Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye a kutyasuliban kapunk...

Ugye a kutyasuliban kapunk segítséget/tanácsot az alábbi problémákra?

Figyelt kérdés

Még kölyök nagyon, de tele vagyunk problémákkal. Nem is probléma, hiszen kölyök még, és még meg kell tanulnia és nekem is kezelni a "kutyás világot".

-Mindent feleszik mindenhonnan! Legyen a kertben a fáról leeső körte, vagy az utcán a szemetes mellé dobott fagyistölcsér. Pedig nem éhezik, nem sovány. Kap rendesen és eleget enni.

-Mindenkinek nagyon örül! Ami alapvetően nekem nem lenne probléma, de nagyon vehemensen csinálja. Azonnal nyalogatja mindenkinek a cipőjét, rágja a nadrágját, nyal-fal mindenkit. Itthon a vendégeket (ez nem probléma senkinek sem), de az utcán is bárkit (ez már baj, mert nem mindenki tolerálja)

-Amikor hazaérek, és mindegy hogy csak 5 percet voltam távol vagy 5 órát, akkor hogyis mondjam szépen: "Szeretkezik velem", ezt úgy értsétek, hogy farokcsóva, ugrálás, nyali-fali, megbolház... nem bírok bemenni vagy 10 percig a házba tőle, mert rámragad. Ugyanez a helyzet, amikor kimegyek a házból reggel. De tegyük hozzá, hogy az elejétől kezdve igyekszem betartani az 5 perces szabályt.

-Játék közben nagyon be tud durvulni. Amikor "finoman" játszunk: hasvakarás-simogatás ilyesmi, akkor olyan szépen tudja harapdálni a kezem-ujjam (bár nem szoktam hagyni, csak "kipróbálom, hogy hol tartunk, és minden ok a fogaival"). Amikor labdázás vagy ilyesmi van, amikor szaladgálás van, akkor néha őrülten tud vicsorogni, és ilyenkor kicsit bevadul és erősebben harap. Nem azt mondom, hogy széttépne, de bizony fáj.


Ugye tudnak nekünk segíteni? Vagy ti tudtok tanácsot adni?


2012. szept. 14. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jó olvasást:

[link]

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 alice_L ***** válasza:

Sok fajta dominencia létezik, nem csak a szokasos lehorgom-ramegyek-széttépem stilusban, hanem a kedves "szeretetre mélto" vonalon is nyomulhat egy kutya, fo az hogy mukodik.


1 mindent feleszik: - igy folyamatosan lekoti figyelmed, elvégre séta kozben sasolod allandoan, nehogy felegyen valamit. Egyébként is lekoti figyelmed az otthoni kornyezetben, de az esetleg ugy nyilvanul meg, hogy te abban latsz semmi zavarot. Nem a klasszikus értelemben vett hierarhia probléma, tehat a szokasos hierarhizalo modszereket keruld el.

2 mindenkien orul - megtalalta a tarsadalmilag elfogadott formajat a dominancianak, azaz nem letmadja a népet, hanem "megszallja" . Kedvesen, sot, elsoproen aranyosan, de dominal.

3 radragad 10 percig - lasd masodik pont, de sokkal intenzivebben.

4 bedurvul jaték kozben - a gazdaja vagy, tisztelje tesit épséged. Igenis képesek a harapasuk erosségét szabalyozni, masképp egymas kozt jatszva véresek volnanak, és minden labda elso jatéknal kilyukadna. Azaz a te testi épségedre nem vigyaz. Dominal. Isten az antyam a soft nevelés hive vagyok, de én erre egy ritka nagy maflast adok, kb 2 dolog van nalam ami fontos, és ez az egyik.

2012. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Kutyasuliban működik kutyaovi is. Kifejezetten a kölyök kutyák szocializációs terepe és a gazdik minden problémájára igyekeznek az oktatók tanácsot adni. Keressetek ilyen ovit. Én ajánlanám a Népszogeti, Rákoscsabai, Őrmezei sulikat. De nézz körül több helyen is, amelyik a legjobban tetszik Nektek azt válaszd.
2012. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"A" kutyasuliban nem. Vannak kutyaiskolák, amik segítenek, meg vannak olyanok is, akik kizárólag a kutyaiskola kerítésén belüli feladatmegoldásra koncentrálnak, és a többihez nem is értenek, meg nem is érdekli őket. Szóval jól kell választani. A legegyszerűbb az, ha elmész megnézni néhányat, és megkérdezed a kijövő gazdákat, hogy mennyire segítenek az általános problémákban, meg hát ha ránézel a kutyákra, azért látszik rajtuk, hogy normálisak, jól neveltek, vagy idegbajosak és le se sz*rják a gazdájukat. Általánosságban azok a sulik a jók, ahol elméleti oktatást is beiktatnak a tananyagba az ül-fekszik-lábhoz-marad mellett. Ilyenek például a Cerberos kutyaiskolák, kifejezetten nagy figyelmet fordítanak az egyéni problémák megoldására :)
2012. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen fajta? Mennyi idős? És magyarul rádmászik, hágó mozdulatokat végez? Ha igen, azonnal zavard le, de ne úgy, hogy jujj nem szabad kutyuli, hanem kiabálj rá, vagy ha nem megy, akkor a grabancánál ragadd meg és szedd le magadról. Ez konkrétan azt jelenti, hogy falkavezérnek kezdi magát képzelni. Ezt tilos hagyni!!! Azonnal küldd el, mi az, hogy még 10 percig nem hagy bemenni? Megérkezel, nem reagálsz rá, rovább mész, és kész. Nálunk működik. Én a tüköriskolát ajánlom.
2012. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyre mész akkor segítenek persze. Vannak különböző csoportok, van ahol alap engedelmességet tanulják,van rehabilitáció is, meg egyéni foglalkozás.Mielőtt elmész a kutya suliba előtte hívd fel őket,hogy mi a problémád és hogy ők foglalkoznak-e ezzel.
2012. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ez síma dominancia!!

kutyasuli !!

és a netről letölthető könyv is segíthet . jan fennel: tanuljunk meg kutyául!!!!

2012. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linketek és a válaszokat!

4 hónapos, keverék.

A rám-mászást nem úgy kell érteni, hogy megdominál és hágó mozdulatokat tesz, hanem ugrik egyet és egy pillanat alatt felmászik rajtam, egyenesen a kezeimhez és elkezdi bolházni a hajamat meg a fülemet.

2012. szept. 14. 13:59
 9/12 alice_L ***** válasza:

Nem csak a hago mozdulatok jelentenek dominanciat. A bolhaszas is boven szamithat annak, és szerintem is azonnal irany a kutyaiskola, mert egyenlore fiatal a kutya és mar itt tartotok, ez nem fog idovel rendbejonni, sot.

Az a suli ahol én vagyok kicsit tavol esik, de nyilvan sokan tudnak ajanlani hozzaérto helyeket, aszerint hogy merre laksz. Szerintem is jol valogasd meg hova viszed az ebed.

2012. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
:ooooooo biztos, hogy ez egy kutya? Csak mert elképzelni nem tudom, milyen kutya tud valakire felmászni csak úgy, egészen a hajáig.....:ooooooo
2012. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!