Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes kutya szoptathat...

Álvemhes kutya szoptathat kölyköket?

Figyelt kérdés

Ez csak elméleti kérdés.


Eszembe jutott, hogy ha egy kutya álvemhes lesz, akkor elvileg tejet is termelhet. Ha berakunk mellé néhány kölyköt, akkor képes lenne szoptatni őket? Elvileg ezért is alakult ki az álvemhesség, nem? Ettől nem lesz baja a kutyának?


2012. máj. 30. 18:30
 1/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Elvileg szoptathat. A farkasok közt azért alakult ki, hogy biztosítva legyen az alfa utódok felnevelése.

Szerintem nem lesz baja tőle.

2012. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha több szuka él együtt, és az egyiknek babái lesznek, akkor előfordul, hogy a másik szukánál beindul a tejtermelés. Ez egy nagyon ősi ösztön. Ujszülött babákat nem lehet alátenni, mert az első 2-3 nap nagy szüksége van a kiskutyáknak a föccstejre, de utána minden további nélkül a másik szuka is szoptathat. nekem egyszer 8 kiskutyát nevelt igy fel a szukám. (megbetegedett az anyakutya)
2012. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez de érdekes!:) És az lehetséges, hogy egy ivaros szukához került kölyköktől beindul a tejtermelése? Úgy értem, hogy ha egy anya kutya elpusztul és ott maradnak a kölykök, akkor pár napig mondjuk tápszerrel etetnék a kölyköket, de közben megmutatnák egy másik szukának, aki elfogadja őket, akkor beindulhat a tejtermelődés? Vagy ez így már túl bonyolult? Csak azért kérdezem, mert így akkor az árván maradt vagy kidobott kölykök sem pusztulnának el. Szép is lenne!:)
2012. máj. 30. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:
az együtt élő szukák egy idő után hajlamosak egyidőben tüzelni. csak ugy nem szokott beindulni, csak tüzelés utáni második hónapban fordul elő, amikor az ellés ideje lenne.
2012. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan a kérdéshez kapcsolódik, de mi pld. mikor elhoztuk menhelyről a kislány keverékünket, még nem volt ivartalanítva. Aztán nővérem pár napra rá vett egy nagyon apró bolognese-t (ha jól emlékszem csak 6 hetes volt, egy tenyérben elfért) és a mi kutyink annyira megszerette őt elsőre, csak úgy szimatolta és szűkölt érte meg nyalogatta, hogy nem sokra rá el kezdett tüzelni... :) Benne nagyon erős ösztönök vannak :) Szerintem nagyon aranyos az ilyen :)
2012. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!