Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek vemhes kutyámért...

Mit tehetek vemhes kutyámért és a kölykeiért?

Figyelt kérdés

Egészséges, szép kutyust szeretnék miután lefial, és szoptat, természetesen szép és egészséges kiskutyákkal.


Ennek érdekében: mit adjak neki enni/inni, kell-e valamilyen plusz vitamin, kiegészítő, állatorvossal kell-e konzultálnom, oltatnom?


A kiskutyákat tudom, hogy majd kell oltatni, most a vemhes kutyára vagyok kíváncsi, mit tehetek érte?


Mozgatni kell-e, szabad-e? Ha igen, milyen intenzitással, és mennyit szabad? Majd azt mutatja ő nekem?


2012. szept. 13. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Még egy "felelős" állattartó.....
2012. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell plusz vitamin,ha normális tápot kap.Én félidőtől át szoktam állni általában ugyan ennek a min 800ft/kg-os tápnak a kölyköknek való változatára.Ha csak egyszer fedezték be,talán szerencséd lesz és nem lesz sok kicsi.Állatorvossal beszélj,mert viszont ha kevés van benne,lehet túl nagyok lesznek,ha császárra nem is,nem jellemző nj-nál,de oxitocinra valószínű szükség lesz.Az állatorvos azt is elmondja milyen oltás kell.Én félidőben egy gyengített parvót szoktam adatni,de ennek is csak akkor van értelme,ha a kutya egyébként rendesen oltva volt.Ha igen,érdemes beadatni,mert védi a kicsiket is 6 hetes korukig.A féregtelenítésről se feledkezz meg.Ennek ellenére a kicsiket már 2 hetes korban pasztával,vagy amit a doki ajánl féregteleníteni kell,majd 2 hetente amíg le nem választod őket.Félidőn túl már egyre kevesebb plusz mozgás ajánlott,de ezt pl rá szoktam bízni a kutyára.Úgyis látod rajta ha már nem szívesen megy.Én elvinném ultrahangra is a helyedben,mert ha sok a kicsi,nj-nál akár 10 felett is lehet,akkor mégis el kéne gondolkodni az ivartalanításon.
2012. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Most igazából nem értem a becsmérlő hozzászólásokat. Beszéltem ma anyumékkal, hogy szerintem mégsem lenne jó ötlet meghagyni a kiskutyákat, jó lenne ivartalanítani. A fajtatiszta kölykökkel nincs célunk, nem vagyunk komoly tenyésztők, csak édesapám megszállott németjuhász kedvelő. Mondjuk én is örülnék egy szép utódnak tőle, mert nagyon okos, és iszonyatosan szeretjük.

De tényleg jól érveltek itt gykn, és leültem ma velük elbeszélgetni a dologról. Sajnos nálunk a kutyatartás annyiból áll, hogy oltatjuk amikor kell, elvisszük sétálni őket és kész. Tavaly ivartalanítottuk egy cicánkat, nagyon megviselte, és anyum azt mondta, hogy ő kegyetlenségnek tartja... mondtam neki, hogy így is van már elég zabikutya, nem kell még egy alomnyi, ha megtehetjük, inkább ivartalanítsuk. Erre mondta apum, hogy de nem akarja, mert... Ha őket nem tudom rábeszélni, akkor én mit tehetek? Nincs rá annyi pénzem, sunyiban amúgy sem csináltatnám meg a műtétet, mert anyuék kiakadnának rám. Én szeretném a legjobbat adni nekik, ha már ez a szitu, anyuék nem igazán értették meg a lényeget, ha nekik ez így a jó, elfogadom.


Gondoltam amúgy, hogy nem mennek bele az ivartalanításba, azért is írtam ki a kérdést így, ahogy.


Lehet, hogy nem vagyunk a legjobb kutyatartók, de eddig sosem volt beteg, ápolatlan kutyánk.


A menhelyi állatokkal sajnos nem tudok mit kezdeni, ha már itt lesznek a kiskutyák, és látják őket az emberek, könnyebb elajándékozni őket, főleg hogy kicsik, és itt minden háznál van kutya. Most hiába mondjátok, hogy ajándékozzak el 10 menhelyi kutyát, úgysem menne, nem a sajátom, nem ismerem, és ha már idősebb, végképp nem kell senkinek. Amíg kicsik, aranyosak, addig kelendőek, és remélhetőleg a gazdájuk szívéhez nő, és nem dobja ki a kutyust. Azzal már nem tudok mit kezdeni, ha ez mégsem így lenne.

