Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek vemhes kutyámért...

Mit tehetek vemhes kutyámért és a kölykeiért?

Figyelt kérdés

Egészséges, szép kutyust szeretnék miután lefial, és szoptat, természetesen szép és egészséges kiskutyákkal.


Ennek érdekében: mit adjak neki enni/inni, kell-e valamilyen plusz vitamin, kiegészítő, állatorvossal kell-e konzultálnom, oltatnom?


A kiskutyákat tudom, hogy majd kell oltatni, most a vemhes kutyára vagyok kíváncsi, mit tehetek érte?


Mozgatni kell-e, szabad-e? Ha igen, milyen intenzitással, és mennyit szabad? Majd azt mutatja ő nekem?


2012. szept. 13. 21:15
1 2 3
 1/23 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha még nem tetted meg, minél előbb vidd el állatorvoshoz. Ő majd megválaszolja neked minden kérdésed.

Igen, konzultálni kell állatorvossal, nem akkor, amikor már vemhes a szuka, hanem még jóval előtte.

Mennyi idős kutya? tervezett alom? törzskönyves? tenyészthető?

A szukának szüksége van a vemhesség alatt megfelelő minőségű eledelre, vitaminokra és oltásokra. Szokták őket ultrahang vizsgáltra is vinni. A pontos részleteket minél előbb konzultáld meg egy állatorvossal.

2012. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

tessék, itt sok mindent megtalálsz:

[link]

2012. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem tervezett. Nem tudjuk, hogyan, mikor lett vemhes, valószínű beszökött hozzá egy kan valamikor.


Ezért is vagyok ilyen világtalan, mert még nem volt ilyen, és nem is terveztük.


Köszönöm a választ! Állatorvos nélkül ÉN mit tehetek érte? (Sajnos szüleimnek a pénzügyi részébe nagy beleszólásuk van.)


Sajnos nem fajtatiszták lesznek, nem is törzskönyvesek.

2012. szept. 13. 21:30
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
akkor egy gyors ivartalanítást javaslok, a vemhesség utolsó hetéig megcsinálják és olcsóbb mint egy alom felnevelése, ráadásul a keverék kölykök nem túl kelendőek még ingyen se...
2012. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás olcsóbb, mint felnevelni egy alom kölyköt, és jobb a szukának, a kölyköknek, meg a többi kóbor kutyának is.

Csak iránymutatásképpen: nem tudom, mekkora a kutya, de ha leszül nektek hat kölyköt, akkor csak a chipezés (amire a törvény kötelez) fog annyiba kerülni, mint egy ivartalanítás. De ha kicsit több a műtét, az úgyis elmenne a szuka etetésére, a kölykök etetésére (amire 8 hetes korukig szintén a törvény kötelez, kiesznek a vagyonotokból addigra, hát még ha rajtatok marad néhány rovább is), féreghajtásra, oltásokra, és akkor még nem kellett állatorvos semmihez... Egy esetlegesen szükséges életmentő császármetszés például 50 000 Ft körül mozog, és ha teszemazt kistestű kutyát csinált fel egy jóval nagyobb kan, akkor erre még esélyetek is van. Ha a szuka fiatal (meg persze anélkül is), megeshet, hogy bénázik, stresszel, nem tudja egyedül felnevelni a kölykeit, vagy szülés után lépnek fel komplikációk, ezer dolog történhet, ami egy rakás pénzetekbe kerül, és még mellette szaporítjátok is azokat a keverékeket, akikkel amúgy tele vannak a menhelyek.

Szóval az a legjobb, ha rábeszéled a szüleidet az ivartalanításra minél hamarabb.

2012. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mármint többi kóbor alatt simán csak a gazdátlan menhelyieket értettem, a tiédhez nyilván semmi közük, sorry :)
2012. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szeretnénk később kiskutyákat. Fajtatisztákat természetesen, mert egy németjuhász szukáról van szó. Mindigis vigyáztunk amikor tüzelt, bezártuk, hogy kan ne mehessen be hozzá. De észre sem vettük ezt a tüzelését, nem tudjuk hogy, és mikor történt. Ezért sem szeretnénk ivartalaníttatni. Faluban lakom, itt azért elég könnyű a kiskutyákat, mégha nem is törzskönyvezettek elajándékozni.
2012. szept. 13. 22:26
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha ilyen könnyű kiskutyákat elajándékozni nálatok akkor adok vagy 10 menhelyit és ajándékozd már el jó gazdához, légyszi!!

A többi része meg no comment mert csak felhúzom magamat én is meg te is... áááá :o(((

2012. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy fajtatiszta, de van olyan tuti jó német juhász, hogy javítson a fajtán, vagy simán csak szeretnétek kölyköket, mert az olyan aranyos? Egészségügyi szűrések, kiállítási eredmények, tenyésztő véleménye a továbbtenyésztésről, ezkkel hogy álltok?
2012. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Bátor döntés úgy bevállalni egy vemhességet, hogy azt sem tudod mekkora kutya fedezte be :(

Egyébként az anya kutyának több alkalommal is féreghajtót kell kapnia a vemhesség alatt. Mondjuk azt nem értem, hogy honnan lesz pénzed oltatni a kutyákat, mert ha mondjuk születik 5-6-7, akkor azoknak csak egy oltás fog kb. annyiba kerülni, amennyiért ivartalaníttatni lehetne.

2012. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!