Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehér dobermannt hol lehet venni?

Fehér dobermannt hol lehet venni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 17:39
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem is hallottam még erről a színről :O

Remélem, hogy sehol...sok eü-i problémája lenne

Az izabella színűt sem fogadja el az FCI

2012. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Remélhetőleg sehol. A fehér színt nem fogadja el a standard mert súlyos betegségekkel jár.
2012. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére az USA-n kívül nem nagyon.
2012. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ilyet szeretnék szerintem gyönyörű, hát akkor kénytelen vagyok az Usából behozni...
2012. szept. 13. 18:58
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire ragaszkodsz hozzá akkor igen, kénytelen vagy USA-ból beszerezni. Bár arra már most felkészülhetsz hogy százezrek (akár milliók) is rámennek majd a kutyára a betegségek miatt, mondjuk ha behozatalra van pénzed gondolom a betegségek kezelésére is lesz.
2012. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Amit te fehérnek néztél, az lehet, hogy albínó?! Amúgy itt Magyarországon, Zala megyében az egyik menhelyen évekkel ezelőtt volt egy albínó dobi.
2012. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Én ritkán mondok ilyet, de te kérdező mindent elárulsz magadról azzal, hogy a kinézet fontosabb mint a kutya egészsége. Szegény állat.
2012. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Fehér dobit azért nem tenyészt épeszű ember, mert szinte mind süket, allergiás, mindenféle szervi bajjal megáldott. (Az egész állatvilágban a fehér szín a legtöbbször süketséggel párosul.)


Ki lehet képezni persze egy süket dobit is (pl. rezgős nyakörvvel), de miért gyártsunk direkt beteges kutyákat????


(Sosincs jó vége, ha egy gazda egy kutyát ennyire csak a külseje miatt választ, tapasztalatból mondom, 15 éve kutyakiképző vagyok.)

2012. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igaz, tényleg van rá pénzem. És dobit szeretnék nem csak a külső miatt de abból is fehéret.
2012. szept. 14. 16:47
 10/12 anonim válasza:
Jesszus, megnéztem googleben és tényleg létezik, el sem akartam hinni, nagyon furin néz ki. Nekünk fekete van, szerintem az az igazi, de a barna is tud nagyon szép lenni, de fehér...pláne ha beteges...te tudod.
2012. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!