalmazni), de ő folyamatosan ilyen krákogós hangot ad ki. Egy helyben áll, megfeszül a kis teste és csak szívja....

Remélem,hogy érthető amit kérdezni szeretnék, ha meg segíteni is tudtok azt megköszönöm. Orvoshoz nem tudom vele elvinni mert sosem tudjuk mikor "jön" rá!


2012. szept. 13. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A légcsöve rendben van?
2012. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azt nem néztük a dokival.
2012. szept. 13. 12:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, csinál, mondjuk nekem yorkim van. De én úgy látom, hogy ilyenkor nem beszívják, hanem kifújják a levegőt. Pont ma reggel csinálta, miután adtam neki egy kicsit a kakaómból (tudom, nem kutyának való, de az enyém évek óta kap egy kicsit:) Amúgy nála ez elég ritkán jön elő, kb. havonta 1x, és 5-10 másodpercig tart.

Szerintem amikor rosszul veszik a levegőt.

Tavaly tavasszal viszont egyszer elkezdte csinálni, és majdnem egy héten keresztül naponta legalább 15 alkalommal rátört ez a "roham"

Voltam vele dokinál, azt mondta, hogy lehet, hogy allergia, de szerintem inkább az volt, hogy valami füvet felszippantott, és az megakadt a légcsövében.

A doki elmagyarázta, hogy ez a légcső deformáltsága miatt van. Szerintem hasonló, mint a légcsőszűkület.

Nem nagyon lehet vele mit kezdeni, ha séta alatt csinálja, akkor nála is az lehet, hogy szagol, belemegy a kis nyomott orrába, és irritálja. Én azt csinálom ilyenkor, hogy megfogom a mellkasát, simogatom, és próbálom magamra vonni a figyelmét, amíg rendeződik a légzése. Várok egy fél percet, addig nem engedem, hogy mozogjon, ugráljon.

2012. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyámék beagle-je csinálja ezt. Amikor beszív valami port, vagy esetleg séta közben hirtelen megrántja a pórázt, és a nyakörv megnyomja a nyakát. De a mopsz rövid orrú kutya, náluk előfordul légzési nehézség, ha túl gyakori ez, akkor érdemes lenne megnézetni!
2012. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha a póráz megrántja, akkor a légcsőszűkület miatt fullad be. Ez más, amit a kérdező ír.
2012. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem séta közben jön rá a roham, hanem mielőtt elmegyünk sétálni v. csak úgy spontán, viszont ő befele szívja a levegőt és olyan mintha torokból jönne.

Egyébként hámot használunk, tehát a póráz miatt nem lehet. Még sosem fordult elő úgy,hogy mondjuk séta közben beszippantott vmit és kezdődött. Legtöbbször csak mondjuk főzök ő pedig már kezdi is.

2012. szept. 13. 12:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megnézetném a légcsövét, nekem légcsőszűkületnek tűnik.
2012. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
légcsőszűkület nagy valószínűséggel.
2012. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk ritkán szokott ilyen előfordulni, én arra tippelnék, hogy valamit beszívhatott, mint amikor nekünk belemegy valami az orrunkba. Viszont az én kutyáimnak lényegesebben hosszabb orra van mint egy mopsznak, tényleg jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.
2012. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
nah mi volt a gond ??
2012. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!