Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye a kutyasuliban kapunk...

Ugye a kutyasuliban kapunk segítséget/tanácsot az alábbi problémákra?

Figyelt kérdés

Még kölyök nagyon, de tele vagyunk problémákkal. Nem is probléma, hiszen kölyök még, és még meg kell tanulnia és nekem is kezelni a "kutyás világot".

-Mindent feleszik mindenhonnan! Legyen a kertben a fáról leeső körte, vagy az utcán a szemetes mellé dobott fagyistölcsér. Pedig nem éhezik, nem sovány. Kap rendesen és eleget enni.

-Mindenkinek nagyon örül! Ami alapvetően nekem nem lenne probléma, de nagyon vehemensen csinálja. Azonnal nyalogatja mindenkinek a cipőjét, rágja a nadrágját, nyal-fal mindenkit. Itthon a vendégeket (ez nem probléma senkinek sem), de az utcán is bárkit (ez már baj, mert nem mindenki tolerálja)

-Amikor hazaérek, és mindegy hogy csak 5 percet voltam távol vagy 5 órát, akkor hogyis mondjam szépen: "Szeretkezik velem", ezt úgy értsétek, hogy farokcsóva, ugrálás, nyali-fali, megbolház... nem bírok bemenni vagy 10 percig a házba tőle, mert rámragad. Ugyanez a helyzet, amikor kimegyek a házból reggel. De tegyük hozzá, hogy az elejétől kezdve igyekszem betartani az 5 perces szabályt.

-Játék közben nagyon be tud durvulni. Amikor "finoman" játszunk: hasvakarás-simogatás ilyesmi, akkor olyan szépen tudja harapdálni a kezem-ujjam (bár nem szoktam hagyni, csak "kipróbálom, hogy hol tartunk, és minden ok a fogaival"). Amikor labdázás vagy ilyesmi van, amikor szaladgálás van, akkor néha őrülten tud vicsorogni, és ilyenkor kicsit bevadul és erősebben harap. Nem azt mondom, hogy széttépne, de bizony fáj.


Ugye tudnak nekünk segíteni? Vagy ti tudtok tanácsot adni?


2012. szept. 14. 10:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A népszigeti kutyasuli óvodájában pl kifejezetten erre a problémákra kap a gazda "kiképzést"
2012. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
És az őrmezői, meg a rákoscsabaiban is, magyarul a tüköriskolákban.
2012. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!