Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen a 2hónapos Landseer...

Télen a 2hónapos Landseer kölyköket kint lehet már hagyni a kertben? (kutyaházban)

Figyelt kérdés
Mindenképpen kölyköket szeretnénk, viszont télre esne a vásárlás ideje.Mit tegyünk?

2012. szept. 13. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

szia!


Én februárban vettem a mudimat, 2.5 hónaposan. A bejárat előtt üveg terasz van, ott tartottuk. Nem fázott, akkora bundája volt, hogy ki sem látszott belőle :). Ahonnan vettük, ott sem volt házban. Tettünk neki anyagokat le, meg a kinti kanapén aludt, nem földön. Nem lett semmi baja, azóta is imádja a havat :)

Nincs nektek valamiféle ilyen hely? Ne legyen fűtött, csak védett. Oda egy kis kutyaház, anyagok, ilyesmi. Ott elvan tavaszig, utána meg kiszoktatod.

2012. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Végülis tervbe van,hogy a teraszt befedjük,akkor lehet,hogy majd oda mehetnének a fagyos napokon.Egyébként 2kölyökről lenne szó,lehetőleg tesókról.Egyébként mit ajánlotok,mennyi idősen érdemes megvenni egy kutyát?Leginkább házőrzés miatt tartanám őket(legalábbis a téli hónapokban nem lehet olyan sokat foglalkozni velük). Persze azért családi kutya is lenne,de ez a fajta pont tökéletes mindkettőre:)
2012. szept. 13. 20:45
 13/19 Hovarju ***** válasza:
100%

"A landseer svájci hegyikutya". Ez így igaz. Én mégsem tennék ki egy 2 hónapos kölyköt a kertbe, mert:

1.Oltások nélkül bármilyen betegséget elkaphat a kertben járó macskáktól.

2. Legalább 6 hónapos koráig szüksége van a veletek való közelségre, hogy megfelelő kapcsolat alakuljon ki köztetek.


Én a helyetekben legalább tavaszig a lakásban tartanám és csak utána szoktatnám ki a kertbe, vagy megvárnék egy tavaszi almot, és abból vennék kölyköt. (bár én akkor is az első időben beengedném éjszakára a lakásba).

Sőt amíg kölyök én attól félnék, hogy ellopják a kertből.

2012. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ezt nem te határozod el mikor hozod el,ezt a tenyésztő. A törvény a 8 hetes határt húzta meg,az alatt törvénybeütköző kölyköt eladni. 8-10-12 hetes kor az ideális,és csak ellenerzőtt kennelből vegyél!!

Ezeket olvasd el vásárlás előtt feltétlen:


[link]


és hogy miért?:


[link]

2012. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Hovarju ***** válasza:

Volt már kutyátok? miért akartok egyszerre két kölyköt venni? Mennyi időtök lenne rájuk?

Két kölyök kutyával rengeteg gond van, tudnátok mindkettővel eleget foglalkozni? Télen és nyáron is kell nekik az elfoglaltság.

Szerintem először csak egy kutyust vegyetek, és csak 1 év múlva válasszatok másikat.

Ha csak azért szeretnétek két kutyát, hogy egymást szórakoztassák, akkor ki kell ábrándítsalak, hamar ráunnak egymásra és csak ketten fognak unatkozni a kertben. Rátok akkor is szükség lesz.

Ha pedig van elég idődők mindkét kutyusra egyszerre, akkor is kemény dió lesz.

2012. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

8-10 hetes korukban adják oda a tenyésztők (a normálisak). A landseer nem kifejezetten házőrző kutya...


2 hónapos kutyának már megvannak az alapoltásai, úgyhogy nem igen fog semmit elkapni.

És nem arról van szó, hogy a kutyát onnantól kezdve napi 10 percet látja, hanem kint éli az életét az udvaron. Egy 60kilós kutya ne szokja meg a lakást, ha később egyáltalán nem lakhat bent. A helye kint van, és sokat kell vele foglalkozni.

Persze, és vegyen neki csörgőt, kabátkát, rugadlózót, ha pedig idősebb lesz, akkor jöhet a tévé és a nintendo... Miért van az, hogy a puhány emberek a kutyáikat is azzá akarják tenni?


Én pedig pont hogy egyetértek, hogy 2 kutyát vegyenek. 2 kutya jobban elvan, mint 1, amikor a gazda nem ér rá. A kutya falkaállat és sokkal kiegyensúlyozottabbak azok a kutyák, amelyek többen élnek együtt.

2012. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mindenképpen kettőt szeretnék,igen,szerintem is jobban el vannak.De persze nekem is sok időm lenne rájuk.Van egy másfél éves kislányom is,ő is ellene velük.Amennyit tudnánk játszanánk.A kert hatalmas, több mint 6000m2 így kell 2kutyu.Nem kifejezetten házőrző,de ha rossz szándékot észlel azonnal jelez és véd.Nem is terrorelhárító kutyát szeretnék.De fontos,hogy a gyerekekkel is jól ellegyen és biztonságban érezhessük magunkat a hatalmas kertben.

Attól én is félek,hogy nehéz lenne kiszoktatni a házból őket.Azt hiszem majd a tenyésztőt is megkérdezem,hogy mit tegyek.

2012. szept. 13. 21:21
 18/19 A kérdező kommentje:
Ha a 40nm-es télikertbe "rakom" őket éjszakára az úgy jó lesz? Ott elvileg van vagy 5-10-15 fok.
2012. szept. 18. 15:51
 19/19 Yukióóóó ***** válasza:
ha a téli kertbe teszed az biztos jó lesz nekik , de ha saját vackuk lenne az lenne a leges legjobb , összebújnak és kész ! én szeptemberben hoztam el 9 hetes akitát 4 hetet volt bent és utána nem lehetett bent tartani , mert neki kint kellett lennie , volt , hogy a hó be takarta és kerestük merre van ,sztem nekik ez meg sem kottyan :-)
2012. szept. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!