2012. szept. 14. 13:30
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

"Azzal már nem tudok mit kezdeni, ha ez mégsem így lenne."


Ti vagytok felelősek azért h megszületnek!! HOgy mondhatsz ilyet??? Te mosod kezeid. Ti semmiben nem vagytok hibásak. És az a durva h mindenki ezt mondja... minden egyes ember akinek ilyen becsúszott alma van. Komolyan, h a felelősség szó ennyit nem jelent nektek??? Hihetetlen....

2012. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"remélhetőleg a gazdájuk szívéhez nő, és nem dobja ki a kutyust. Azzal már nem tudok mit kezdeni, ha ez mégsem így lenne."


Na, ennyit arról, hogy felelős ember vagy. A tenyésztők tartják a kapcsolatot az eladott kutyák gazdáival, és szerződésben kötelezi őket, hogy ha meg akarnak válni a kutyától, tilos továbbadniuk, vagy eladniuk, vagy kirakni az utcára, csakis és kizárólag neki viheted vissza. Ők nem úgy gondolkodnak, mint te. És ha még mindig nem fognád fel...azért jönnek itt a menhelyi kutyákkal, mert az ilyen szaporított kölykök elveszik az esélyt a menhelyiektől. Gondolj bele. Eldöntik, hogy kutyát akarnak. Tenyésztőtől nem vesznek, mert drága. Menhelyről esetleg hoznának, és akkor rábukkannak a hirdetésedre, hogy ingyen kölykök...na, a menhelyi rohad tovább a ketrecben, és egy teljesen felesleges alomnyi kutya gazdára talál. Aztán vagy utcára kerül, vagy nem. Egy 80-100 ezres kutyát nem fognak kib.aszni az utcára, de egy ingyen hazavitt kutyát simán, ha megunják. De téged ez már nem érdekel. "Azzal már nem tudok mit kezdeni, ha ez mégsem így lenne." Szép.

2012. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok már békén ezt a gyereket! Nem veszitek észre, hogy a legjobbat akarja a kutyájuknak és kölykeinek? A lehetőségei korlátozottak, hiszen gyerek, a szülei házában lakik, ahol az történik amit a szülők diktálnak!


Kérdező! Menj el egy állatorvoshoz és konzultálj vele. Szabad és kell is mozgatni a kutyádat, csak mértékkel! Ezt is kérdezd meg a dokitól!

2012. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Aztán felnő és viszi tovább ezt a mentalitást...
2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, te figyelmesen olvasod amit a kérdező ír? Fuss neki még egyszer szerintem!
2012. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Mondd, te figyelmesen olvasod amit a kérdező ír? Fuss neki még egyszer szerintem!"


Olvasd már el ezt a kér sort:

"Amíg kicsik, aranyosak, addig kelendőek, és remélhetőleg a gazdájuk szívéhez nő, és nem dobja ki a kutyust. Azzal már nem tudok mit kezdeni, ha ez mégsem így lenne."


Igen, tényleg értelmes gyerek. Nem hinném, hogy 10 éves gyerekről van szó, amúgy. Inkább te olvass figyelmesen, okoska.

2012. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%
A kérdező 13.30-as írásában minden benne van. Azt pedig nem jósolhatja meg senki, hogy a leendő gazdi hogyan bánik majd a kiskutyákkal. Számtalan kutyát látok hirdetésekben, fórumokon, amelyek jó nevű tenyésztőktől kerülnek ki és rosszabb sorsra jutnak, mint némelyik keverék. Sőt! Őket előbb jól agyonszaporítják haszonszerzés céljából, aztán amikor már nem hoznak pénzt a konyhára, túladnak rajtuk. Kinek a felelőssége ez? A tenyésztőé, aki nyugodt szívvel bízta rá az általa gondosan nevelt kölyköt az új gazdira, vagy a gazda felelőssége, aki nyomorultul bánt a kutyával? Szerinted?
2012. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!